En İyi Dikey Süpürgesi

Son Güncelleme 28 Ekim 2019

Eğer bir elektrikli süpürge alacaksanız ve alacağınız ürünün pratik kullanımı, hafif olması, az yer kaplaması gibi özelliklere sahip olmasını istiyorsanız ve kullanırken sırt ağrıları çekmek istemiyorsanız elektrikli dikey süpürgeler tam isteğinize uygun aletlerdir. Dikey elektrikli süpürgelerin bir diğer avantajı da bazı modellerinin kablosuz olmasıdır. Bu sayede kablo derdiyle uğraşmaz, istediğiniz alanda rahatça kullanabilirsiniz. Alırken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli husus bulunmaktadır:

 • Motor gücünün yanında watt miktarı da çok önemlidir. Watt miktarı ne kadar yüksekse motor gücü de o kadar fazla olacaktır. Bu sayede emiş gücü de artacaktır.
 • Süpürgenizde bulunan emici fırçanın şekli de önemlidir.
 • Alacağınız ürünün, bilindik bir markanın ürünü olması da önemlidir. Süpürge daha kaliteli ve daha sağlam olur.
 • Garanti süresinin uzun olması da önemlidir.
 • Eğer yaşadığınız herhangi bir sorunda garanti kapsamı içerisinde servis ağının da yaygın olması önemli noktalardandır.
 • Bütçenize uygun bir süpürge seçmek tabii ki en önemli noktadır.
72219_black-decker-fej520jf-36wh-18v-2-0ah-li-ion-2in1-sarjli-dikey-supurge-4763-1000x1000

Filtre, elektrikli süpürgenin en önemli parçalarından birisidir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte süpürgelerde kullanılan filtreler de geliştirilmiş ve performansları yükseltilmiştir. Bu aşamada en verimli filtrelerden birisi HEPA filtredir. HEPA filtre, süpürge ile çekilen tozları ve partikülleri hapseder. Diğer filtrelere göre performansı çok daha iyidir. Temel olarak 3 farklı HEPA filtre vardır. Bunlar toz tutma kapasitesine göre HEPA, True HEPA ve ULPA olarak sıralanabilir.

Elektrikli süpürgede bulunması gereken bir diğer filtre ise aktif karbon filtresidir. Aktif karbon filtresine koku fitresi de denebilir. Çünkü aktif karbon filtresinin görevi, gaz moleküllerini tutmaktır. Bir ortamda, evde ya da işyerinde kötü kokulara sebep olan şeyler gaz molekülleridir. Aktif karbon filtresi bunları hapsederek kötü kokuların azalmasını sağlar.

En İyi Dikey Elektrikli Süpürge Tavsiyeleri ve İncelemeleri

Günümüzde birçok marka dikey süpürge modelleri üretmektedir. Bunlar arasında Stilevs, Arzum, Arçelik, Fakir, Goldmaster, Sinbo, Homend, Sunny, Altus ve Blue House markaları en çok tercih edilenler arasındadır. Bu markaların en iyi ürünlerine göz atacağız:

Stilevs Safran Fiyatına Göre Performansı En İyi Dik Elektrikli Süpürge

stilevs_safran_dik_elektrikli_supurge_04-1500x1500

Motor gücü 800 watt’dır. Toz torbasız özelliğe sahiptir. Bu sayede dolan torbayı değiştirmekle zaman kaybetmez, zamandan tasarruf yaparsınız. Üçgen, oynar başlıklı süpürge ucu sayesinde kolay kullanım sağlarsınız. Dar uçlu boru ve sert zemin fırçası da yer almaktadır. Yıkanabilir filtresi sayesinde kirlendiği zaman kolayca temizleyebilir daha uzun kullanım sağlayabilirsiniz. Toz haznesinin geniş olması sayesinde daha çok kiri temizleyebilme şansına sahipsiniz. Hem el hem de yer süpürgesi özelliğini de kullanabilme şansına sahipsiniz. Garanti süresi 3 yıldır ve fiyat bakımından aşırı uygundur. Hepa filtresinin bulunmaması ve B sınıfı olması kullanıcılar tarafından olumsuz karşılanmıştır.

King K368 Bold Elektrikli Motor Gücü En Fazla Olan Dik Süpürge

king-k368-bold-elektrikli-dik-supurge__0183810145829133

Yüksek çalışma performansı gösteren bu ürün 300 watt emiş gücüne, 1900 watt motor gücüne sahiptir. Kolay çıkarılıp takılabilme özelliğine sahip haznesi ile kullanımı pratiktir. İstediğiniz zaman el süpürgesi olarak da kullanabilirsiniz. 180 derece dönebilen süpürme başlığı vardır. Aynı zamanda süpürge ucu üç yönden etkili emiş gücü göstermektedir. 1 litre toz haznesine sahiptir. Garanti süresi 2 yıldır ve fiyat bakımından her cebe uygundur. Enerji sınıfında düşük olması ve hepa filtre barındırmaması olumsuz özellikleri arasında yer almaktadır.

Arzum AR4011 Hera Dikey Bütçe Dostu Elektrikli Süpürge Marin

arzumm

Motor gücü 1600 watt, emiş gücü 260 watt’tır. Toz torbasız kullanımı vardır. Aynı zamanda dikey ve yatay konumda kolay saklama özelliği de bulunmaktadır. Kablo sarma mandalları yer almaktadır. Yıkanabilir filtresi ve toz toplama haznesi vardır. Kablo uzunluğu 5 metredir. Garanti süresi 3 yıldır ve fiyatı da uygundur. Biraz gürültü çıkarması ve hepa filtresinin bulunmaması olumsuz yönleri arasında yer almaktadır.

Arçelik S 3642 700 Watt Dik Kullanımlı Süpürge

Arçelik S 3642

Hepa filtresinin bulunması sayesinde tozları çok rahat bir şekilde içine hapsedebilir. İhtiyaç duyduğunuz halde el süpürgesi olarak da kullanabilme şansına sahipsiniz. Dik bir şekilde durabilme özelliği sayesinde daha az zemin işgali olur. Tek tuşla açıp toz haznesini kolay bir şekilde çıkartabilir, temizleyebilir ve yerine koyabilirsiniz. Parke halı fırçası da yer almaktadır. 6.5 metre kablosu ile 7.5 metrelik alana erişim sağlayabilirsiniz. Garanti süresi 2 yıldır ve fiyatı da uygundur. Enerji sınıfının düşük olması olumsuz yönüdür.

Hotpoint-Ariston HS B18 AA1 83573 En İyi Özellikli Dikey Süpürge

Hotpoint-Ariston HS B18 AA1

Motor gücü 1800 watt, emiş gücü 250 watt’tır. Elektronik emiş gücü ayarı yer almaktadır. Anti alerjik motor filtresi sayesinde daha hijyenik bir temizlik sağlar. Hepa filtreye sahiptir. 2 litre toz haznesi ile daha fazla kullanım sağlar ve toz haznesini temizleme derdi daha az olur. Toz haznesi dolduğu anda doluluk göstergesi ile sizi uyarır. Turbo, parke ve halı başlığı yer almaktadır.  Aynı zamanda entegre köşe ve hassas yerleri süpürme aparatları da bulunmaktadır. Dikey duruş sayesinde daha az zemin işgali yapar. Garanti süresi 2 yıldır. Fiyat açısından pahalı olması olumsuz yönüdür.

DYSON SMALL BALL MULTİ FLOOR En Pahalı Dikey ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE

DYSON SMALL BALL MULTİ FLOOR

İçerisinde yer alan iki sıralı radikal silikonlar sayesinde küçük mikroskobik partikülleri dahi yakalar. Farklı zemin türlerine göre kendini otomatik ayarlayan temizleme başlığı sayesinde çok daha kolay temizlik sağlanır. Hafif ve dayanıklılık açısından çok güçlüdür. Toz haznesini boşaltmak için tek düğmesine basabilir, bu sayede daha hijyenik ve hızlı kullanım sağlar. Toz haznesi 2 litredir. Bu sayede depolama alanı genişler. Süpürge başlığında bulunan kıllar sayesinde halının derinliklerine doğru temizleme işlemi uygulanır. Motor gücü 1300 watt’tır. Toz torbası yoktur. Garanti süresi 2 yıldır. Fiyat bakımından aşırı pahalı olması olumsuz yönüdür.

Blue House BH011C Storm Cyclon Sistem En İyi Torbasız Dikey Elektrikli Süpürge 1400W

Blue House BH011C Storm Cyclon

İnce ve dikdörtgen emici ucu bulunmaktadır. Küçük aparatlarla tavan ve merdivenleri temizleyebilme imkânına sahip olursunuz. Duvara asılabilme özelliği sayesinde daha az yer kaplar. Toz haznesini LED sistem ile aydınlatılır. Bu sayede haznenin dolup dolmadığını görebilirsiniz. Hafif ve ergonomik yapısıyla örümcek ağları gibi şeyleri rahatça temizleyebilirsiniz. Aynı zamanda koltuk ya da dolap altlarını çok daha rahat şekilde kullanabilirsiniz. Yıkanabilir filtreler sayesinde toz emme gücü artar. Garanti süresi 2 yıldır ve fiyat açısından uygundur. Fakat toz haznesinin 0.75 litre olması olumsuz yönüdür.

Goldmaster GM- 7545 Joker En Sağlam Dik Elektrikli Süpürge

goldmaster-gm-7545-joker-dik-elektrikli-supurge-8197-68-B

İçerisinde yer alan motor bakırdan yapılmıştır. Bu sayede daha uzun ömürlü olması amaçlanmıştır. Siklonik sistem ve hepa filtresi bulunmaktadır. Temizliğinizi daha düzgün ve hiç toz bırakmadan yapabilme imkânı sunmaktadır. Düz süpürme, sert zemin ve dik kullanım için aparatları mevcuttur. Temizlik sonrasında dolan toz haznesini çok kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz. Bu sayede çok zahmete girmezsiniz. Çevre dostudur ve 2000 watt temizleme performansı sunmaktadır. 80 dB ses seviyesi ile sınıfına göre daha sessiz çalışmaktadır. Garanti süresi 5 yıldır ve fiyatı uygundur. Enerji sınıfının düşük olması olumsuz yönüdür.

Fakir Parquet Darky Öko En İyi İkinci Dik Torbasız Elektrik Süpürgesi

fakirrrrr

800 watt gücü ile ister el süpürgesi ister dik süpürge olarak kullanabilirsiniz. Toz torbasız özellikte olduğu için temizlik sonrasında değiştirmekle zaman kaybetmezsiniz. 1.2 litre toz hanesine sahiptir. Dik durabilme özelliği sayesinde daha az yer kaplar. Tekerlekli üçgen aparatı sayesinde ulaşamadığınız yerlere ulaşır ve daha kolay bir kullanım sağlar.  Aynı zamanda ergonomik tutma sapı sayesinde de kullanırken zorluk çıkarmaz. Kablo uzunluğu 6 metredir. Garanti süresi 2 yıldır ve fiyatı her cebe uygundur. Sessiz çalışmama özelliği olduğu için kullanıcılar tarafından olumsuz yorum almıştır.

Homend Dustroyer 1250 En Sessiz Dikey Süpürge

Homend Dustroyer 1250

Otomatik kablo sarma özelliği sayesinde kablolarla uğraşmak zorunda kalmaz ve daha kolay kullanım sağlayabilirsiniz. El süpürgesi ve dik süpürge olarak kullanabilme imkanınız vardır. Teleskopik borusu sayesinde daha uzun ömürlü kullanabilirsiniz ve aynı zamanda boyunu uzatabilirsiniz. 1000 watt motor gücü ve 250 watt emiş gücü vardır. Üçgen başlığı sayesinde dolap ve koltuk altlarına kolayca ulaşır ve tozları temizleyebilirsiniz. Aynı zamanda üçgen başlığında bulunan LED aydınlatma sayesinde tozları görebilme imkanı sunar ve parkenizde çizilmeye yol açmadan temizlik yapabilirsiniz. Düşük ses modu sayesinde sessiz bir şekilde çalışır, size ve etrafınızdakilere rahatsızlık vermez. 1.8 litrelik toz haznesi vardır. Garanti süresi 2 yıldır ve fiyatı da uygundur. Enerji sınıfında düşük olması olumsuz yönüdür.

Sunny Ankaa 1500W Elektrikli En Ucuz Mini Süpürge

Sunny Ankaa 1500W

Sunny Ankaa mini süpürgenin 1700 watt motor gücü vardır. Çıkarılabilir uzatma boru sayesinde el süpürgesi olarak da kullanabilirsiniz. Ergonomik tutma sapı sayesinde kolay kullanım sağlar. Yıkanabilir filtre ve toz haznesi yer almaktadır. Bu sayede daha uzun süreli kullanabilirsiniz. 2 litre toz haznesi vardır ve daha fazla temizlik yapabilme imkânı sunar. Dikey durma özelliği sayesinde kullandıktan sonra daha az yer kaplar. Üçgen süpürge başlığı sayesinde ulaşamadığınız yerlere kolayca erişim sağlayarak temizlik yapabilirsiniz. Garanti süresi 2 yıldır ve fiyatı çok uygundur. Hepa filtresinin bulunmaması olumsuz özelliğidir.

Miele Swing H1 Excellence EcoLine - SACJ1 En Tasarruflu Dik Süpürge

Miele Swing H1 Excellence EcoLine - SACJ1

Enerji verimi sınıfı A’dır. Bu sayede daha fazla tasarruf yapabilir ve elektrik faturasına az yansır. 9 metrelik bir alanda kullanım sağlayabilirsiniz. Geniş evler için uygun bir üründür. Kompakt yapıda olması sayesinde kullandıktan sonra çok az yer kaplar. Çelik teleskopik boru sayesinde boyunu uzatabilme imkânınız vardır. Bu sayede sırt ağrısı çekmezsiniz ve aynı zamanda uzun ömürlü kullanım sağlanır. Kolay manevra yapabilme özelliği sayesinde kullanırken rahat hareket edebilirsiniz. Çift sürgülü güç kademesi yer almaktadır. Toz haznesi 2.5 litredir. Motor gücünün 700 watt olması olumsuz yönüdür. Garanti süresi 2 yıldır ve fiyat açısından pahalıdır.

Arnica Tria Pro Dik Elektrikli Süpürge

Arnica Tria Pro

Motor gücü 1500 watt’tır. Ayarlanılabilir teleskopik borusu sayesinde boyunu uzatabilir ve rahat kullanım sağlayabilirsiniz. Mikro filtre ve hepa filtreye sahiptir. Bu sayede temizliği daha iyi yapabilir ve daha uzun ömürlü kullanım sağlar. Süpürge ucunda 3 noktadan emiş sistemi vardır. Daha fazla çekim gücünün olması hedeflenmiştir. 6 metre kablo uzunluğu vardır ve aynı zamanda kablo bağlama aparatı da yer almaktadır. Ses seviyesi 85 dB olduğu için sınıfına göre daha gürültülü çalışmaktadır. Ürünün bu özelliği kullanıcılar tarafından olumsuz karşılanmıştır. Garanti süresi 2 yıldır ve fiyatı da uygundur.

Korkmaz A920-02 Tempratik En Şık Tasarımlı Dikey Süpürge Rosa Gold

Korkmaz A920-02 Tempratik

A enerji tüketimi sınıfı ile enerji tasarrufu sağlar. 800 watt motor gücüne sahiptir. Şık ve ergonomik bir tasarıma sahiptir, kullanımı kolaydır. 1 litre yıkanabilir toz haznesi yer almaktadır. Güçlü emiş gücüne sahiptir. Eco özelliği ve emiş gücü ayarı özelliği bulunmaktadır. Toz torbasız olan bu ürün sert zeminde çekiş gücü çok iyi performans sağlamıştır. Hepa filtresinin yer almaması olumsuz özelliğidir. Garanti süresi 2 yıldır ve fiyatı da her bütçeye uygundur.

Sonuç

En iyi dikey elektrikli süpürge tavsiyesi için kullanıcı yorumlarına ve yakınlarınıza danışmayı unutmayınız. Daha detaylı bilgileri sizler için toplamaya çalıştık. Dikey süpürge alımında motor gücüne, emiş gücüne, sessiz çalışmasına ve bütçenize uygun olması gibi noktalar önemlidir. Bu noktalara dikkat çekerek sizlere yardımcı olmaya çalıştık.

Aynı Kategoriden İlginizi Çekebilir

“En İyi Dikey Süpürgesi” üzerine bir yorum

 1. Çok faydalı bir sayfa olmuş ellerinize ve emeğinize sağlık.

  Ben özellikle emiş gücü yüksek bir dik süpürge istiyorum. Fakat bu sefer daha rahat bir temizlik için toz haznesi yukarıda olsun istiyorum (Blue House BH011C Storm Cyclon Sistem gibi). Ve aklımda olan süpürge hem tasarım hem de emiş gücü açısından “KİWİ KVC-4103” marka ve modelidir. Fakat bu süpürge hakkında fazla bir bilgi bulamadığım gibi kullanıcı yorumları da yetersiz. Emiş gücü diğerlerine göre yüksek görünüyor. Enerji sınıfı ise oldukça düşük gibi (E sınıfı) fiyatı ise oldukça uygun. Ve bu sefer gerçekten istediğim özelliklere sahip uygun fiyatlı bir dik süpürge almak istiyorum. Bu nedenle de profesyonel bir değerlendirmeye ve tavsiyeye ihtiyacım var. Lütfen bu süpürge hakkında daha detaylı bilgi verir misiniz?

  Cevapla

Yorum yapın