En İyi Düdüklü Tencereler

Son Güncelleme 28 Ekim 2019

Yapması uzun zaman alan yemekleri yapmak artık çok kolay. Düdüklü tencereler ile bu süreleri 5’de bi zamana çekebiliyor günümüz teknolojisi. Hem de aslında eskiden de kullanılan bir yöntem ile. Şuanda sadece yeni teknoloji ile daha güvenli olması ve daha kullanıcı dostu özelliği ile kullanım kolaylığı sağlamakta.

Düdüklü tencere; buhar basıncından yararlanılarak yemeğin kolaylıkla pişirmesini sağlayan yüksek basınçlı, lastik ve düdük mekanizması ile çalışan tenceredir. Düdüklü tencere alırken size yardımcı olacak bilgiler ve en iyi düdüklü tencere tavsiyesi içeren bir satın alma rehberi sunacağız.

DÜDÜKLÜ TENCERE MODELLERİ

 • Büyük Boy Düdüklü Tencere Modelleri

Klasik ev tipinde ve kalabalık olduğu durumlarda kullanılabilen ve düdüğü sayesinde buhar basıncını ayarlayabileceğiniz düdüklü tencere modelleridir. 8 lt ve 17 lt arasında kapasiteye sahiptir. Tek elle veya çift elle açma fonksiyonları bulunmaktadır. Buhar sepeti gibi farklı fonksiyonları ve aparatlarına sahip olabilir. Alüminyum, Cookstar gibi taban tiplerine sahiptir. Farklı program seçeneklerine sahip olabilir. Kademeli basınç ayarına sahip olabilirler. Akıllı kontrol sistemlerine sahip özellikleri olabilir.

 • Küçük Boy Düdüklü Tencere Modelleri

Daha çok hızlı ve pratik olarak kullanılan küçük ev aletleridir. Büyük boy düdüklü tencerelerden temel farklı iç haznesinin küçük olmasıdır. Diğer tüm özellikleri aynı olabilmektedir. 2lt ve 7lt arasında kapasiteye sahip olabilirler. Tek elle veya çift elle açma fonksiyonları bulunmaktadır. Buhar sepeti gibi farklı fonksiyonları ve aparatlarına sahip olabilir. Alüminyum, Cookstar gibi taban tiplerine sahiptir. Farklı program seçeneklerine sahip olabilir. Kademeli basınç ayarına sahip olabilirler. Akıllı kontrol sistemlerine sahip özellikleri olabilir.

DÜDÜKLÜ TENCERE ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ: SATIN ALMA REHBERİ 

Düdüklü tencere gibi mutfak eşyaları, ihtiyacı tam olarak karşılayacak şekilde seçilmelidir. Bu nedenle önce ihtiyacın sonra da bütçenin belirlenmesi gerekmektedir. Kullanıcılar genellikle en ekonomik ürünlere yönelirler fakat kalitesiz bir düdüklü tencere kullanmak son derece tehlikeli olabilir. Bu açıdan bakıldığında da düdüklü tencere alırken fiyat/performans denklemine dikkat etmek gerekir.

 • Basınç gücünün kuvvetli olması, düdüklü tencerelerdeki yemeklerin daha lezzetli ve hızlı yapılması ve istediğiniz kıvamda yapması için oldukça önemlidir.
 • Ergonomik ve kullanımı daha kolay olan modeller tercih edilmelidir.
 • Mutfakların ve mutfak dolaplarının boyutları farklıdır. Bu nedenle alınacak düdüklü tencerenin boyutu, kullanılacağı ve saklanılacağı alana göre belirlenmelidir.
 • Sağlam malzemelerden üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir.
 • Ürünün üretim maddeleri ve üretim aşamasıyla ilgili bilgi edinilmelidir. Bu durum sağlık açısından önemlidir.

EN İYİ DÜDÜKLÜ TENCERE TAVSİYELERİ VE İNCELEMELERİ

Düdüklü tencere kullanmanın pek çok avantajı vardır. Bunların en önemlisi, yemeğin besin değerini korumasıdır. Bu nedenle diyet yemek servisi Rafinera da düdüklü tencere kullanımının sağlıklı olduğunu vurguluyor. Ayrıca düdüklü tencere ile yemekler daha hızlı pişer ve etrafa koku yayılmaz. Önemli avantajlara sahip olan düdüklü tencereler, hemen her ev hanımının ihtiyacını karşılayacak niteliktedir. Bu aşamada ihtiyaçların belirlenmesi ise kullanıcıya düşer.

İhtiyaçları belirlemek, düdüklü tencere alırken yeterli olmayacaktır. Öncelikle karşınıza pek çok farklı üretici ve marka çıkacak. Ürünlerin bazı işlev ve özellikleri birbirlerinden farklı olacak. Boyut, renk, model gibi göze hitap eden özellikleri ise kafanızı karıştıracak. İşin içine bir de düdüklü tencere fiyatları girecek. Bu aşamada ise markalar arasında biraz ayıklama yapmak faydalı olacaktır. Tefal, Emsan, Korkmaz, Fissler, Taç, Fakir, Hisar, Hascevher, Schafer ve Karaca düdüklü tencere satışını yapan başlıca markalardır. Peki, hem bütçenize hem ihtiyacınıza hem de mutfağınıza uygun düdüklü tencere hangisi?

 • Tefal Titanium Clipso Minut Duo En İyi 5 Güvenlik Sistemli Düdüklü Tencere 

Tefal Titanium Clipso Minut

Bu modelde özellikle kullanıcının tüm ihtiyacının karşılanması hedeflenmiştir. 5 litre kullanım kapasitesine sahiptir. Düdüklü kapak tipine sahiptir. Tek elle aç/kapak özelliği ile kolay bir kullanım sağlamaktadır. Titanyum kaplama yapıya sahiptir. 5 güvenlik sistemi bulunmaktadır. İndüksiyon Ocak Uyumludur. Buhar sepeti bulunmamaktadır. Çeşitli program seçenekleri sayesinde kullanıcılar kolaylıkla istedikleri programda yemeklerini pişirebilirler. Makinede kolaylıkla yıkanarak kullanıcıya büyük ergonomiklik sağlamaktadır. Ömür boyu garanti olanağı bulunmaktadır. Satış sonrası hizmet birçok noktada bulunmaktadır. Maddi açıdan orta düzey bir fiyata sahiptir. Bu yüzden genellikle tercih edilen ilk ürün arasında yer almaktadır.

 • Karaca Silver Stone Küçük Boy Düdüklü Tencere 

Karaca Silver Stone

Bu modelde Karaca kullanıcılar için çeşitliliği ve performans gücünü ön planda tutmuştur. Düdüklü tencerenin en büyük özelliği granitten döküm kaplamaya sahip olmasıdır. 6 litre kullanım kapasitesine sahiptir. Düdüklü kapak mekanizması mevcuttur. Tek elle açma ve kapatma özelliği ile kullanıcı kolaylığı sağlamaktadır. Buhar sepeti aparatı bulunmamaktadır. Farklı program seçenekleri mevcuttur. Gri ve kahverengi renk özelliği ile tüm ev ürünlerine uyum sağlayabilir.  Ömür boyu garantisi mevcuttur. Bulaşık makinesinde yıkanabilir özelliklidir.

 • Hascevher Gastro En İyi Büyük Boy Düdüklü Tencere

Hascevher Gastro

Piyasadaki en büyük düdüklü tencere modelleri arasında yer almaktadır. Tek elle aç kapa özelliği bulunmamaktadır. 17 litrelik kullanım hacmine sahiptir. Katlanabilir sap özelliği bulunmaktadır. Düdüklü kapak özelliklidir. Buhar sepeti aparatı bulunmamaktadır. Program seçeneğinin olmaması kullanıcıya zorluk çıkarmaktadır. Genellikle kalabalık ve restoran tipi kullanımlar için uygun olmaktadır. Ergonomik değildir. Ağır ve büyük ebatlıdır. 2 yıl garanti süresi mevcuttur. Fiyat performansı diğer ürünlere göre ortalamada bulunmaktadır.

 • Tefal Nutricook En İyi Özellikli Büyük Boy Düdüklü Tencere

Tefal Nutricook

Teknolojinin en çok kullanıldığı üründür. Fiyat performansı olarak diğer düdüklü tencerelere göre yüksektir. 8 litre kullanım alanına sahiptir. Düdüklü kapak özelliği ile pişirme işlemini gerçekleştirir. Taban tipi indüksiyon tabandır. Tek elle açma ve kapatma özelliği ile kullanıcının yanındadır. Akıllı kontrol saati ile kullanıcılara pişirme süresini planlatabilir. İndüksiyon ocak uyumuna sahiptir. Buhar sepeti aparatı ile kullanıcılar istedikleri zaman buharda pişirme özelliği sunar. Farklı program seçenekleri ile kullanıcılar daha öncesinde düdüklü tencere kullanmasalar bile kullanımda zorluk çekmemektedirler. Ömür boyu garanti süresine sahiptir. Tefal marka olarak her yerde bulunabilineceğinden kolaylıkla satış sonrası hizmet alınabilinmektedir.

 • Fissler Vitavit Edition En Kalite Seviyesi Yüksek Küçük Boy Düdüklü Tencere 

Fissler Vitavit Edition

Piyasanın en kalitelisi olarak bilinmektedir. Fiyat performansı açısından düdüklü tencereler arasında en pahalı olanı olarak bilinmektedir. 6 litre kapasiteye sahiptir. Cookstar taban özelliği bulunmaktadır. Tek elle açılıp kapanma özelliği ile kullanıcıya kolaylık sağlamaktadır. Paslanmaz çelik gövdeye sahiptir. İndüksiyon ocak uyumu mevcuttur. Buhar sepeti özelliği ile istenildiği zaman buharda pişirme özelliği sağlamaktadır. Program seçeneği yoktur. Ömür boyu garanti süresi bulunmaktadır. Patlamayı engelleyen otomatik kilit sistemine sahiptir. İçerisindeki lastikler sayesinde yüksek bir güvenlik seviyesi vardır. Böylelikle kullanıcıların güvenliklerini ön planda tutmaktadır.

SONUÇ

Sizlere düdüklü tencere alırken ve kullanırken dikkat etmeniz gereken noktaları anlatmaya çalıştık ve en iyi düdüklü tencere tavsiyeleri sunduk. Alınacak düdüklü tencerenin neye göre seçileceğini bilmek avantajlı olacaktır. Alışveriş sırasında karşınıza çok sayıda düdüklü tencere seçeneği çıkacağı için bu bilgilere sahip olmak alışveriş sırasında size yardımcı olur. Düdüklü tencere alırken buradaki bilgiler doğrultusunda çevrenizden de fikir ve tavsiye alabilirsiniz.

Yorum yapın