En İyi Fön Makineleri ile Mükemmel Saçlar(2019 Güncel)

Son Güncelleme 2 Temmuz 2019

Fön makineleri bir evde bulunması gereken önemli cihazlar arasında yer alıyor. Hem saçımıza şekil vererek daha iyi bir görünüm almasına yardımcı olması hem de duştan sonra saçlarımızı kurutmamıza olanak tanıması gibi özelliklerinden dolayı kaliteli bir fön makinesine sahip olmak hayatımızı son derece kolaylaştırabiliyor. Piyasada çok farklı fiyatlarda ve çok farklı işlevsel özellikleri bulunan fön makineleri bulunuyor. Genel itibariyle toplumda fön makinesi alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda ciddi bir bilgi eksikliği bulunduğundan dolayı da fön makinesi alma süreci çok karmaşık bir hal alabiliyor. Özellikle bazı art niyetli ya da bilgisiz bazı satıcılar tarafından yanlış yönlendirilerek verimsiz fön makineleri de alabilirsiniz. Fön makinesi alırken karşılaşabileceğiniz sorunlara karşılık bu yazımızda yeni bir fön makinesi almak istiyorsanız sizlere yardımcı olabilmek amacıyla ürünü alırken dikkat edilebilmesi gereken hususlar ve şu anda piyasada yer alan her marka ve modelden en iyi fön makinelerini sizler için derledik.

Fön Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar

Fön makinesi alırken, sahip olduğu özellikleri iyi bir şekilde değerlendirerek almak gerekmektedir. Bu yazımızda fön makinesi alırken dikkat etmeniz gereken hususlara madde madde ve açıklamalarıyla yer verdik. Bu yazıda verilen noktalara dikkat ederek satın aldığınızda ihtiyacınıza en uygun fön makinesini satın alabilirsiniz.

 • Ergonomik ve Hafif Olması

Fön makineleri ile saçınıza istediğiniz şekli vermek oldukça zor bir iştir. Hem bilgi hem de beceri gereken bu işi yaparken fön makinenizin ergonomik olmaması size çok daha ciddi zorluklar çıkartacaktır. Bu sebeple fön makinesi alırken, makinenin elinize iyi bir şekilde oturması fön makinenizi rahat ve istediğiniz gibi kullanabilmeniz açısından son derece önemlidir. Bununla birlikte saçların uzunluğu ve yapılmak istenen modele göre fön çekme işlemi zaman zaman oldukça uzayabilmektedir. Dolayısıyla alacağınız fön makinesinin hafif olması el ve bileğinizde ağrıya sebep olmayacağından fön çekme işleminiz son derece kolay olacaktır.

 • Üretim Yeri

Aldığınız fön makinesini uzun süre bozulmadan ve güvenli bir şekilde kullanmak istiyorsanız üretim yeri olarak uluslararası standartların uygulandığı ülkeleri tercih etmeniz gerekmektedir. Bu ülkelerde üretilen ürünler her zaman daha kalitelidir.

 • Çalışma Gücü

Fön makinelerinin çalışması için gerekli olan bir çalışma gücü bulunmaktadır. Eğer daha hızlı kurutma ve daha yüksek ısı istiyorsanız çalışma gücü yüksek ve Turbo üfleme veya Mega turbo üfleme özelliği olan fön makinelerini tercih etmeniz daha faydalı olacaktır.

 • Soğutma Butonu

Saçlara daha iyi ve kalıcı şekil verebilmek amacıyla sıcak hava kadar soğuk hava da önemlidir. Bu nedenle saça kalıcı şekiller vermek için fön makinesinde bir soğutma butonu olması işinizi son derece kolaylaştıracaktır.

 • Kullanılan Malzemeler

Fön makinelerinde şikâyetçi olunan en önemli konulardan bir tanesi de saçın kırılmasıdır. Saçın kırılması saça zarar vererek saçın sağlıklı uzamasını ve kalitesini etkilemektedir. Aynı zamanda bir fön makinesinden beklenen önemli özelliklerden biri de ısıyı eşit bir şekilde dağıtarak saçın kolay bir biçimde şekil almasını sağlamaktır. Bir fön makinesi eğer bu özelliğe sahip değilse fön çekmek bir çileye dönüşür.  Eğer saçınızı kırmadan ve ısı eşit dağıtılarak rahatça fön çekmek istiyorsanız alacağınız fön makinesinde sıcak hava çıkışında yer alan ızgaraların seramik, turmalin ya da nano silver olduğuna dikkat edilmelidir.

 • Güvenlik

Saç kuruturken ya da fön çekerken anlık problemler neticesinde meydana gelebilecek yangın gibi olumsuz bir durumla karşılaşmamak ve güvenliği sağlamak amacıyla seçilen fön makinesinin termostatlı olmasına dikkat edilmelidir.

 • Garanti

Tüm elektrikli ya da elektronik cihazlar zaman zaman çok çeşitli sebeplerden dolayı arıza yapabilirler. Dolayısıyla gerek fön makinesi gerekse de elektrikli veya elektronik cihazlar satın alırken garanti belgesine sahip olmasına önem verilmelidir.

 

Hangi Marka Fön Makinesi Almalıyım? En İyi Fön Makinesi Tavsiyeleri

Bu yazımızda fön makinesi almak istediğinizde sizlere yardımcı olabilmek amacıyla farklı markalara ait en iyi fön makinesi çeşitlerini sizler için derledik. Piyasada yer alan fön makinelerine bakıldığında genel itibariyle Philips, Braun, Tefal, Fakir, Rowenta gibi elektrikli ev aleti üreten firmaların fön makineleri olmakla birlikte bunlar daha çok saç kurutma makinesi tarzı makinelerdir. Daha iyi fön tecrübesi sunan markalar Ceriotti, Philips, Turbobella, Etap ve Remington gibi markalardır.

 • Turbobella ion9000

 

Bir Türk markası olan Turbobella, sahip olduğu kaliteli fön makineleriyle dünya çapında bir üne kavuşmuştur. Ülkemizde doğan ve günümüzde dünyanın dört bir yanına ihracat yapan Turbobella, kuaförlerin de sıklıkla tercih ettiği markalar arasında yer almaktadır.

2700 Watt gibi oldukça yüksek güce sahip Turbobella ion9000, yüksek gücü sayesinde fön süresini azalttığından saçınızın çok daha az yıpranmasını sağlar. Ayrıca Turbo Charger teknolojisi ile motor hızını %80 oranında artırmak mümkündür. Piyasadaki fön makineleri arasında en yüksek güçlü Turbo Charger motor Turbobella tarafından kullanılmaktadır. Class III yalıtım teknolojisi sayesinde %30 daha sessiz çalışma olanağı sunarak cihazınızı çok daha sessiz ve rahat olarak kullanmanız mümkündür. Yeni nesil rezistansı sayesinde %50 oranında daha hızlı ısınmakta ve sizi beklemeden kurtarmaktadır. Geniş servis ağı ve 2 sene garantisi sayesinde herhangi bir problem durumunda rahatlıkla sorununuzu çözebilirsiniz.

Fön esnasında saça sürtünen pozitif hava elektriklenmeye sebebiyet vererek saçların düzgün bir şekil almasını zorlaştırmaktadır. Turbobella ion9000 kullanmış olduğu negatif iyon teknolojisi sayesinde elektriklenmenin önüne geçerek saçlarınızın çok daha kolay şekil almasına olanak sağlamaktadır. Çok kaliteli fön özelliklerinin yanı sıra isterseniz sadece saç kurutma makinesi olarak da kullanmanız mümkündür.

 • Ceriotti dj4200

 

Bir İtalyan markası olan Ceriotti, çok sayıda kuaförün tercih ettiği kaliteli fön makineleri ile tanınıyor. Fön makinesi konusunda dünya çapında İtalyan firmaların üstünlüğe sahip olmasında önemli payı olan Ceriotti oldukça kaliteli ürünlere sahip.

Ceriotti dj4200, 220 Volt 50/60 Hertz AC gerilim altında 2500 Watt gibi bir çalışma gücüne sahip oldukça güçlü bir fön makinesi. Bu çalışma gücü sayesinde fön süresini bir hayli kısaltarak saçlarınızın zarar görmesini önlüyor. Ayrıca sahip olduğu boyut, ağırlık ve tutuş rahatlığı ile oldukça kaliteli bir fön deneyimi sunuyor. 6 cm uzunluğundaki A6 ve 7 cm uzunluğundaki E7 başlıkları ile kilitlenme ve dönme problemlerinin önüne geçer.

3 metre fiş kablosu uzunluğuna sahip olması sayesinde istediğiniz ayna önünde oldukça rahat bir şekilde fön çekebilmeniz mümkündür. Ayrıca bu kablo Avrupa güvenlik standartlarına uygun olduğundan dolayı herhangi bir güvenlik sıkıntısı ile karşılaşmadan gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Emniyet termikli rezistansı sayesinde güvenlik için gerekli tüm önlemleri almaktadır.

100 C üfleme sıcaklığına ulaşan Ceriotti dj4200, soğuk üfleme özelliği sayesinde saçınızda elektriklenme olmadan kalıcı ve etkileyici şekilde fön çekmenize olanak tanır. Sahip olduğu 2 yıl garanti sayesinde cihazınızı rahatlıkla kullanabilir ve olası bir aksilik de hızlı bir şekilde sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

 • Remington AC8000 Keratin Therapy Pro

 

Önemli fön makinesi ve saç kurutma makinesi üreticilerinden olan Remington, Remington AC800 Keratin Therapy Pro ile rahat bir şekilde kullanabileceğiniz bir ürünü sizlere sunuyor. Kuru ve yıpranmış saçlarınızın bile parlak ve güzel görünümlü olması için iyonik bakım özelliği bulunan Remington AC800 Keratin Therapy Pro 2200 Watt motor gücüne sahip. 2 farklı hız ayarı ve 3 farklı ısı ayarı ile istediğiniz şekilde kullanıma imkân sağlayan Remington AC800 Keratin Therapy Pro aynı zamanda sahip olduğu 3 çeşit fön başlığı aparatı ile saçlarınızı istediğiniz şekli vermenizi oldukça kolay bir hale getiriyor. Çeşitli renk seçenekleri ve şık tasarımı ile oldukça estetik bir görüntü sunmaktadır.

Fön işleminde önemli noktalardan biri olan hijyeni sağlamak için Remington AC800 Keratin Therapy Pro’da kolaylıkla çıkarılabilir difüzör başlık ve kolay temizlenebilen bir ızgara bulunuyor. Bu sayede istediğiniz zaman temizliğinizi yapabilmeniz mümkün oluyor. Bayanların korkulu rüyası olan fön sonrası saçlarda meydana gelen elektriklenme Remington AC800 Keratin Therapy Pro ile tarihe karışıyor. Bugüne kadar kullanıcılarından son derece olumlu puanlar alan Remington AC800 Keratin Therapy Pro fiyat/performans açıdan oldukça iyi bir alternatif sunuyor

 • Etap 3200 Marathon AC Motor 2200 Watt

 

Fiyat olarak uygun bir fön makinesi arayanlar için en ideal tercihlerden biri de Etap 3200 Marathon AC Motor 2200 Watt olacaktır. Uygun fiyatıyla herkesin rahat bir şekilde alabileceği Etap 3200 Marathon AC Motor 2200 Watt’ta 4 farklı ısı ve 2 farklı seçeneği bulunuyor. Geniş ağızlı başlığı ve termostat korumalı rezistansı sayesinde fön işlemini hem rahat hem de güvenli bir hale getiriyor. 2200 Watt motor gücü ve İtalyan motoru ile saçlarınıza zorlanmadan şekil vermek ya da saçlarınızı yıpratmadan kurutmak mümkündür. Hızlı soğuk üfleme butonu sayesinde saçlarınızın şeklini kalıcı bir hale getirebileceğiniz gibi 2000 saat kullanım ömrü sayesinde de cihazınızı uzun süre rahat bir şekilde kullanabileceksiniz. Etap 3200 Marathon AC Motor 2200 Watt, özellikle fön makinesi için çok para vermek istemeyenler için oldukça iyi bir seçenek.

 • Philips BHD282/00 Drycare 2300W

 

Gerek beyaz eşya gerekse de televizyon alanında ürettiği kaliteli cihazlarla tanınan Philips hem gön makinesi hem de saç kurutma makinesi olarak kullanabileceğiniz ürünleriyle karşınıza çıkıyor. Philips BHD282/00 Drycare 2300W ile hem uygun fiyatlı hem de işinizi fazlasıyla görebilecek bir fön makinesine sahip olabilirsiniz.

Philips BHD282/00 Drycare 2300W, 470 gram gibi oldukça düşük bir ağırlığa sahip olmasından dolayı kolunuzu yormadan fön çekebilmenize olanak tanıyor. 2300 Watt motor gücüne ve Ionic Care özelliğine sahip olan Philips BHD282/00 Drycare 2300W ile istediğiniz şekilde fön çekmeniz mümkündür. Sahip olduğu 2 metre kablo uzunluğu ile rahat bir şekilde hareket etmenize olanak tanır. Soğuk hava üfleme özelliği ile ise saçlarınızın şeklini uzun süre korumasını sağlıyor. Oldukça uygun bir fiyatla sahip olabileceğiniz Philips BHD282/00 Drycare 2300W ile fön çekmek oldukça rahat bir hal alıyor.

Hem Philips güvencesinde olması hem geniş servis ağı ve hem de fiyat/performans açısından iyi seviyede olması sayesinde Philips BHD282/00 Drycare 2300W tercih edilebilecek modeller arasında yer alıyor.

Sonuç

Fön makinesine dair eksik ya da yanlış bilinenleri anlatmaya çalıştığımız bu yazımızda ilk olarak fön makinesi alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalara ve ardından profesyonellerin de kullandığı piyasada bulabileceğiniz Ceriotti, Philips, Turbobella, Etap ve Remington gibi kaliteli fön makinelerine değindik. Yazımız boyunca fön makineleri hakkında yanlış bildiklerinizi düzeltmeye ve yeni bir fön makinesi satın alırken konuya daha bilinçli bakmanızı sağlamaya çalışmıştık. Bu yazımızda verilen püf noktalarına dikkat ederek bundan sonra fön makinesi alırken çok daha bilinçli davranacağınızı düşünüyoruz.

Aynı Kategoriden İlginizi Çekebilir

Yorum yapın