En İyi Şarjlı El Süpürgeleri

Son Güncelleme 28 Ekim 2019

Zaman, günümüzde ihtiyacımız olan en önemli şey. Özellikle çalışan kadınların en önemli beklentisi ev işlerini bir an evvel bitirip, kendilerine ve ailelerine vakit ayırmak. Bu yüzden teknoloji, hayatımızı kolaylaştıran pratik ev aletleri yönünde hızla gelişiyor. Kahve makineleri, mutfak robotları, meyve sıkacakları, şarjlı süpürgeler ve dahası.

Şarjlı süpürgeler; kablosuz, pratik, torbalı ya da torbasız olarak sınıflanırlar ve doğrudan elektrikli süpürgenin elde taşınabilir/portatif halidir. Şarjlı süpürgelerin avantaj ve dezavantajlarını beraberce listeleyelim. Bundan sonraki seçimlerimizde kendi hassasiyet noktalarımızı dikkate alarak seçim yapabiliriz.

 • Cinsiyet ve yaş ayrımı olmaksızın kullanılabilir.
 • Kablosu ile elektrik olan herhangi bir yerde kısa sürede şarj olur.
 • Kullanımı pratiktir.
 • Hafiftir.
 • Boyutu küçük olduğu için her yere kolaylıkla sığar.
 • Boyutundan dolayı kolaylıkla saklanabilir.
 • Hediyelik ev eşyası olarak hem kullanışlı hem de hediye bütçemiz açıdan uygundur.
 • Hızlı şarj olur.
 • Kablosuz olması nedeni ile herhangi bir yerde kolaylıkla kullanılabilir.
 • Bel ağrısı yaşayanlar için çok fazla hareket gerektirmezler.
 • Fiyatları kablolu süpürgelere göre daha uygundur.
 • Farklı başlık türleri ile her bölgedeki temizlik kolaylıkla sağlanabilir.
 • Parçaları yıkanabilir.
 • DEZAVANTAJLARI

 • Şarjı çabuk bitebilir.
 • Çalışma süresi kısıtlıdır.
 • Biriktirme haznesi küçük olduğu için durmadan hazne temizliği yapılması gerekebilir.
 • Emiş güçleri kablolu süpürgelere göre daha azdır.
 • Sizlere bu yazımızda şarjlı süpürge alırken nelere dikkat etmeli ve şarjlı süpürgeleri karşılaştırarak, en iyi tercihi yapmanızı sağlayacağız.
 • ŞARJLI SÜPÜRGE MODELLERİ

  Şarjlı El Süpürgeleri

  Küçük elde taşınabilen modellerdir. Islak ve kuru zeminde kullanılabilir. Normal süpürgelere göre motorları daha küçük olduğundan emiş güçleri daha azdır. Boyutları yaklaşık olarak 40-60 cm arasında değişmektedir. Evlerde bulunan eşyalara uygun olmasını sağlamak için birçok rengi bulunmaktadır. Duvara monte edilebilecek ayrı bir platforma sahiptir. Bu platforma takılarak şark olması sağlanmaktadır. Sıvı çekme kapasitesi ile zeminde bulunan birçok sıvıyı özel haznesinde saklar.

  Şarjlı Dikey El Süpürgeleri

  Kişinin ayakta gezinerek kullandığı süpürgelerdir. El süpürgelerinden daha büyük olup, daha çok kablolu süpürgelere benzerler. Emiş güçleri şarjlı el süpürgelerine göre daha iyidir. Kullanım süresi şarjlı el süpürgelerine göre daha uzun sürmektedir. Torbalı ya da torbasız modelleri mevcuttur. Parçaları ayrı ayrı yıkanabilir.

  Toz Hazneli Şarjlı Dikey El Süpürgeleri

  Emiş haznesi olarak sadece toz bölümü vardır. Tek hazneli olarak kullanılmaktadır. Sadece kuru olan tozları temizler. Sıvıları çekim gücü olmadığı gibi, olası bir durumda süpürgenin bozulma olasılığı yüksektir.

  Sıvı ve Toz Hazneli Şarjlı Dikey El Süpürgeleri

  Emiş haznesi olarak hem toz hem de sıvı bölümü bulunmaktadır. Çift haznelidir. Sıvı haznesinin kapasitesi özellikle belirtilir. Sıvı haznesinin kapasitesinden fazla alım olması durumunda süpürgede bozulma meydana gelebilir. Çift hazneli olduğu için tek hazneli şarjlı süpürgelere göre daha ağırdır. Bazı modellerde ağırlığı düşürmek için haznelerin boyutları daha küçüktür.

  İkisi Bir Arada Şarjlı Süpürgeler

  Bünyesinde hem şarjlı el süpürgesini hem de şarjlı dikey el süpürgesini barındıran süpürgelerdir. İki süpürge iç içe geçmiştir. Motor gücü şarjlı el süpürgesinden gelir. Bu yüzden çekim gücü sadece şarjlı dikey el süpürgelerine göre daha düşüktür. Şarjlı el süpürgesi çıkartıldığında Şarjlı dikey el süpürgesi çalışmaz. Şarjlı el süpürgesi için aksesuar olarak duvara asma aparatı bulunmaz fakat bazı modellerde şarjlı dikey el süpürgesi için duvara asma aparatı vardır.

  Şarjlı Yuvarlak Yer Süpürgeleri

  Yeni nesil ev arkadaşları olarak bilinirler. Günümüz teknolojisinin son ürünleridir. Hala gelişme aşamasındadır. Temizliği insan gücü gerekmeksizin kendi kendilerine yaparlar. Yuvarlak boyuttadır. Dönerek ve sinyal aldıkları aparatlar sayesinde temizlik yapacakları yolları ayarlarlar. Son versiyonlarında cep telefonlarında uzaktan bağlanıp komut vererek çalıştırılabilindiği gibi daha çok kullanılan piyasadaki versiyonlarında sinyal aldıkları aksesuar üzerinden çalıştırma komutları verilmektedir. Emiş günleri diğer şarjlı süpürgelere göre düşüktür. Halı üzerine çıkmakta ve temizlemekte sıkıntı yaşamaktadırlar. Merdiven kenarlarına geldiklerinde konumunu anlayabilen ve geri dönebilen akıllı bir sisteme sahiptirler.

  ŞARJLI SÜPÜRGE ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ: SATIN ALMA REHBERİ 

  5d04e277ad437e8fa6b48b32aca4726c

  Daha önceki yazılarımızda da ayrıntılı belirtildiği gibi hayatımıza hız kazandıran şarjlı süpürge alırken birçok alternatifimiz vardır. Seçim yaparken kişi kendi ihtiyacına göre kriterlerini belirler. Fakat genelleştirme yaparsak gerek sağlık açısından gerek bütçemiz açıdan alışveriş yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Özellikle çocuklu olan evlerde ve toza alerjisi olan kişilerin seçimlerini sağlıklarını ön planda tutarak, bu yönde tercih yapmaları gerekir.

  Bu kadar fazla seçenek arasından şarjlı süpürge alınırken ve kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalar;

  • Çekim gücünün kuvvetli olması tozun daha hızlı ve tamamının temizlenmesini sağlayacağı için oldukça önemlidir.
  • Kullanım süresi yapacağınız temizliğin hızını ve süresini değiştirebileceğinden, kullanım süresi uzun olan şarjlı süpürgeler tercih edilmelidir.
  • Temizlenecek noktaların boyutlarının farklı olmasından şarjlı süpürge uçlarının farklı şekilde olduğu ürünler tercih edilmelidir.
  • Elektrik harcama süresinin azlığı önemli olduğu için hızlı şarj olabilen şarjlı süpürgeler tercih edilmelidir.
  • Ev içerisinde çok kullanılan bir küçük ev aleti olduğu için herhangi bir bozulma, kırılma veya değiştirme halinde satış sonrası desteğinin iyi olması gerekmektedir.
  • Cafe, restoran gibi bir kullanım yeri olacak ise sıvı hazneli olan bir şarjlı süpürgenin olması herhangi bir içeceğin dökülme anında kolay temizlik sağlayacaktır.

  EN İYİ ŞARJLI SÜPÜRGE TAVSİYELERİ VE İNCELEMELERİ

  Gelişen teknoloji ile bilinen birçok firma küçük ev aletleri başta olmak üzere birçok elektronik ürün piyasaya sürmüştür. Rekabetçi bir ortamın olması alıcılar için ihtiyaca yönelik tercih yapabilme olanağını arttırmıştır. Bosch, Siemens, Dyson, Black&Decker, Sinbo, i-Robot şarjlı süpürge satışını yapan başlıca markalardır. Her bütçeye ve ihtiyaca uygun marka çeşitliliği bulunmaktadır. Birçok firma benzer ürünleri çıkardığı için fiyatı daha düşük benzer bir ürün bulmak oldukça kolaydır. Aşağıda bu markaların en iyi ürünleri anlatılmaktadır.

  Bosch BCH65RT25K En İyi Şarjlı Dikey El Süpürgesi

  bosch-bch65rt25k-sarjli-supurge__0270276817547116

  Bu modelde özellikle kullanıcının tüm ihtiyacının karşılanması hedeflenmiştir. 2400W motor gücü ile piyasanın en kuvvetli emiş gücüne sahip ürünlerinden biridir. Farklı başlık aparatları mevcuttur. Hortum başlığı ile boyun yetişemeyeceği uzak yerlerin temizlenmesi sağlanmaktadır. Ergonomiktir. Su haznesi bulunmamaktadır. Kuru temizlik haznesi mevcuttur. Kuru toz haznesi çıkartılıp kolaylıkla poşet içerisine dökülebilir. Yine aynı şekilde kuru toz haznesi yıkanabilir. Piyasada siyah ve beyaz renkleri mevcuttur. 3 kg ağırlığı olup kolay hareket etme mekanizması vardır. 6 saatte şarj olma, 1 saatte de hızlı şarj olma (kapasitenin %80’ninin dolması) özelliği ile temizlik yaparken hız sağlar. 75 dk’ya kadar çıkan çalışma kapasitesi mevcuttur. 2 yıl garanti süresi bulunmaktadır. Satış sonrası hizmet birçok noktada bulunmaktadır. Maddi açıdan orta düzey bir fiyata sahiptir. Bu yüzden genellikle tercih edilen ilk ürün arasında yer almaktadır.

  SIEMENS VBH14401 En iyi Bütçe Dostu İkisi Bir Arada Şarjlı Süpürge

  siemens-vbh14401-sarjli-el-supurgesi_60429_1518708029_6777

  Bu modelde Siemens kullanıcılar için pratikliği ön planda tutmuştur. Şarkı Dikey El süpürgesi ve Şarjlı El Süpürgesi bir aradadır. 30 dakikaya kadar çalışma süresi vardır. 2 farklı güç kademesinden oluşur. Diğer şarjlı süpürgelerden ayıran en büyük özelliği katlanabilirliği sayesinde yer tasarrufu sağlamasıdır. Özellikle küçük evlerde yaşayan kişiler için oldukça faydalıdır. Üzerinde pil göstergesi bulunmaktadır. Zemine ya da duvara montajı için şarj aparatı bulunmaktadır. Su haznesi bulunmamaktadır. Yıkanabilir filtreye sahiptir. İkisi bir arada süpürge olduğu için emiş gücü diğer ürünlere göre daha düşüktür. Piyasada sadece siyah rengi bulunmaktadır. Fiyat performansı diğer ürünlere göre daha düşüktür.

  Dyson V8 Absolute En İyi İkinci Şarjlı Süpürge

  dyson_dc37-animal-turbine_-elektrikli-supurge_34075 (2)

  Dyson markasının son modeli olan V8 Absolute dijital motora sahiptir. Çalışma süresi 40 dakikadır. Islak zemin için uygun değildir. Piyasada çok farzle renk çeşidi bulunduğu için renkli ev eşyaları olan kişiler için uyumludur. Ses seviyesi çok düşüktür. Bu yüzden bebekli olan ailelerin en çok tercih ettiği ürünler arasındadır. 2 yıla kadar garanti süresi bulunmaktadır. Farklı başlıkları sayesinde en küçük noktadan tavana kadar birçok yer kolaylıkla temizlenebilir. Halı temizleme aparatı özellikle evcil hayvanı olan kişiler için tasarlanmıştır. Fiyat performansı olarak piyasadaki en pahalı şarjlı süpürgeler arasındadır.

  Black&Decker PD1020L En İyi Piyasa Fiyatı Altında Şarjlı El Süpürgesi

  8804365172786

  Piyasadaki şarjlı el süpürgelerinden farklı bir görünüme sahiptir. Yuvarlak bir yapısı vardır. Emiş gücü yüksektir. 4 saat içerisinde tamamen şarj olmaktadır. Ağırlığı 1,37 kg’dır. Başlığındaki hortum sayesinde uzanılamayan yerlerde kullanılabilir. Bu yüzden genellikle araba içi temizliklerinde ve oto yıkamalarda kullanılmaktadır. Çalışma süresi 10 dakikadır. Sıvı haznesi bulunmamakta sadece kuru zeminde kullanılmaktadır. Piyasadaki şarjlı el süpürgelerinden daha pahalıdır. Bunun tek nedeni uzayabilen hortumunun bulunmasıdır. Bu yüzden ev tipi kullanımlar için uygun değildir.

  Sinbo SVC-3455 En İyi Fiyat Performanslı Islak Kuru Şarjlı Süpürge

  sinbo-svc-3455-sarjli-el-supurge

  Klasik ev tipi şarjlı el süpürgesidir. Piyasada fiyatı en düşük olan süpürgeler arasında bulunmaktadır. Islak ve kuru kullanım için uygundur. Bu yüzden cafe ve restoranlar genellikle bu ürünü kullanmaktadır. Araç temizliği için de oldukça idealdir. Araç temizliği için döşeme fırçası ve genel döşeme temizliği aparatları bulunmaktadır.  Ulaşması zor yerler için kenar-köşe aparatı bulunmaktadır. Yıkanabilir hazneye sahiptir. Bu yüzden temizliği kolay olmaktadır. 20 saatte şarj olma kapasitesi olduğu için hızlı kullanıma uygun olmayabilir. Kullanıcı yorumları arasında kullanım şarjının çok kısa olduğu belirtilmiştir. Ürünün kullanım esnasında ses düzeyinin yüksek olması da kullanıcıyı rahatsız eden diğer noktalar arasında yer almaktadır. Kırmızı, Füme, Siyah renklere sahiptir. 2 yıl garanti süresi bulunmaktadır. Sinbo Türkiye’de fiyat performansı açısından en çok tercih edilen markalar arasındadır. Satın alma ve satış sonrası hizmeti oldukça kolaydır. Hediyelik ev eşyası olarak da genellikle kullanılmaktadır. 

  iRobot Roomba 966 En iyi Özellikli Robot Süpürge

  irobot-r966-hero-left-800x800-001a

  Teknolojinin en çok kullanıldığı üründür. Fiyat performansı olarak en yüksek süpürgedir. Yuvarlak bir görünüme sahiptir. Yuvarlak görünümü sayesinde gideceği yolu bulur ve dönerek yolunu değiştirir. Telefonunuzda bulunan iRobot Home Uygulaması ile kontrol edebileceğiniz Wi-Fi bağlantılı Roomba teknolojisine sahiptir. Bu teknoloji ile şarjlı süpürgenizi programlayabilir, izleyebilir ve sorun varsa giderebilirsiniz. Bu teknolojinin en önemli özelliklerinden biri istediğiniz zamana kurabilir ve süpürgenin o zaman aralığında çalışmasını sağlayabilirsiniz. Görsel lokalizasyonlu ve harita navigasyon sistemine sahiptir. Merdiven gibi düşme tehlikesi olan bölgeleri işaretleyebilir ve bu noktaya geldiğinde süpürgenin yönünü otomatik değiştirebilirsiniz. Benzer şekilde yer işaretlemeleri yaparak sadece belirlediğiniz odanın ya da bölgenin süpürülmesini sağlayabilirsiniz.  iRobot şarjı bitmeye yakın otomatik olarak şarj ünitesine geri döner ve şarj olmaya tekrardan başlar. Şarj olması tamamlandığında temizliğine geri döner. Kir saptama sensörleri ile daha kirli olan bölgeleri saptar ve bu bölgelerde emiş gücünü arttırır. 3 adımlı temizleme sistemi ile kirleri gevşetir, kaldırır ve çeker. 1 saat 15 dakikalık kullanım süresi mevcuttur. Tek şarj süresi ile 185 metrekareye kadar temizlik sağlayabilir. Şarj süresi 3 saattir. Ürün torbası dolduğunda bilgi verir ve istenirse temizliği toz torbası dolduğunda bitirir. 4 kg ağırlığa sahiptir. Bu model genellikle yurtdışında daha çok kullanılmaktadır. Büyük ev yapılarına ve az eşyalı evlere oldukça uygundur. Hem zamandan hem de kişinin temizlik için harcayacağı efordan kazanç sağlar.

  SONUÇ

  İş yerimizden sonra en çok vakit geçirdiğimiz evimizde sağlığımızı ve zamanımızı düşünerek en iyi süpürgeyi seçmek oldukça önemlidir. Alışveriş yapmadan önce mutlaka bütçe ve kalite karşılaştırması yapmalı, en iyi şarjlı süpürge tavsiyelerini incelemeli ve gerekirse ürünleri mağazalarda görerek karar verilmelidir.

  Aynı Kategoriden İlginizi Çekebilir

  Yorum yapın