En İyi Saç Kurutma Makineleri

Son Güncelleme 28 Ekim 2019

Gözümüze hitap eden ilk şey saçlarımızdır. Fiziksel görünümümüzü değiştirir. Gerek Retro, gerek modern, gerek çocuksu, gerek şık her türlü modelle o anlık enerjimizi saçlarımızla karşımızdaki kişiye yansıtabiliriz. Bu yüzden kullanabileceğimiz bir sürü yardımcı ürün bulunmaktadır. Düzleştiriciler, maşalar vs. Fakat bunların en başında gelen saç kurutma makineleridir.

Saç kurutma makineleri; profesyonel ya da günlük, hız kademesi düşük ya da yüksek, ısı kademesi düşük ya da yüksek, hava filtreli ve iyon özellikli seçeneklere sahiptirler. En iyi saç kurutma makinesi için öncelikle avantajları ve dezavantajları aşağıda belirtilmiştir.

 • Cinsiyet ve yaş ayrımı olmaksızın kullanılabilir.
 • Profesyonel makine tipi ile kuaför olmaksızın saç şekillendirilebilir.
 • Hızlı bir şekilde saç kurutulabilir.
 • Kısa, uzun, ince telli, kalın telli gibi saç tiplerine göre ayarlanabilir.
 • İyon özelliği ile saçlar ısıya karşı korunmaktadır.
 • DEZAVANTAJLARI

 • Isıya tabi tutulduğu için saçlar yıpranabilir.
 • Sizlere bu yazımızda saç kurutma makinesi alırken nelere dikkat etmeli ve saç kurutma makinesi karşılaştırarak en iyi tercihi yapmanızı sağlayacağız.

  SAÇ KURUTMA MAKİNELERİ MODELLERİ

  Profesyonel Saç Kurutma Makineleri

  Küçük elde taşınabilen modellerdir. Özellikle kuaför gibi profesyonel olarak çalışılan iş yerlerinde kullanılmaktadır. Motor gücü çok kuvvetlidir. Art arda çok fazla kez kullanılabilir. Isındığı için kapanma olmaz. Boyutları ev tipi makinelerden daha büyük olabilir. Farklı başlıkları sayesinde saçı şekillendirmeye hazır hale kolaylıkla getirebilir. Birçok rengi ve modeli bulunmaktadır. Piyasada bulunan ünlü markaların profesyonel modelleri bulunmamaktadır. Duvara ve bele asılabilecek farklı aparatları vardır. Doğrudan prize takılarak çalışır.

  Ev Tipi Saç Kurutma Makineleri

  Profesyonel kurutma makineleri gibi küçük ve elde taşınabilen modellerdir. Kuaförlerde kullanmaya çok uygun değildir. Genellikle günlük kullanıma uygun saç kurutma makineleridir. Motor gücü orta düzeydedir. Bu yüzden her türlü saç modelinde rahatlıkla saçı yakmadan kullanılabilir. Farklı başlık seçenekleri ile saçı şekillendirmede yardımcı olur. Piyasadaki birçok ünlü markanın ev tipi saç kurutma makineleri bulunmaktadır. Duvara ve bele asılabilecek farklı aparatları vardır. Doğrudan prize takılarak çalışır.

  Seyahat Tipi Saç Kurutma Makineleri

  Profesyonel ve ev tipi saç kurutma makinelerine göre boyutları oldukça küçük ve bavula sığacak tiptedir. Motor gücü düşüktür. Bu yüzden anı kurtarma gibi özellikli olduğu da düşünülebilir. Farklı başlık seçenekleri bulunmaz. Genelde amacı saç şekillendirmeden ziyade saçı kurutmaktır.

  SAÇ KURUTMA MAKİNESİ ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ: SATIN ALMA REHBERİ 

  woman-586185_1920

  Daha önceki yazılarımızdan da ayrıntılı olarak belirttiğimiz gibi saç kurutma makinesi alırken birçok alternatifimiz mevcuttur. Seçimlerimiz kendi ihtiyaçlarımız doğrultusunda şekil değiştirir. Genel olarak saç kurutma makinesi için alışveriş yaparken hep maddi, hem sağlık, hem ergonomiklik yönleri değerlendirilmelidir.

  Saç kurutma makinelerini tercih edilirken ve kullanılırken dikkat edilmesi gereken noktalar;

  • Kablosunun uzun olması prizin aynaya uzak olduğu ortamlarda kolaylıkla kullanımı sağlar.
  • Isı ayarının kademeli olması her saça uygun kullanımı sağlar.
  • Motor gücünün yüksek olması hızlı bir şekilde saçı kurutmaya yardımcı olarak zamandan tasarruf sağlar.
  • Çok seyahat edenlere özel boyutların olması pratiklik sağlar.
  • İyon enerjine sahip olursa saçın daha az yıpranmasına ve parlaklık kazanmasına olanak sağlar.
  • Bozulma, kırılma ve değiştirme olasılıklarından dolayı satış sonrası desteğinin istenilen zamanda ve kolaylıkla olan markalar tercih edilmelidir.

  EN İYİ SAÇ KURUTMA MAKİNELERİ VE İNCELEMELERİ

  Günümüz teknolojisi ve değişen piyasa şartları ve koşullarıyla birçok saç kurutma makinesi piyasaya da bulunmaktadır. Her bütçeye ve her koşula uygun bu saç kurutma makinelerini tercih ederken ihtiyaca yönelik tercih yapmak önemlidir. Rekabetçi firmalar arasında Fakir, Rowenta, Arçelik, Philips, Remington, Goldmaster, Braun, Babylist, Arzum, Etap gibi ünlü markalar bulunmaktadır. Bu çeşitlilik sayesinde kullanıcı ihtiyacına yönelik ürünü daha kolay sağlayabilmektedir. Aşağıda bu markaların en iyi ürünleri anlatılmaktadır.

  Remington AC8002 En İyi Saç Kurutma Makinesi 

  Remington AC8002

  Bu model piyasadaki yeni nesil saç kurutma makineleri içerisindedir. Kullanıcının tüm ihtiyacının karşılanması hedeflenmiştir. Günlük ev tipi kullanımlar için uygundur. 2200W motor gücü ile piyasanın güçlü motor gücüne sahip ürünlerinden biridir. 3 farklı başlık aparatları mevcuttur. Bu sayede saçı kuruturken aynı zamanda saçı kolaylıkla şekillendirmektedirler. 2 si saçı düzleştirmek için, 1 tanesi saçı dalgalı yapmak için kullanılabilir. 2 kademeli hız ayarı vardır. Isı ayarı 3 kademelidir. Bu sayede ince ya da kalın, kısa ya da uzun saç tiplerine göre kolaylıkla saçı yıpratmadan kullanılabilir. Bronz rengi ile yeni nesil modern bir tercih yapılabilir. Kablo uzunluğu 180 cm’dir. Bu sayede kullanıcıya portatif bir kullanım sunmaktadır. Difüzöre sahiptir. İyon teknolojisi vardır. Böylelikle saçlarınızı kuruturken aynı zamanda canlılık sağlayabilirsiniz. Seramik Izgara ve profesyonel motor gücüne sahiptir.

  Etap 3200 En İyi Bütçe Dostu Profesyonel Saç Kurutma Makinesi 

  Etap 3200

  Bu model Etap’ın kullanıcılarına özel pratikliği ile ön planda tutulması sağlanmıştır. Bütçe dostu olarak profesyonel saç kurutma makinesi birçok kullanıcı tarafından tercih edilme sebebi olmaktadır. 2400 Watt motor gücüne sahiptir. Bu özelliği ile profesyonel saç kurutma makineleri içerisinde yer almaktadır. Kullanım ömrü 2000 saat olarak belirlenmiştir. Fakat ara temizlikler ile kullanım süresi uzatılabilir. Termostat korumalıdır. Hızlı soğuk üfleme düğmesine sahiptir. 6 hız ayarına sahiptir. Hız ayarına göre ısı ayarı artmaktadır. Bu ürünün en büyük özelliği asında Türk markası olmasıdır.

  Remington AC5999 Pro Air AC En İyi Fiyat Performanslı Saç Kurutma Makinesi 

  Remington AC5999 Pro

  Klasik ev tipi saç kurutma makinesidir. Piyasadaki benzer saç kurutma makineleri arasında hem bütçe hem de kalite ön plandadır. 2 kademeli hız ayarı vardır. 3 kademeli ısı ayarı ile her türlü saç tipine uygun olarak günlük kullanılabilir. Soğuk hava üflemesine sahiptir. 2300 W motor gücüne sahiptir. Bu yüzden kuvvetli bir güç seviyesine sahiptir ve saçı hızlı bir şekilde kurutabilir. Sahip olduğu İyon teknolojisi ile saçı istenilen parlaklıkta ve daha az yıpratarak kullanılabilir. Difüzör ve dar başlıklara sahiptir. Farklı başlık türleri, saçı şekillendirilerek kurutmaya yardımcı olmaktadır. 3 metre kablo uzunluğu ile ergonomik bir kullanıma sahiptir. Siyah renge sahiptir. Asma kancası ile pratik bir kullanım sağlamaktadır. 2 yıl garanti süresine sahiptir.

  Arzum AR578 Hairstar En İyi Özellikli Seyahat Tipi Saç Kurutma Makinesi

  Arzum AR578

  Bu model piyasadaki en özellikli yeni nesil saç kurutma makinesi içerisindedir. Kullanıcının tüm ihtiyacının karşılanması hedeflenmiştir. En önemli özelliği seyahat tipi olduğu için portatif ve pratik olmasıdır. 1200W motor gücüne sahiptir. 2 kademeli hız ayarına sahiptir. Hıza bağlı artan ısı kademesine sahiptir. İyon teknolojisi yoktur. Tutma kolu olan bölümü katlanabilmekte ve valiz, çanta gibi yerlere kolaylıkla sığabilmektedir. Asma kancası bulunmaktadır. Siyah rengine sahiptir. Diğer saç kurutma makinelerine göre daha hafiftir. Farklı başlık seçenekleri bulunmamaktadır.

  SONUÇ

  Günlük hayatımızda güzelliğimizi ön planda tutmaktayız. İnsanların karışındaki ilk baktıkları yerlerden biri olan saçımızı şekillendirmek için türlü türlü yardımcılar kullanmaktayız. Bu yardımcılar hayatımızda oldukça pratiklik sağlarken doğallığımızı da bozmamasına özen göstermekteyiz. Bu yüzden saçlarımızın canlılığını, parlaklığını, rengini, doğallığını hem koruyacak hem de aynı zamanda bütçemize uygun ve kaliteli ürünler tercih etmeliyiz. Unutmamalıyız ki saçlarımız bizim fiziksel özelliğimizin en önemli parçasıdır.

  Aynı Kategoriden İlginizi Çekebilir

  Yorum yapın