En İyi Çamaşır Makineleri ile Temizlik Sizin Olacak(2019 Güncel)

Son Güncelleme 27 Ekim 2019

Çamaşır makinesi, bir evde olmazsa olmaz beyaz eşyalardan birisidir. İster çok fonksiyonlu bir makine isteyin, isterseniz de sadece yıkasın bana yeter deyin, her durumda bütün evlerin bir çamaşır makinesine ihtiyacı vardır. Piyasaya baktığımız zaman çok farklı fiyatlarda pek çok özelliğe sahip makineler görmeniz mümkündür. Böyle bir durumda makine satın almak, hangisi olacağına karar vermek, çamaşır kapasitesi, enerji verimliliği ve program çeşitleri gibi konulara bakarak fiyat/performans değerlendirmesi ile seçim yapmak konuyla ilgili bilgimiz olmadığı takdirde daha da zorlaşmaktadır. Tam olarak bu sebeple bu yazımızda sizlere “ En İyi Çamaşır Makinesi”ni seçme konusunda yardımcı olacak bir rehber hazırladık. Her marka ve modelden piyasanın en iyi seçeneklerini sizin için listeledik. Ancak bu listeden evvel, dikkat etmeniz gereken hususlar, nasıl bir çamaşır makinesi istiyorsunuz gibi sorulara yanıt vermeye çalıştık.

Çamaşır Makinesi Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Çamaşır makinesi almadan, öncelikli detayları dikkatlice incelemeniz gerekir. Bu rehberimizde sizlere ilgili hususların bir listesini yaptık. Çamaşır makinesi alırken hangi noktalara dikkat etmeniz gerektiği konusunda fikir sahibi olursanız bu sayede alışverişinizi daha bilinçli bir şekilde yapabilirsiniz.

 • Çamaşır Yıkama Kapasitesi

Kaç kişilik bir aile olduğunuz çamaşır makinesi seçiminde en önemli etmenlerden birisidir. Eğer kalabalık bir aile iseniz çamaşır kapasitesi daha büyük bir makine almanız gerekir. Ancak tek başınıza yaşadığınız bir ev ise daha basit ve küçük bir kapasiteye sahip çamaşır makinesi size yeterli olacaktır. Örneğin 4 kişilik bir aile iseniz, 7 kg ya da 9 kg yıkama kapasitesine sahip bir makine işinizi görecektir. Fakat tek kişi yaşayan birisi için 7 kg kapasiteli makinenin dolmasını beklemek biraz uzun sürecektir. Bu sebeple kapasite konusunda, biriken kirli çamaşırınıza bakarak karar vermeniz gerekir.

 • Fonksiyonel Olması

Çamaşır kapasitesinin yanı sıra sahip olduğu fonksiyonlar da çamaşır makinesi seçiminizde etmen olmaktadır. Eğer program sayısı fazla olan bir makine istiyorsanız biraz daha maliyetle olmakla birlikte seçeneklerin de arttığını görürsünüz. Örneğin hızlı yıkama fonksiyonuna sahip bir makine istiyorsanız ya da dijital göstergeli bir makine istiyorsanız seçiminizi buna göre yapmanız gerekir.

 • Enerji Tasarrufu

Enerji tasarrufu konusu ise önemli bir etmendir. Günümüzde artık neredeyse her makine enerji verimliliği mottosu ile üretilse de pek çok model A+++ şeklinde çok daha verimli özelliklere sahip olabiliyorlar. Bu sebeple seçiminizi verimlilikten yana kullanmanız sizin için en iyi seçenek olacaktır. Ayrıca çamaşır makinesini alırken yıllık ortalama su ve elektrik tüketimini de dikkate almanızı da tavsiye ederiz.

 • Boyutu

Karar vermeniz üstündeki en önemli etmenlerden birisi de elbette yerinizin büyüklüğüdür. Banyonuz ya da mutfağınızda ne kadar alanınız varsa bu boyutlara uygun bir makine seçebilirsiniz. Bu sebeple satın almadan evvel boyut işine de gerekli özeni göstermeyi unutmamalısınız.

 • Devir Gücü

Devir gücü de çamaşır makinesi alırken dikkat edilecek hususlardan bir diğeridir. Devir hızı sayesinde çamaşırlarınız en iyi sıkılmış şekilde makineden çıkarlar. Eğer düşük devirli bir makine kullanıyorsanız muhtemelen kurutma konusunda problemleriniz olacak demektir. Ancak düşük devirli makinelerin de enerjiyi daha az tükettiğini unutmamalısınız.

 • Kurutmalı mı Kurutmasız mı?

Bulunduğunuz bölgenin iklim koşulları çamaşırı kurutma aşamasında size zorluk çıkarıyorsa kurutma özelliğini de dikkate almanızda fayda var. Dilerseniz ayrıca bir kurutma makinesi alabileceğiniz gibi dilerseniz de kurutma makinesi özelliğini de beraberinde sunan bir çamaşır makinesini alabilirsiniz. Ancak kurutma makinesi dahil olan bir çamaşır makinesinin maliyetinin yüksek olacağı unutulmamalıdır.

 

Hangi Marka Çamaşır Makinesi Almalıyım? En İyi Çamaşır Makinesi Tavsiyeleri

Bu yazımızda sizlere farklı markalardaki en iyi çamaşır makinesi önerilerimizi sıraladık. Marka farkı gözetmeksizin yaptığımız bu listede fiyat ve performans dengesine dikkat etmeye çalıştık. Çamaşır makinesi araştırmasına baktığımız zaman Bosch, Indesit, Arçelik, Samsung, Profilo, Hoover, Altus ve Ariston marka çamaşır makinelerinin en çok tercih edilenler arasında olduğunu görüyoruz.

Bu yazımızda da bu markalardan bazılarının modellerini sizin için tanıttık. Yazımız sonrasında nasıl bir çamaşır makinesi alacağınıza karar vermiş olarak daha bilinçli bir alışveriş yapmanızı umuyoruz.

LG (FHOC9CDHK7 + F70E1UDNK1) 17 kg Yıkama 10 kg Kurutma Makinesi + 3,5 kg Yıkama – Üstün Özellikli Çamaşır Makinesi

 

Yepyeni bir tasarım ve teknolojiye sahip olan LG (FHOC9CDHK7 + F70E1UDNK1) 17 kg Yıkama 10 kg Kurutma Makinesi + 3,5 kg Yıkama çamaşır makinesi, herkesi şaşırtmayı başarıyor. Çünkü bu makine aynı anda çift yıkama özelliğine sahip! İki farklı kazanı olan makinede aynı anda iki farklı yıkama işini yürütebiliyor. Birisi yukarıda bildiğimiz çamaşır makinesi kazanı şeklinde olmak üzere birisi ise aşağıda yatay konumda bulunan kazan olmak üzere iki farklı kazanda çamaşırınızı yıkayabiliyorsunuz.

Ana kazan 17 kilogram çamaşır yıkayıp 10 kilogram kurutma özelliğine sahip olurken, aşağıda yer alan ek kazanı sayesinde 3,5 kilogramlık bir yıkama kapasitesine daha sahip oluyorsunuz. 6 Motion DD teknolojisi sayesinde farklı kumaş tipleri için çitileme, ovma ve döndürme gibi farklı yıkama özelliklerini kullanabiliyorsunuz.

TurboWash özelliği sayesinde sadece 30 dakika içinde çamaşırlarınızı yıkayabiliyorsunuz. Durdurup çamaşır ekleyebileceğiniz seçeneğe sahip olan bu makine, gerçekten oldukça sessiz bir çalışma özelliğine de sahip. Üstelik Smart (akıllı) özelliği sayesinde mobil cihazınız ile eşleşerek size uzaktan kullanım kolaylığını da beraberinde getiriyor. Üstelik bu akıllı yıkama özelliği sayesinde wi-fi’ye bağlanarak yeni yıkama programı da indirebiliyorsunuz

1100 devir sıkma gücü sağlayan LG (FHOC9CDHK7 + F70E1UDNK1) 17 kg Yıkama 10 kg Kurutma Makinesi + 3,5 kg Yıkama Çamaşır Makinesi, 10 yıllık motor garantisi ile birlikte geliyor. Motor dışında makine garantisi ise 2 yıl olarak karşımıza çıkıyor. LG güvencesi ile satın alacağınız bu makinenin fiyatı 5000 lira ile 7000 lira arasında değişim gösteriyor.

Bosch WAT28480TR A+++ 9 kg 1400 Devir Çamaşır Makinesi – Yüksek Kaliteli Çamaşır Makinesi

 9 kilogram yıkama kapasitesine sahip olan Bosch WAT28480TR A+++ 9 kg 1400 Devir Çamaşır Makinesi, gelişmiş özellikleri ile dikkatleri üstüne çekmeyi başarıyor. A+++’tan %30 daha verimli olan bu makine, 1400 devirlik gücü ile de beklentinizin üstünde bir performans gerçekleştiriyor.

“Reload” teknolojisi ile unuttuğunuz bir çamaşır olduğu zaman kapağı açıp makineye çamaşır atabilmeniz ile daha sorunsuz bir çamaşır yıkama şansına sahip oluyorsunuz. VarioPerfect isimli programı sayesinde tüm kumaş türlerinde ve yıkama kapasitesinde sizin için en iyi yıkama performansını sağlıyor. Ayrıca EcoPerfect programı ile de yıkama sürenizi kısaltabiliyor ve enerji verimliliğini de bu sayede sağlayabiliyorsunuz.

Sessiz çalışma özelliği ile çamaşır makinesinin bilindik sesinden rahatsız olmayı geride bırakıyorsunuz. Gerçek bir enerji düşmanı olan bu çamaşır makinesinde enerji tasarrufunuzun farkına hemen varıyorsunuz. 16 program seçeneği ile satın alacağınız bu ürün, fonksiyon sayısının fazlalığı ile ilgileri çekmeyi başarıyor.

3 yıllık garanti sunan Bosch WAT28480TR A+++ 9 kg 1400 Devir Çamaşır Makinesi, Bosch güvencesi ile evinize geliyor. Türkiye’nin her yerinde yetkili servisine ulaşabileceğiniz bu ürünle ilgili herhangi bir sorun yaşamanız durumunda size zorluk çıkarmıyor. Fiyatı 1700 lira ile 2000 lira arasında değişen bu çamaşır makinesi, gelişmiş özellikleri ile beklentilerinizi  karşılamayı başarıyor.

Samsung WF90F5E0W2W/AH A+++ 9 Kg 1200 Devir Ecobubble Çamaşır Makinesi – Çok Fonksiyonlu Çamaşır Makinesi

 Samsung’un son geliştirdiği özellik sayesinde çamaşırlarınızı soğuk suda da yıkayarak enerji tasarrufu sağlayabiliyorsunuz. EcoBubble teknolojisi adı verilen bu durum ile elektrikten tasarruf sizin için mümkün oluyor. Diamond Drum sayesinde hem şık bir görselliğe sahip olurken hem de bu şahane kazan sayesinde çamaşırlarınızın hasar görmesini engelleyebiliyorsunuz. Sahip olduğu seramik rezidansı ise kireç oluşumunu engellerken bu sayede enerji tasarrufunu da beraberinde getiriyor.

9 kilogramlık yıkama kapasitesi kalabalık aileler için ideal bir seçenek oluyor. Üstelik bu yıkama kapasitesi sayesinde temizlikleriniz sırasında battaniye gibi büyük ölçekteki kirlilerinizi de kolaylıkla yıkayabiliyorsunuz. Yıllık ortalama 175 kWh gibi ciddi anlamda düşük enerji tüketimi yapıyorsunuz. Elmas kazanlı Samsung WF90F5E0W2W/AH A+++ 9 Kg 1200 Devir Ecobubble Çamaşır Makinesi, hassas yıkama programları ve LED göstergesi ile şıklığı ve yüksek performansı bir araya topluyor.

3 yıl garanti sunan bu makinenin fiyatı 1500 lira ile 1800 lira arasında değişim gösteriyor. Samsung kalitesi ve güvencesi ile evinize gelen çamaşır makinesi, uzun ömürlü kullanımı sayesinde sizi mutlu ediyor.

Indesit IWD 71252 C ECO EU A++ 7 Kg 1200 Devir Çamaşır Makinesi – Hem Uygun Fiyatlı Hem de Yüksek Performanslı Çamaşır Makinesi

 Uygun fiyatının yanı sıra pek çok özelliğe sahip olması, bu çamaşır makinesini çok daha tercih edilebilir hale getiriyor. A++ enerji sınıfında olan Indesit IWD 71252 C ECO EU A++ 7 Kg 1200 Devir Çamaşır Makinesi, enerji tasarrufu konusunda sınıfı geçmeyi başarıyor. 16 yıkama programına sahip olan bu makine, 20 dakikalık hızlı tazeleme özelliği sayesinde de size farklı pek çok seçeneği beraberinde sunuyor. Spor ayakkabı yıkama programının da olması işini kolaylaştırıyor.

1200 devirlik güce sahip olan çamaşır makinesi 7 kilogramlık yıkama kapasitesi ile de kalabalık bir ailenin de isteklerini karşılayabiliyor. Küçük dijital göstergesi ve EcoTime programı sayesinde beklentilerinizi karşılayacak bir makineye sahip olabiliyorsunuz.

3 yıllık garanti sunan Indesit IWD 71252 C ECO EU A++ 7 Kg 1200 Devir Çamaşır Makinesi, 750 lira ile 900 lira arasında değişen uygun fiyatıyla dikkatleri çekiyor. Türkiye’nin pek çok noktasında yetkili servisi bulunan Indesit, kalitesi ile beklentilerinizi karşılıyor.

Finlux Klasik 5080M A+ 5 Kg 800 Devir Çamaşır Makinesi – Uygun Fiyatlı Çamaşır Makinesi

 

Çamaşır makinesinden çok büyük beklentileri olmayanlar için oldukça ideal bir ürün olan Finlux Klasik 5080M A+ 5 Kg 800 Devir Çamaşır Makinesi, hem fiyat hem de performans kalitesi açısından incelendiği zaman sizi asla yarı yolda bırakmayacak bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. 5 kilogramlık yıkama kapasitesine sahip olan bu makine, özellikle tek başına yaşayan kişiler için ideal bir ürün. 800 devirlik gücü de çok büyük beklentileri olmayan kullanıcıyı kesinlikle tatmin ediyor.

A+ enerji tasarrufu özelliğine sahip olan çamaşır makinesi, devrinin düşük olmasından dolayı da çok fazla enerji tüketmiyor. 15 farklı programa sahip olmasıyla da pek çok farklı yıkama şekline sahip olacağınız anlamına geliyor. 30 dakikalık hızlı yıkama özelliği sayesinde acil yıkamanız gereken kıyafetlerde veya çok kirli olmayan kıyafetlerinizde daha fazla beklemenize gerek kalmadan temizliğe ulaşabiliyorsunuz. Çocuk kilidi özelliğine sahip olan bu makine, yıllık ortalama 167 litre su ve 9240 kwh elektrik tüketimi ile karşımıza çıkıyor.

3 yıl garanti sunan Finlux Klasik 5080M A+ 5 Kg 800 Devir Çamaşır Makinesi, Vestel markasının garantisi altında size geliyor. Bu sayede herhangi bir sorun yaşamanız durumunda yetkili servisiniz sadece bir adım ötenizde oluyor. 700 lira ile 900 lira arasında fiyata sahip olan makine, fiyat ve performans açısından kullanıcıyı tatmin ediyor.

Arçelik 8145 YK A Enerji Sınıfı 8 Kg Yıkama 5 Kg Kurutma Kapasiteli Kurutmalı Çamaşır Makinesi- Kurutma Özelliğine Sahip Çamaşır Makinesi

 

Kurutma özelliği ile birlikte bir çamaşır makinesi arayanlara birebir olacak olan Arçelik 8145 YK A Enerji Sınıfı 8 Kg Yıkama 5 Kg Kurutma Kapasiteli Kurutmalı Çamaşır Makinesi, kaliteli performansı ile ilgileri üstüne çekmeyi başarıyor. 8 kilogram yıkama kapasitesi olan bu makine aynı zamanda sizlere 5 kilogramlık kurutma özelliği de sunuyor. Bu sayede çamaşırlarınızı yıkadıktan sonra aynı makine içinde kurutma şansına sahip oluyorsunuz. Kurutma ve yıkama kapasitesi arasında fark olması size her ne kadar sorun yaratacak gibi görünse de yer problemi olduğu için fazladan kurutma makinesi alamayacak olan kullanıcılar için ideal bir seçenek oluyor.

Buharlı yıkama fonksiyonu ile birlikte 15 farklı program özelliği sunuyor. Su yoğuşturmalı kurutma özelliği ile çamaşır asma derdinden kurtuluyorsunuz. Şık tasarıma sahip olan Arçelik 8145 YK A Enerji Sınıfı 8 Kg Yıkama 5 Kg Kurutma Kapasiteli Kurutmalı Çamaşır Makinesi, Arçelik kalitesi ile evinize geliyor.

1900 lira ile 2200 lira arasında değişen fiyata sahip olan çamaşır makinesi, Arçelik güvencesi altında 3 yıllık garantiyi de beraberinde getiriyor. Türkiye’nin her bölgesinde ve her şehrinde sunduğu yetkili servis hizmeti ile olası bir sorununuzu çözmek sizin için çok kolay oluyor.

Sonuç

Yazımız boyunca sizlere “En İyi Çamaşır Makineleri”ni tanıtmaya çalıştık. Çamaşır makinesi almadan önce dikkat etmeniz gereken hususlardan bahsettik. Bu rehberi okuduktan sonra çok daha bilinçli bir biçimde çamaşır makinesi alacağınızı umuyoruz. Adım adım bu rehberi takip ederek isteklerinize uygun bir çamaşır makinesi satın alabilirsiniz.

Aynı Kategoriden İlginizi Çekebilir

“En İyi Çamaşır Makineleri ile Temizlik Sizin Olacak(2019 Güncel)” üzerine 2 yorum

 1. Verdiğiniz faydalı ve güncel bilgiler için teşekkürler. Kesinlikle en iyi marka diye birşey yoktur. Her markanın çok iyi ve kullanışlı modelleri vardır. Bu beyaz eşya ve kombi içinde geçerlidir. Ama alınacak markanın servis ağı ve yedek parçası daha önemlidir.

  Cevapla
 2. merhaba…indesit 7 kg için verdiğiniz bilgilerde.yıllık .su tktimi ile yıllık elektrik tüketimi karışmış..yer değiştırmesi gerekir..nazarı dikkatimden kaçmadı.!!!.iyi çalışmalar..

  Cevapla

Yorum yapın