En İyi Bluetooth Kulaklıkları

Son Güncelleme 28 Ekim 2019

Hayatımızın hemen her alanında elektronik ürünleri kullanmaktayız.  Teknolojiyle birlikte gelişen bu ürünlerin hayatımızı kolaylaştırdığını hepimiz biliyoruz. Özellikle her yıl bir üst modeli çıkan telefonlar, günlük yaşamda en çok kullandığımız hatta elimizden düşürmediğimiz bir ürün durumuna gelmiştir. Diğer insanlarla haberleşmemizi kolaylaştıran telefonların kullanımı bazı zamanlarda kısıtlanmaktadır. Örneğin araba kullanırken trafikte telefon kullanılmasının tehlikeli olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak çoğu insan bu tehlikeyi göz ardı etmekte, trafikte seyir halindeyken telefon kullanmaktadır. İşte böyle durumlarda teknolojinin nimetleri devreye girmektedir. Bluetooth kulaklık kullanılarak kullanılması zor durumlarda bile haberleşme daha kolay sağlanmaktadır.

Bluetooth kulaklık; telefonda kablo kullanmadan ses akışının sağlandığı ve kablosuz kulaklık da olarak anılan bir alettir. Bu yazı ile bluetooth kulaklık (kablosuz kulaklık) hakkında bilgi, satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda tavsiyeler vereceğiz.

headphones-3789595_1920

Kulak İçi Bluetooth Kulaklık Modelleri

Bu kulaklık modeli şekil olarak kablolu kulaklığa çok benzemektedir. Ancak özellikleri itibariyle kablolu kulaklıktan farklılık göstermektedir. Hoparlör çapının daha küçük olduğu bu modelde ses akışı telefona otomatik bağlanarak yapılmaktadır. Yer alan kabloların işlevi sadece boynumuza asmak içindir. Bu kulaklık modelinin mıknatıslı çeşitlerinin de olmasından dolayı spor yapanların tercihidir.

Kulak Üstü Bluetooth Modelleri

Bu kulaklık modeli ise daha çok çağrı merkezi gibi gün boyu telefonla iletişim halinde olan sektörlerce tercih edilmektedir.

Stereo Bluetooth Modelleri

Bu kulaklık modelinde ise hoparlör çapı kulak içi modele göre daha büyüktür. Oyun bilgisayarların kulaklıklarına benzeyen şekli, kablosuz olmasından dolayı ayırıcı özelliğidir.

BLUETOOTH KULAKLIK ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ: SATIN ALMA REHBERİ

Bluetooth kulaklık alırken öncelikli olarak kulak içi mi kulak üstü mü alacağımıza karar vermeliyiz. Bu yüzden hangisinin kulağımızda ergonomik olacağına dikkat etmeliyiz. Web Tekno, bluetooth kulaklık alırken dikkat edilmesi gerekenleri temel olarak bağlantı teknolojisi, menzil, batarya süresi, ses deneyimi ve fiyat olarak sıralıyor. Biraz daha detaya inildiğinde ise şu bilgiler doğrultusunda kulaklık seçmek faydalı olacaktır:

  • Kablosuz bluetooth alırken dikkat etmeniz gereken ilk önce bluetooth düzeyidir. Son yollarda bluetooth 4.0 ve 4.1 daha çok tercih edilmektedir. Çünkü bundan önce yer alan 3.0 düzeyinde kulaklıklara göre ses akışı daha sağlıklı olmaktadır.
  • Bu kulaklıkların bataryaları çok küçük oldukları için alırken pil ömrünün ne kadar süre dayandığı da diğer önemli bir unsurdur.
  • Bu kulaklıkların sunduğu ses performansı da önem teşkil etmektedir. Özellikle her kulaklığın frekans, bas ve tizi farklı olduğundan ses kalitesine dikkat etmeniz gerekmektedir.
  • Bir başka dikkat etmemiz gereken unsur da alacağımız kulaklığın fiyatıdır. Tabi ki çok yüksek meblağlar vermeye gerek yoktur.
  • Piyasada bulunan ürünlerin su geçirme özelliğinin bulunması da alıcıların dikkatini çeken bir başka özelliktir. Ayrıca alacağınız kulaklığın kullanışlı olması, kulağınızda bütün gün duracağı zamanları da dikkate alarak rahat olmasına özen göstermelisiniz. Kimi kulaklıklar spor yaparken kullanmaya daha elverişliyken kimileri telekom sektörü gibi alanlarda, daha çok müşteriyle görüşmek amaçlı kullanılmaktadır. Bu yüzden hangi amaçla kullanılacağı da önemlidir.

EN İYİ BLUETOOTH KULAKLIK TAVSİYELERİ VE İNCELEMELERİ

Gelişen teknolojiyle birlikte pek çok firma bir ürünün aynı özelliklerini taşıyan farklı modeller piyasaya sürmektedir. Burada önemli olan alıcının ürün hakkındaki bilgisi ve hangi ürünün ihtiyacını karşıladığıdır. Bu anlamda piyasada en çok satılan bluetooth kulaklık önerileri aşağıdaki gibidir;

Jabra Stealth UC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

Jabra Stealth UC

Bu kulaklık altı saate kadar konuşma süresi sunmakta, arka plan ses ve gürültüleri azaltma teknolojili HD ses özelliği sunmaktadır. Çift mikrofon özelliği sayesinde sesiniz daha iyi duyulurken, HD ses özelliği ile hattın her iki ucundaki kişiye yüksek nitelikte ses sağlamaktadır. Ayrıca küçük boyutlardaki tasarımı ile son derece konforlu bir kullanım sunmaktadır. Kulaklığın ağırlığı mükemmel biçimde dengelenmiştir. Özel sesli kontrol düğmesi sayesinde telefonunuz cebinizde kalabilir. Kulaklıkta bulunan özel düğmeye basarak Siri ve Google Now’u kolayca kullanabilirsiniz.

Focus Power F10 Kulak İçi Bluetooth Kulaklık

Focus Power F10

Piyasada bulunan bu kulaklık ise, diğerlerinden 1.5 kat fazla yüksek kapasiteli bir pile sahiptir. Ayrıca üstün nitelikli lityum sayesinde, % 30-40'lık bir ses seviyesinde 7 saat dinlemeye ve 6-8 saat konuşma süresine olanak tanır. Aynı anda iki cep telefonuna bağlanma özelliği bulunmaktadır.
çekim kapasitesine bakıldığında akıllı telefonunuza veya tabletinize yaklaşık 33 fit /10 metre uzakta anında bağlanır. S / M / L kulak uçlarıyla birlikte kulağınızın şekline uyan ergonomik tasarımı bulunmaktadır. 55 mAH lityum iyon pille 5-6 saat sesli çalma süresi vardır. Yarım saatte şarj olur. Ancak ürünün sadece siyah renk seçeneği bulunmaktadır.

Soundpeats Soundbeats QCY Qy7 Mini Hafif Kablosuz Stereo Kulaklık

Soundpeats Soundbeats QCY Qy7

Ürünün ön plana çıkan en önemli özelliği dışarıdan gelen gürültüleri en aza indirmek için iyi ses yalıtım teknolojisi kullanılmasıdır. Sessiz bir ortamda konuşurken veya müzik dinlerken karşılaştığımız en önemli sorun, telefonun dışarıya ses vermesidir. Bu üründe ise dışarıya verilen ses akışı minimum düzeydedir. Ayrıca bir diğer önemli özelliği de hızlı şarj edilebilmesidir. 5 saat boyunca müzik dinlenildiği test edilmiştir. Hafif ve taşınabilir olması, kulak tıkaçlarının rahat olması da rahat olarak tasarlanmıştır. Ayrıca bir başka önemli özelliği ise, tüm iOS ve Android akıllı telefonlarla, tablet Windows cihazları ile uyumlu olmasıdır.

Sony SBH70BK Kulaklık

Sony SBH70BK Kulaklık​

Ürünün en önemli özelliği su geçirmez olmasıdır. Pil kapasitesi bekleme süresi: 650 saate kadar, konuşma süresi: 8.5 saate kadar dayanabilmektedir. NFC tek dokunuşla çalıştırma ve bağlantı kurma kolaylığı bulunmaktadır. Kulaklıklarının ergonomik olması sebebiyle bütün gün konfor sağlar. Elleriniz dolu mu? Telefonunuza ne yapması gerektiğini söylemek için sesli komutlar kullanın ya da kablosuz mikrofonlu kulaklık setinizi kullanarak çağrı yapın. Tasarım olarak boynunuzun arkasından takabileceğiniz askılara yer vermektedir.

Apple AirPods Bluetooth Kulaklık

Apple AirPods Bluetooth Kulaklık​

Müzik dinlerken kulağınızdan kulaklığı çıkardığınızdaysa her iki kulaklıkta da bulunan kızılötesi sensörler sayesinde kulaklığın kulağınızda olmadığı anında algılanarak müziğiniz duraklatılıyor. Tekrar taktığınızdaysa yine aynı sensörler tarafından kulaklığın kulağınızda olduğu algılanıp müzik kaldığı yerden oldukça çabuk bir şekilde, herhangi bir takılma ya da bekleme olmadan devam ediyor. Bu da kulağınızda kulaklık olduğunu fark etmeyip sizinle konuşmaya çalışan kişiler olduğunda oldukça faydalı bir özellik haline geliyor.  Her iki kulaklık da tek şarjla 5 saat müzik dinlemeyi sağlamaktadır. Tasarım olarak ufak kutusuyla taşınması son derece kolay olmaktadır. Kutu aynı zamanda yedek şarj görevi de görmektedir.

SONUÇ

Hayatımızın her alanında kullandığımız telefonlarla haberleşmek bazen zor olabiliyor. Özellikle yoğun iş temposunda, trafikte ve sporda karşıdan gelen çağrıları yanıtlamak için kablo kullanmadan sadece sesli komutlarla telefon kullanmak daha kolay hale gelmiştir. Bluetooth kablosuz kulaklıklar bu açıdan son derece kolaylıklar sağlamaktadır. Telefona dokunmak zorunda olmadan sadece sesli uyarı sistemi kullanarak bile haberleşmeyi sağlamaktadır. Piyasada pek çok kablosuz kulaklık yer almaktadır. Ancak bunlar arasında en çok satılanları biz sizin için inceledik. Bluetooth kulaklık modelleri arasında kulak içi, kulak üstü ve askılı kablosuz kulaklıklar bulunmaktadır. Bu modeller arasında en çok rağbet gören kulak içi bluetooth kulaklıkları olmuştur. Özellikle Apple markasına ait kulaklık diğer kulaklıklara göre daha fazla incelenmektedir.

Aynı Kategoriden İlginizi Çekebilir

Yorum yapın