En İyi Katı Meyve Sıkacakları (2019 Güncel)

Katı meyve sıkacakları güzel ve sağlıklı bir meyve suyu içebilmemiz açısından evimizde yer alan önemli cihazların başında geliyor. Dışarıdan alınan meyve sularının nasıl üretildiği bilinmediğinden pazardan organik olarak seçilen meyveden, evde meyve suyu elde etmek hem yetişkinler hem de çocuklar için oldukça faydalı. Piyasada katı meyve sıcakları oldukça çeşitli markalar tarafından farklı özelliklerde ve geniş bir yelpazede kullanıcılara sunuluyor. Genel itibariyle birçok insan yeni bir katı meyve sıkacağı alırken hangi özelliklere bakacağını bilemediğinden dolayı ciddi anlamda zorlanıyor. Bu nedenle kötü niyetli satıcılar tarafından fazla para ödeyerek kaliteli olmayan bir katı meyve sıkacağı alabiliyor. Bu sebeplerle yeni bir katı meyve sıkacağı almak istediğinizde hangi özelliklerin önemli olduğunu bilmek hem kaliteli bir katı meyve sıkacağı almanızı hem de paranızı sokağa atmamanızı sağlayacaktır. Bu yazımızda evinizde sağlıklı ve kaliteli bir şekilde meyve suyu içebilmeniz için katı meyve sıkacağı alırken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değindik ve piyasada bulabileceğiniz en iyi katı meyve sıkacağı marka ve modellerine yer verdik.

Katı Meyve Sıkacağı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar

 

Katı meyve sıkacağı alırken sahip olduğu teknik özellikleri en iyi şekilde değerlendirerek katı meyve sıkacağı almak yararınıza olacaktır. Bu yazımızda katı meyve sıkacağı alırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalara madde madde ve açıklamalarıyla yer verdik. Vermiş olduğumuz püf noktalarına ve inceliklere dikkat ettiğiniz takdirde katı meyve sıkacağınızı rahatlıkla almanız mümkün olacaktır.

 • Motor Gücü

Katı meyve sıkacağı alırken dikkat edilecek en önemli noktalardan biri de katı meyve sıkacağının sahip olduğu motor gücüdür. Bir katı meyve sıkacağının motor gücü ne kadar yüksekse içine atılan meyvelerden o kadar çok su çıkarabilir. Hatta havuç gibi bazı sert sebze ve meyvelerden su çıkarabilmek zor olduğundan motor gücü düşük olan cihazlar bu tarz meyvelerden su çıkaramaz. Bir katı meyve sıkacağını verimli bir şekilde kullanabilmek için en az 700 Watt olması gerekmektedir.

 • Meyve Giriş Alanının Büyüklüğü

Meyve giriş alanı büyük olan katı meyve sıkacakları kullanım açısından büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Geniş bir giriş alanına sahip olan bir katı meyve sıkacağı ile tek seferde bir elma ya da armut gibi meyvenin suyunu sıkmak mümkündür. Meyve giriş alanı küçük olan cihazlarda meyveleri bölme ve her bir parçayı tek tek atma gibi uğraştırıcı durumlar söz konusu olacaktır.

 • Filtre Delikleri

Sıktığınız meyveden maksimum verimi alabilmek, posasının en kuru şekilde kalmasını sağlamak için katı meyve sıkacağı alırken cihazın filtre deliklerine dikkat edilmelidir. Filtre delikleri küçük olduğu taktirde sıkılan meyveden en yüksek verimi elde etmek mümkün olmaktadır.

 • Garanti

Herhangi bir elektrikli ev aleti alırken de dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer alan garanti durumu, katı meyve sıkacağı alındığı durumda da önem arz ediyor. Piyasada 2-3-4 yıl  gibi garanti süresi veren markalar yer alıyor. Bu markaların tercih edilmesi cihazınızı verimli bir şekilde kullanmaya devam etmeniz için önem arz ediyor.

Katı meyve sıkacağı aldığınız markanın geniş bir servis ağı olmaması karşılaştığınız olumsuz durumlarda cihazınızı yeniden kullanmaya başlamanızı engelleyeceğinden ürünü alırken markanın geniş bir servis ağı olup olmadığına dikkat etmek önem arz ediyor.

Hangi Marka Katı Meyve Sıkacağı Almalıyım? En İyi Katı Meyve Sıkacağı Tavsiyeleri

Bu yazımızda işinizi kolaylaştırmak ve ihtiyacınıza uygun bir cihaz alabilmenizi sağlamak için farklı markalara ait en iyi katı meyve sıkacağı çeşitlerini sizler için derledik. Piyasada yer alan katı meyve sıkacağı markalarına bakıldığında bu ürün için en iyi firmalar genel itibariyle Arnica, Arzum, Bosch, Fakir, Homend, Kenwood, King, Sinbo ve Philips olarak ön plana çıkıyor. Bu markaların hepsinin üst düzey özelliklere sahip kaliteli katı meyve sıkacakları olduğu gibi daha düşük özelliklere sahip katı meyve sıkacakları da bulunuyor. Bu sebeple ihtiyacınızı belirleyerek katı meyve sıkacağı almak büyük önem arz ediyor.

 • Arnica Ekovita Plus 1200W

 

1200 Watt motor gücüyle oldukça güçlü bir katı meyve sıkacağı olan Arnica markasının Ekovita Plus ürünü oldukça geniş bir meyve haznesine sahip. 2 litre posa haznesine sahip olan Ekovita Plus, paslanmaz çelik gövdesiyle uzun yıllar güvenli bir şekilde kullanabileceğiniz bir ürün.

Cihazı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için emniyet kilidine sahip olan Ekovita Plus 1200W ayrıca meyveleri meyve haznesine rahat bir şekilde itebilmeniz için itme aparatı da bulunduruyor. Oldukça rahat bir kullanıma sahip olan Ekovita Plus 1200W sahip olduğu yüksek motor gücüyle son derece başarılı bir katı meyve sıkacağı olarak karşımıza çıkıyor.

 • Arzum Meyvix

 

Çelik filtresi ve paslanmaz çelik gövdesi ile sağlamlığını ve kalitesini ön plana çıkaran Arzum Meyvix oldukça geniş bir meyve haznesine sahip. Bu geniş meyve haznesi ile meyvelerinizi bütün olarak sıkabilmenize olanak tanır.  Sahip olduğu 1000 Watt’lık motor gücü ile istediğiniz sertlikteki meyveyi rahat bir şekilde sıkabilirsiniz. Ek olarak sert meyveleri rahatlıkla sıkabilmeniz için çift kademeli sıkma özelliği de bulunmaktadır.

1,5 litre meyve suyu haznesine sahip olan Arzum Meyvix sahip olduğu köpük haznesi ile meyve suyu ile köpüğün karışmasının önüne geçerek daha lezzetli ve damak tadınıza uygun meyve suyu elde etmenize olanak tanır. Sıkma sırasında herhangi bir sorunla karşılaşmamanız için kaymaz emniyet tabanına sahip olan Arzum Meyvix son derece kaliteli bir katı meyve sıkacağı.

 • Bosch mes 25A00

 

Dünyaca ünlü Alman beyaz eşya üreticisi Bosch, katı meyve sıkacağı alanında da dikkat çeken ürünlere sahip. 700 Watt motor gücüyle birçok meyveyi rahatlıkla sıkmanıza olanak sağlayan Bosch mes 25A00, 75 mm gibi geniş bir meyve girişi alanı sayesinde meyvelerinizi bütün bir şekilde sıkmanıza olanak tanır.

Paslanmaz çelikten filtresi ve bıçakları sayesinde güvenle kullanabileceğiniz Bosch mes 25A00, ayrıca 1,5 litre meyve suyu haznesi ve köpük ayırma özelliği ile oldukça rahat bir kullanım sunuyor. Rahat ve güvenli bir şekilde kullanabilmeniz amacıyla kaymaz tabana, sızıntı olmadan sıkma işlemini yapabilmeniz gövdesinde kıskaçlara sahip olan Bosch mes 25A00 sağlıklı ve lezzetli meyve suları hazırlamak seçebileceğiniz katı meyve sıkacakları arasında yer alıyor.

 • Fakir Cocktail 1000W

 

Hem meyve sıkacağı hem de blender olarak kullanılabilme özelliğine sahip olan Fakir Cocktail 1000W bu özelliği ile rakiplerinden öne sıyrılıyor. Sahip olduğu 1000 Watt motor gücü sayesinde bütün meyveleri rahat bir şekilde sıkmasının yanı sıra geniş bir meyve sıkma kanalına sahip olmasından dolayı meyvelerinizi bölmeden de sıkmanıza olanak tanıyor.

Paslanmaz çelik gövdeye sahip olduğundan dolayı uzun zaman rahatlıkla kullanabileceğiniz gibi bulaşık makinesinde yıkayarak hijyenik bir şekilde de kullanabilirsiniz. 9 kademeli hız ayarı sayesinde meyvelerinizi istediğiniz hızda sıkabilir ve kontrolünüzü LCD ekran üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Kaymaz tabanı, kaliteli malzemesi, kolay temizlenir yapısı, sessiz çalışması ve uygun fiyatı ile Fakir Cocktail 1000W tercih edilebilecek ve iyi bir kullanım deneyimi sunacak cihazlar arasında yer alıyor.

 • Homend 2706 Projuicer 1000W

 

Sahip olduğu 1000 Watt motor gücü ile Homend 2706 Projuicer 1000W istediğiniz tüm meyve ve sebzeleri rahatlıkla sıkabileceğiniz bir güce sahip. 75 mm’lik kanalı sayesinde meyvelerinizi bölmeden rahatlıkla sıkabilirsiniz. Gerek gövdesinin gerekse de filtrelerinin paslanmaz çelikten oluşması, uzun yıllar güvenli bir şekilde kullanabilmenize olanak sağlıyor.

Hızı arttırıp azaltmanıza olanak sağlayan 2 adet hız kademesine sahip olan Homend 2706 Projuicer, oldukça sessiz çalışır. Sahip olduğu 1,5 litrelik haznesi ile tek seferde size yetecek kadar meyve suyu hazırlamanıza imkân sunuyor. Kolay temizlenebilir olması ve kaliteli malzemeye sahip olması gibi özellikleri ile Homen 2706 Projuicer evinizi zenginleştirecek bir katı meyve sıkacağı.

 • Kenwood JE880 2000W

 

2000 Watt gibi piyasada bulabileceğiniz en yüksek motor güçlerinden birine sahip olan Kenwood JE880 ile istediğiniz tüm meyve ya da sebzeleri çok rahat bir şekilde sıkıp suyunu elde edebiliyorsunuz. Sahip olduğu metal gövdesi ile yıllarca zarar görmeden çalışabilmesinin yanı sıra parçaları bulaşık makinesinde yıkanabildiğinden dolayı hijyenik bir şekilde defalarca kullanmanıza olanak sunuyor. 2 farklı hız seçeneği ile hız ayarı yapmanıza imkân sağlamasının yanı sıra anti-drip özelliği ile sıkma işleminin ardından damlamanın da önüne geçiyor.

Yüksek motor gücü, güvenli sıkım imkânı vermesi ve kolay temizlenir olması gibi özelliklerinden dolayı Kenwood JE880 yüksek performanslı bir katı meyve sıkacağı.

 • King P1140 MultiMix 800W

 

800 Watt motor gücü ve 85 mm’lik meyve kanalı sayesinde istediğiniz her türlü meyve ve sebzeyi, bölmeden rahatlıkla sıkmanıza olanak sağlayan King P 1140 Multimix paslanmaz çelik gövdesi sayesinde hijyenik ve uzun yıllar güvenli bir kullanım sunuyor. 1,5 litrelik meyve suyu haznesi sayesinde tek seferde yetecek kadar çok meyve suyu elde etmenizi mümkün hale getiriyor. Kaymaz tabana sahip olması sayesinde güvenli bir şekilde kullanabildiğiniz gibi 2 farklı sıkma hızı sayesinde meyvelerinizi farklı hızlarda sıkabiliyorsunuz.

Parçalarının bulaşık makinesinde yıkanabilmesi, güvenli olması ve kaliteli malzemeden üretilmiş olması gibi sebeplerden dolayı King P 1140 Multimix evinizde gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir katı meyve sıkacağı olarak ön plana çıkıyor.

 • Sinbo SJ-3133

 

Güçlü motoru ve hem katı meyve sıkacağı hem de blender olarak kullanılabilmesi gibi özelliklerinden dolayı Sinbo SJ-3133 iyi bir katı meyve sıkacağı. Kauçuk tabanı ile güvenli bir şekilde sıkım yapmanıza olanak sağlarken kolay kullanımıyla rahat etmenizi sağlar. 1,5 litrelik posa haznesi ve 1 litrelik meyve suyu haznesine sahip olan Sinbo SJ-3133 kaliteli malzemesi ve hızlı bir şekilde sıkım yapabilmesi gibi özelliklerinden dolayı iyi bir katı meyve sıkacağı alternatifi.

 • Philips Viva Collection Quick Clean

 

Ünlü elektrikli ev aletleri üreticisi Philips, katı meyve sıkacağı alanındaki ürünleriyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Son derece kolay kullanıma sahip Philips Viva Collection Quick Clean 700 Watt motor gücüne sahip. Paslanmaz gövdesi sayesinde uzun zaman herhangi bir zarar görmeden kullanmanıza olanak sağladığı gibi tek seferde 2 litreye kadar meyve sıkmanıza imkân tanıyor. Sıkılan meyvelerin posalarını kontrol edebilmek için transparan posa haznesine sahip olan Philips Viva Collection Quick Clean 1 dakika gibi oldukça kısa bir sürede temizlenebilme özelliği sayesinde ev hanımlarının imdadına koşuyor. Parçaları sökülerek bulaşık makinesinde yıkanabilir ve tekrardan oldukça kolay bir şekilde toplanabilir. Az yer kaplaması, kolay temizlenebilir olması ve kaliteli malzemeden üretilmesi gibi özellikleri ile Philips Viva Collection Quick Clean oldukça kaliteli bir katı meyve sıkacağı.

 • Moulinex JU650 XXL 1000W

 

1000 Watt gibi oldukça güçlü bir motor gücüne sahip olan Moulinex JU650 XXL 85 mm’lik bir geniş besleme ağzına sahip. Sahip olduğu bu geniş besleme ağzı sayesinde bütün olarak meyve sıkmanıza olanak tanıyor. 2 ayrı hız ayarı sayesinde çeşitli hızlarda sıkma yapabildiğiniz gibi paslanmaz çelikten

gövdesi hem uzun yıllar hem de hijyenik bir şekilde kullanmanıza imkanı sunuyor. Metal kilit kolu ile katı meyve sıkacağınızı güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Tasarımının oldukça şık olması sayesinde mutfağınıza ayrı bir hava katıyor. Groupe Seb güvenceli garantisiyle 2 yıl boyunca herhangi bir sorunla karşılaşmanız takdirde hızlı bir şekilde sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Sonuç

Katı meyve sıkacaklarına ait eksik veya yanlış bilinenleri anlatmaya çalıştığımız bu yazımızda ilk olarak katı meyve sıkacağı alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalara ve ardından Arnica, Arzum, Bosch, Fakir, Homend, Kenwood, King, Sinbo, Philips gibi firmaların kaliteli katı meyve sıkacaklarına ve özelliklerine değindik. Yazımız boyunca yeni bir katı meyve sıkacağı satın alırken daha bilinçli bir satın alma gerçekleştirmenize yardımcı olmaya çalıştık. Bu yazımızda verilen püf noktalarına dikkat ederek bundan sonra katı meyve sıkacağı alırken çok daha bilinçli müşteri olacağınızı düşünüyoruz. Katı meyve sıkacağı ile sıktığınız meyve sularını en iyi şekilde saklamak için en iyi buzdolabı yazımıza da bekleriz.

 

Yorum yapın