En İyi Blender Setleri

Son Güncelleme 28 Ekim 2019

Mutfaktaki en iyi arkadaşlarımız küçük ev aletleri. Bunların başında da tabi ki blender setleri geliyor. Gerek çırpan, gerek kesen, gerek rendeleyen, gerek karıştıran; bir sürü özelliği ile zamanımızı kısaltan ve bıçakla yaralanmaları önleyen en önemli ve pratik aletlerden biri. Teknolojiyi en çok kullandığımız ve en faydalı şekilde zamanımızı kısaltan bir alet.

Blender setleri; kablolu, pratik, bir sürü başlığı ile o anki ihtiyacımızı karşılayan çırpma, kesme, rendeleme, yoğurma ve karıştırma özelliklerini içeren mutfak robotlarıdır. En iyi Blender Setlerinin öncelikle avantajları ve dezavantajları aşağıda belirtilmiştir.

 • Cinsiyet ve yaş ayrımı olmaksızın kullanılabilir.
 • Kablosu ile elektrik olan herhangi bir yerde kullanılabilir.
 • Kullanımı pratiktir.
 • Hafiftir.
 • Boyutu küçük olduğu için her yere kolaylıkla sığar.
 • Boyutundan dolayı kolaylıkla saklanabilir.
 • Tüm parçaları ayrılıp yıkanabilir.
 • Hediyelik ev eşyası olarak hem kullanışlı hem de maddi açıdan uygundur.
 • Farklı başlık türleri ile mutfakta yapılması gereken birçok ihtiyacı karşılar.
 • Ergonomiktir.
 • Büyük ve küçük türleri ile her türlü ihtiyaca göre ayrılabilir.
 • Zamandan tasarruf sağlar
 • Bel ve kol ağrısı çekenler için yoğurma fonksiyonu önemlidir.
 • DEZAVANTAJLARI

 • Bıçak aparatlarını takıp çıkartırken tehlikeli olabilir.
 • Büyük tip makineleri yerleştirmek yer darlığı yaratabilir.
 • Büyük tip setler ağır olduğundan bel ağrılarına neden olabilir.
 • Kullanım kılavuzu okunmadan kullanılmaya kalkındığında zararları olabilir.
 • Doğrudan priz ile çalıştığı için elektrik kesintilerinde kullanılmaz.
 • Sizlere bu yazımızda blender seti alırken nelere dikkat etmeli ve blender setlerini karşılaştırarak en iyi tercihi yapmanızı sağlayacağız.

  BLENDER SET MODELLERİ

  blender

  Ev Tipi Blender Setleri

  Klasik ev tipinde kullanılan blender seti modelleridir. 600-700W arasında güç performansı değişebilir. Farklı uç aparatları ile karıştırma, yoğurma, rendeleme ve kesme gibi özelliklerde kullanılabilir. Ergonomiktir. Küçük mutfaklarda ve büyük mutfaklarda kullanılabilecek tipleri vardır. En önemli özelliği kullanıcının yapması gereken işleri daha hızlı ve pratik bir şekilde yapmasıdır. Bu sayede hem zamandan hem de yaralanmaları azaltacağından kullanıcıya kazanç sağlar.

  El Blender Setleri

  Daha çok hızlı ve pratik olarak kullanılan küçük ev aletleridir. Hızlı bir şekilde kendi kaplarından ziyade doğrudan tencerenin veya kullanıcının belirlediği kabın içerisinde kullanılmaktadır. 170 ve 1000 W içerisinde değişen güce sahiptir. Bu genişlik sayesinde kullanıcıya istediği kuvvette bir kesme olanağı sağlar. Ergonomiktir. Portatiftir. Kullanım kolaylığı sayesinde yaralanma ve fiziksel ağrılara neden olmaz. Diğer blender setlerine göre fiyatı daha uygundur. Şarjlı satılan modelleri mevcuttur. Bu yüzden kullanımı daha kolaydır. Elektrik olmadığında da çalıştırılabilir.

  Smoothie Blender Setleri

  Merve püresi veya meyveli içecekler yapmak için kullanılan özel blender setleridir. 300 ve 350W arasında değişen güce sahiptirler. Blender kabının içerisinde meyveleri koyduktan sonra ince ince kıyılması ile oluşan meyve içecekleri yapılabilmektedir. Yoğurma, rendeleme ve karıştırma özellikleri yoktur. Sadece smoothie için kullanılmaktadır.

  Sürahi Blender Setleri

  Sürahi şeklinde olup sadece blender aparatı bulunan setlerdir. 500-1300W arasında değişen güce sahiptirler. Sürahi şeklinde olduğu için rendeleme, karıştırma ve yoğurma özellikleri bulmamaktadır.

  BLENDER SETİ ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ: SATIN ALMA REHBERİ 

  BLENDER SETİ ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ: SATIN ALMA REHBERİ

  Daha önceki yazılarımızda da ayrıntılı belirtildiği gibi hayatımıza hız kazandıran blender seti alırken birçok alternatifimiz vardır. Seçim yaparken kişi kendi ihtiyacına göre kriterlerini belirler. Fakat genelleştirme yaparsak gerek sağlık açısından gerek maddi açıdan alışveriş yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Özellikle çalışan kadınların olduğu evlerde hızlı olmak için ve yaralanmalara karşı önlem alma konularında tercih yapmaları gerekir.

  Bu kadar fazla seçenek arasından blender seti alınırken ve kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalar;

  • Motor gününün kuvvetli olması, blenderın yapacağı işi daha hızlı ve istediğiniz kıvamda yapması için oldukça önemlidir.
  • Kullanım süresi yapacağınız yemeğin süresini değiştirebileceğinden, kullanım süresi uzun olan şarjlı blender setleri tercih edilmelidir.
  • Her evin mutfağının boyutları farklı olacağından ergonomik olan modeller tercih edilmelidir.
  • Kullanım alanlarının farklı olacağından blender seti uçlarının farklı şekilde olduğu ürünler tercih edilmelidir.
  • Elektrik harcama süresinin azlığı önemli olduğu için hızlı şarj olabilen blender setleri veya enerji dostu ürünler tercih edilmelidir.
  • Ev içerisinde çok kullanılan bir küçük ev aleti olduğu için herhangi bir bozulma, kırılma veya değiştirme halinde satış sonrası desteğinin iyi olması gerekmektedir.
  • Yıkanabilir ve portatif olması, ürünlerin temizliğinin daha kolay yapılmasını sağlayacaktır.

  EN İYİ BLENDER SETİ TAVSİYELERİ VE İNCELEMELERİ

  Gelişen teknoloji ile bilinen birçok firma küçük ev aletleri başta olmak üzere birçok elektronik ürün piyasaya sürmüştür. Rekabetçi bir ortamın olması alıcılar için ihtiyaca yönelik tercih yapabilme olanağını arttırmıştır. Tefal, Fakir, Arzum, Braun, Korkmaz, Sinbo, Profilo Vestel, Arçelik blender seti satışını yapan başlıca markalardır. Her bütçeye ve ihtiyaca uygun marka skalası bulunmaktadır. Birçok firma benzer ürünleri çıkardığı için fiyatı daha düşük benzer bir ürün bulmak oldukça kolaydır. Aşağıda bu markaların en iyi ürünleri anlatılmaktadır.

  Arzum AR 161 Soprano Max En İyi Blender Seti

  Arzum AR 161 Soprano Max

  Bu modelde özellikle kullanıcının tüm ihtiyacının karşılanması hedeflenmiştir. 700W motor gücü ile piyasanın en kuvvetli gücüne sahip ürünlerinden biridir. Farklı başlık aparatları mevcuttur. Çift çırpıcı başlığı ile kullanıcının kolaylıkla çırpamayacağı kıvam sağlar ve hızlı yapar. Paslanmaz mikser ve blender uçlarına sahiptir. Böylelikle kesme ve çırpma işlemlerini kolaylıkla yapar. Rendeleme aparatı ile kullanıcı yaralanmadan hızlı bir şekilde tüm yemekleri rendeleyebilir. Ergonomiktir. Güvenlik kilit sistemi mevcuttur. Dilimleme aparatı ile ürünleri hızlı bir şekilde istenilen kalınlıkta dilimler. Kaydırmaz tabanı ile çalışırken her hangi bir titremede makine kaymaz. Turbo fonksiyonu vardır. Bu sayede çok hızlı bir şekilde anlık güç uygulanabilir. Gövde malzemesi plastiktir. Toplanması kolay ve kaldırılması hafiftir. Fiziksel güç istemeden istenilen yerlere konulabilir. Beyaz ve Siyah renk seçeneği vardır. Tüm aparatları bulaşık makinesinde kolaylıkla yıkanabilir. 1500ml doğrayıcı haznesi ile oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. 2 yıl garanti süresi bulunmaktadır. Satış sonrası hizmet birçok noktada bulunmaktadır. Maddi açıdan orta düzey bir fiyata sahiptir. Bu yüzden genellikle tercih edilen ilk ürün arasında yer almaktadır.

  Sinbo SHB-3107 En iyi Bütçe Dostu Blender Seti

  Sinbo SHB-3107

  Bu modelde Sinbo kullanıcılar için pratikliği ve maliyetin düşüklüğünü ön planda tutmuştur. 1000W motor gücüne sahiptir. 2000ml doğrama haznesi ve 700ml ölçü kabı kapasitesi ile en büyük kapasiteli blender setlerinden biridir.  Paslanmaz çelik aparatları vardır. Çift çırpıcı, dilimleme, blender, mikser ve rendeleme aparatları mevuttur. Tüm aparatları paslanmazdır. Hız ayar düğmesine sahiptir. Güvenlik kilit sistemi ile kullanıcı güvenliğini üst seviyede tutmuştur. Siyah renk özelliği bulunmaktadır. Sessiz çalışma özelliği ile özellikle bebek bulunan evlerde kullanım kolaylığı sağlar. 2 yıl garanti süresi mevcuttur. Yıkanabilir özelliklidir. Fiyat performansı diğer ürünlere göre daha düşüktür.

  Bosch MMB64G3M Blender En İyi Sürahi Tipi Blender Seti

  Bosch MMB64G3M

  Cam sürahi haznesine sahiptir. 800W motor gücü ile yüksek kesme gücü vardır. Buz kırma özelliği ile farklı kokteyller yapmayı sağlar. Darbe fonksiyonu mevuttur. Filtre aparatı vardır. Kâse içi led aydınlatma sayesinde istenilen ışıklı görüntü sağlanır. 3 hazırlama programı sayesinde kullanıcının istediği kıvamda ürünler hazırlanır. 500 ml küçük doğrayıcı kaba sahiptir. Emniyet kilidi ile kullanıcı güvenliğini ön planda tutar. Sessiz çalışma fonksiyonu ile çocuklu evlerde kullanmaya uygundur. 5170 gr ağırlığı vardır. Ağır olması dezavantajı olarak görülmektedir. İnox renk seçeneği ile diğer ev aletlerinize uyum sağlar. Gövde malzemesi paslanmaz çeliktendir. 2 yıl garanti süresi mevcuttur. Yıkanabilir özelliklidir. Fiyat performansı diğer ürünlere göre daha fazladır.

  Tefal OnTheGO 300 W En İyi Piyasa Fiyatı Altında Smoothie Blender

  Tefal OnTheGO 300 W

  Piyasadaki blender setlerinden farklıdır. Sadece smootie yapmak için kullanılmaktadır. Cam sürehi yapısına sahiptir. 600ml doğrayıcı hazne kapasitesine sahiptir. Makinede yıkanabilir aksesuara sahiptir. Pratik kapak sistemi vardır. Tek tuşla çalıştırma özelliği kullanıcı kolaylığı sağlar. Paslanmaz çelik bıçak özelliği mevcuttur. Gövde malzemesi metaldir. İnox renk seçenekleri ile mutfaktaki diğer ev aletlerine uyumluluk gösterir. 2 yıl garanti süresi mevcuttur. Dezavantajı sadece smoothie yapmak için kullanılmaktadır.

  Arzum AR-162 En İyi Fiyat Performanslı Mix Şarjlı Blender

  Arzum AR-162

  Klasik ev tipi şarjlı blender setidir. Piyasada fiyatı ortalama olan blenderlar arasında bulunmaktadır. Kablosuz kullanılma özellikli ile elektrik olamasa bile kullanabilme özelliğine sahiptir. Bu yüzden piknik gibi yerlerde kullanmaya uygundur. Aparatlarını kendisi saklayan özelliği mevcuttur. Yıkama özelliği kolaydır. Ergonomik tutma yeri ve aksesuar standına sahiptir. Doğrama aparatı ile salata gibi ürünleri kolaylıkla doğrayabilirsiniz. Duvar askısına sahiptir. Emniyet düğmesi ve güvenlik kilit sistemi bulunmaktadır. Max. 20 dakika çalışma süresi bulunmaktadır. Şarjı bitmesi durumunda 7.2V pil özelliği bulunmaktadır. 15 saat boyunca şarj olma süresi bulunmaktadır. Paslanmaz çelik çırpma teli bulunmaktadır. Karıştırmak için kâsesi veya kullanıcının isteği doğrultusunda başka bir kâse bulunmaktadır. Siyah renge sahiptir. 2 yıl garanti süresi bulunmaktadır. Arzum Türkiye’de fiyat performansı açısından en çok tercih edilen markalar arasındadır. Satın alma ve satış sonrası hizmeti oldukça kolaydır. Hediyelik ev eşyası olarak da genellikle kullanılmaktadır. 

  Profilo PHB1231S En İyi Özellikli Blender

  Profilo PHB1231S

  Teknolojinin en çok kullanıldığı üründür. Fiyat performansı olarak en iyi blenderdır. Mutfak robotu görünümüne sahiptir. Yuvarlak görünümü sayesinde daha toplu ve kullanıcı dostudur. 700W motor gücüne sahiptir. 15 adet hız kademesi vardır. Bu sayede istenilen hızda ve boyutta işlemler gerçekleştirilir. Turbo fonksiyonuna sahiptir. Bir anda şoklayıcı işlem yeteneği vardır. 1000ml doğrayıcı haznesi vardır. Aynı zamanda taşınabilir aparatları sayesinde kullanıcının istediği haznede de gerekli olan kesme ve çırpma işlemlerini gerçekleştirir. Ergonomik tutma yerine sahiptir. Anlık çalıştırma fonksiyonu bulunmaktadır. Dilimleme, doğrama, itici, rendeleme aparatları sayesinde kullanıcının istediği tüm fonksiyonları sağlar. Paslanmaz çelik blender ve çırpma aparatları mevcuttur. Güvenlik kilit Sistemi ile kullanıcının güvenliği ön plandadır. Gövde malzemesi plastikten olduğu için hafiftir. Bu sayede kolay taşınabilir. 3300 gr ağırlığı vardır. 2 yıl garanti süresine sahiptir. Fiyatına göre oldukça özellikli bir üründür. Beyaz ve Siyah renk seçenekleri bulunmaktadır.

  SONUÇ

  İş yerimizden sonra en çok vakit geçirdiğimiz evimizde sağlımız ve zamanımızı düşünerek en iyi blender setini seçmek oldukça önemlidir. Alışveriş yapmadan önce mutlaka bütçe ve kalite karşılaştırması yapmalı ve gerekirse ürünleri mağazalarda görerek karar verilmelidir.

  Aynı Kategoriden İlginizi Çekebilir

  Yorum yapın