2018’in En İyi Powerbank Cihazları

Günümüzde telefon ve tabletler dışında, otomobil ve insansız hava araçlarının bile önünde engel olarak gözüken unsur: Bataryalar. Teknoloji yaşantımızda şarj sorununa çözüm olarak üretilen en iyi powerbank modelleri, herkesin anını kurtarmaya hazır. Taşınabilir şarj cihazı sayesinde, telefon ve tablet gibi pek çok elektronik aygıtı gittiğiniz her yerde her an şarj edebileceksiniz. USB çıkışına sahip olan powerbank, şarj edilebilmektedir. Böylece denizde, dağda, uçakta, evinizde, ofisinizde kısacası her yerde telefonunuzu şarj edebilirsiniz.

Uzun ömürlü ve dayanıklı olan powerbank modelleri, tam anlamıyla hayatımızı kolaylaştırıyor. Bu cihaz içerisinde mAh değeri bulunuyor. Bu değer ne kadar yüksek olursa, o kadar fazla pil ömrü sunmaktadır. Bu yüzden siz de en iyi powerbank modellerini seçerken ebatlarına, kalınlık ve uzunluk detaylarına yani mAh değerine göre tercihlerinizi yapabilirsiniz. Sizin için en iyi powerbank tavsiyeleri hazırladık, inceleyelim.

POWERBANK ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

  • 5000 mAh Powerbank

5000 mAh powerbank modelleri, küçük boyutları ile hem kolay taşınabilen hem de günlük yaşantınızı kolaylaştırabilen özellikler taşıyor. Bu güce sahip powerbank modelleri, telefonunuzu ortalama iki kez şarj etme gücüne sahiptir. Siz ise powerbankinizi 2 amper gücündeki bir şarj aleti ile ortalama 3 saat şarj edebilirsiniz. Kameranızın, akıllı telefonunuzun ve USB ile şarj edebildiğiniz tüm cihazlarınızın kapasitesine uygun olarak bu modeli tercih edebilirsiniz.

  • 10.000 mAh Powerbank

10.000 mAh powerbank modelleri, performans ve fiyat karşılaştırması yapıldığında en iyi sonuç olarak değerlendirilen grupta yer alıyor. Şarjı biten tablet ve cep telefonlarınızı her an her yerde şarj edebilme imkânı sunan 10.000 mAh gücüne sahip olan powerbank modelleri, telefonunuzu ortalama 3 kez şart edebilir. Bu powerbank bataryası ise yaklaşık 5 saatte şart olmaktadır. Çoğu üründe cihazları otomatik olarak şarj edebilmesi için otomatik algılama sistemi bulunmaktadır. Üstelik seviye göstergeleri ile şarj seviyesini her an kontrol edebilirsiniz.

  • 20.000 mAh Powerbank

20.000 mAh powerbank modelleri, en iyi ve kaliteli çeşitler arasında yer alıyor. En çok tercih edilen markalar eşliğinde sizlere sunulan bu ürün, pek çok avantajlı fiyatlardan oluşuyor. 20.000 mAh gücündeki bir powerbank ile cep telefonu ve tabletlerinizi günde ortalama 7 kez tam şarj edebilirsiniz. Cihaz ise 2 amper gücüne sahip şarj aleti ile 10 saate yakın tam doluma sahip olmaktadır. Çok sık telefon kullanan, özellikle iş telefonu tercih eden kişiler bu ürünü kolaylıkla tercih edebilir.

POWERBANK ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ: SATINALMA REHBERİ

Powerbank alırken karşımız pek çok alternatif seçenek çıkıyor. Seçim yaparken göz önünde bulundurulması gereken hususlardan bir tanesi de ihtiyaç kriteridir. Telefonu günde ne kadar süre kullandığınız ve tabletle geçirdiğiniz zamana göre powerbank gücünü tercih edebilirsiniz. Bunun dışında bir de hem markası hem de maddi değeri açısından alışverişte dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bunlar da aynı şekilde cihazın gücüne ve modele göre belirlenebilir.

Powerbank kapasitesi ne kadar olmalı? Powerbank içerisinde yer alan 1 pil, en az 5000 mAh olarak üretilmiştir. Tabi ki daha düşük ürünler de piyasada mevcuttur. Powerbank ne kadar küçük olursa ağırlığı ve boyutu da o oranda küçük olmaktadır. İhtiyacınıza uygun seçim yapmanız en doğrusu olacaktır. Powerbank, içerisinde bulunan kapasite kadar cihaz şarj eder. Ancak bu aktarım sırasında enerji israfı da olabilir. Bunun için telefon ve powerbank arasında kullandığınız cihazın da kaliteli olmasına dikkat etmeniz gerekir. Teknoloji portalı Shift Delete’ye göre en iyisi, en yüksek mAh değerine sahip olandır. Çünkü taşıması kolay olmasa da verimliliği yüksektir.

EN İYİ POWERBANK İNCELEMELERİ VE TAVSİYELERİ

Gelişen teknoloji ile üretilen powerbank modelleri, pek çok marka adı ile piyasaya sürülmüştür. Rekabet içerisinde ihtiyaca uygun üretim yapan markaların modelleri daha çok tercih ediliyor. Powerbank alırken, birinci öncelik şarj edebilme yeteneği ikinci öncelik ise tasarım oluyor. Çünkü sizi zorda kaldığınız anca kurtarabilecek bu cihaz ile telefonunuzu istediğiniz her yerde şarj edebilme avantajı sağlamış oluyorsunuz. Cebinize uygun fiyatlar ve ihtiyacınıza uygun tasarımlar bulmak bu rekabet ortamında oldukça kolay. Aşağıda powerbank markalarının en iyi ürünleri yer alıyor.

  • Xiaomi 20.000 mAh En İyi Powerbank

Xiaomi 20.000 mAh En İyi Powerbank

Xiaomi 20.000 mAh modeli, özellikle kullanıcıların ihtiyaçlarını maksimum seviyede karşılamak için tasarlanmış bir modeldir. Saha çalışmasında, seyahatlerde ya da uzun telefon görüşmelerinde telefon ve taşınabilir bilgisayarlarınız için bu cihazı tercih edebilirsiniz. Priz arama derdine son veren modelin güçlü performans özellikleri avantajlı kullanım sağlıyor. İki USB çıkışı bulunduğu için, aynı anda iki cihaz şarj edebilirsiniz. %10 daha fazla güç verimliliği sunuyor. Bu yüzden ilk tercih edilen ürün olma özelliği taşıyor.

  • Xiaomi 10.000 mAh En İyi İkinci Powerbank

Xiaomi 20.000 mAh En İyi Powerbank

Xiaomi 10.000 mAh modeli, kolay taşınabilir bir avantaj sunması için üretilmiştir. Kartvizit büyüklüğünde bulunuyor. Verimlilik bekleyen kullanıcılara tablet ve akıllı cep telefonlarını şarj etmenin en güvenilir ve hızlı yolunu sunuyor. Fiyatları ise performansı ile kıyaslandığında tamamen avantajlı olarak belirlenmiştir. Üstelik bünyesinde bulunan sıcaklık kontrol mekanizması sayesinde Li-İyon pillerin güvenli aralıkta çalışmasını destekliyor. En iyi ikinci powerbank özelliği taşıyan bu modeli gün içerisinde çok sık telefon kullananlar tercih edebilir.

  • Sony CP-S15 En İyi Özellikli Powerbank

Sony CP-S15

Sony CP-S15 ile müzik çalar, akıllı cep telefonu, tablet ve fotoğraf makinesi gibi çok çeşitli cihazları şarj edebilmek mümkün. 15.000 mAh kapasitesine sahip olan bu model çift USB bağlantı noktasına sahip. Böylece iki farklı cihazı şarj edebilmenizi sağlıyor. İster uzun süren seyahatlerinizde isterseniz de yaşam alanlarından uzak doğa içerisinde bu ürünü yedek güç kaynağı olarak kullanabilirsiniz. Maksimum 6 kez şarj edebilme özelliği sayesinde bu ürün en iyi özellikli powerbank olarak tercih ediliyor.

  • TP-Link TL-PB10400 Bütçe Dostu Powerbank

TP-Link TL-PB10400

TP-Link TL-PB10400 model cihaz, 10.400 mAh'lik yüksek kapasiteli pile sahiptir. İki cihazı eş zamanlı olarak şarj eden dual USB portu ile çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Üstelik çoklu güvenlik özellikleri bu cihazda toplanmıştır. Pratik el feneri olma özelliği de bu ürünün tercih edilebilirliğini arttırıyor. Ömrün kendiliğinden tükenmesini azaltan powerbank, soğuk havalarda bile yüksek kapasite ile çalışma sağlar. Akıllı çıkış bağlantı noktası sayesinde iPhone, iPad, Samsung, Nexus ve Kindle gibi cihazlardan bağlantı yapılabilmektedir. Tüm cihazlar için mükemmel hizmet sunan powerbank, bütçe olarak da oldukça uygundur. Bu yüzden bütçe dostu powerbank olarak tercih edilmektedir.

  • Philips DLP10402 10400 mAh En İyi Fiyat Performans Powerbank

Philips DLP10402

Philips DLP10402 powerbank, 10.400 mAh kapasiteye sahiptir. İşte, toplantıda, kafede ya da oyun oynarken şarjınızı yenileyebileceğiniz harika bir üründür. Üzerinde şarj seviyesini gösteren ışıklar bulunuyor. 2 adet 5V USB girişi ve 1 adet Micro USB girişi vardır. Lityum bataryası sayesinde yüksek koruma ve yüksek kapasite özelliklerini taşıyor. Üstelik renk eşleşmesi, paslanma ve oksitlenmeye karşı korumalı yüzeyden oluşuyor. Mat ürün yüzeyi ile herkesin ilgisini çekmeyi başarıyor. Cep telefonundan daha küçük boyuta sahip olduğundan kolay taşınabilir. Cebinizde gideceğiniz yere götürebilirsiniz. USB girişinden şarj olabilen akıllı telefonlar, iPod, iPad ve iPhone gibi Apple ürünleri ve tüm PC'ler için kullanım kolaylığına sahip. En fazla 7 kez dolum özelliği taşıyor. Bu kadar özelliğe sahip diğer cihazlara göre daha iyi fiyatla piyasada yer alıyor. Bu yüzden cihaz en iyi fiyat performans powerbank modeli olarak tercih ediliyor.

SONUÇ

Yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz, en zor anınızda kurtarıcınız olmaya aday powerbank modellerini sizler ile paylaştık. Hem güvenilir hem de kaliteli ürün seçimi çok önemlidir. Bu yüzden bir seçim yapmadan önce ihtiyacınıza, kullanım alanınıza, bütçenize ve ürünün kalitesine uygun model tercih edilmelidir. Bu bağlamda beğendiğiniz ürünleri fiyat ve özellik açısında karşılaştırabilir ve kendiniz için en uygun olduğunu düşündüğünüz ürünü belirleyebilirsiniz. En iyi powerbank tavsiyesi alırken önceden yapılan yorumlara dikkat etmeyi unutmayın.

Yorum yapın