En İyi Tost Makineleri ile Lezzeti Yakalayın!(2019 Güncel)

Son Güncelleme 2 Temmuz 2019

Birçoğumuzun sıklıkla tercih ettiği, kimi zaman atıştırmalık kimi zaman ise öğün yemeği olan tostlar, her zaman ideal lezzette olmaz. Tostta kullanılan malzemeler ve yapılışı kadar tost makineleri de tostun tadını etkileyebilir. İdeal tost lezzetine ulaşmak için ise iyi bir tost makinesine sahip olmanız gerekir. Biz de bu yazımızda sizler için en iyi tost tadını deneyimleye bilmeniz için “En İyi Tost Makinesi” çeşitlerine göz atmak istedik. Ama dilerseniz öncesinde birkaç noktaya değinelim!

Toplumuzun büyük çoğunluğu tost makinelerinin sadece tost için kullanıldığını düşünür.  Oysa ki tost makineleri tosttan etli köfteye, balıktan kebaba, ekmek ısıtmaktan börek yapmaya kadar birçok amaç için kullanılmaktadır. Bu yüzden alınacak makineyisadece tost bağlamında düşünmek ve bu bağlamda değerlendirmek yanlış olacaktır. Hatta şuradan tost makineleri ile neler yapılabileceğinize bakabilirsiniz.

Tost Makinesi, uzun bir yemek hazırlama sürecini daha avantajlı hale getirmek ve kısa sürede daha lezzetli yemek hazırlamak isteyen kişilerin en büyük yardımcısıdır. Genellikle okula göndermek üzere çocuklarını hazırlayan ebeveynler çocuklarının çantasına daha doyurucu ve hızlı hazırlanabilen yiyecekler koymak ister. Bu durumda akla ilk gelen tabii ki tostlardır. Fakat iyi seçilmemiş bir tost makinesi ile tost hazırlamak işkenceye dönüşebileceği gibi sağlığınız açısından soruna neden olabilir. Bu yüzden doğru seçilmiş bir tost makinesi ile hem vakitten tasarruf edebilecek hem de en az enerji ile en güzel tadı veren tostları yapabileceksiniz. Peki tost makinesinde kalite nasıl belirlenir?

Tost Makinesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tost makineleri sadece tost yapmak için kullanılmayacağı için bunu sadece tostu kavraması, sucuğu ısıtması ve ekmeği daha çok sıkmasıaçısından değerlendirmek hatalı bir seçim yapmanıza neden olabilir.Bu yüzden çok amaçlı tost makinesi seçimi ile işe başlayabilirsiniz. Sadece tost için değil birçok yiyecek için bu makineleri seçtiğinizden emin olmalısınız. Ayrıca aldığınız ürünün gerçek anlamda kaliteli bir makine olduğundan emin olmanız gerekir. Bu da sadece fiyatından değil aynı zamanda kullanışlı olması,ürün tepsisinin şekli, tutacağın rahatlığı ve de tükettiği enerjiden anlaşılabilir.

Tost makinesi seçerken ne kadar enerji (Watt) tükettiğinden, ihtiyacınız olan malzemelerin yerleştirme alanı ve şeklinden, garanti koşullarından ve garanti kapsamından, ürün servisine ulaşım imkanından ve fiyatından yola çıkarak bir değerlendirme yaptıktan sonra seçim yapmak gerekir. Aksi durumda bunlardan herhangi biri ödenen paranın boşa gitmesi, zaman kaybı ve belki de sağlığın tehlikeye girmesine neden olabilir.

Tost Makinesinde En çok Hangi Ürünler Satılır? En Güvenilen Markalar, En Çok Tavsiye Edil​​​​enler Nelerdir?

Tost makinesinde en çok satılan ürünleri ve özelliklerini aşağıda sizler için sıraladık. Bu markalar genel anlamda ülkemiz için özellikle garanti kapsamı, garanti servisine ulaşım imkanı ve üretim malzemelerinin kalitesi açısından değerlendirilmek üzere yazımızda kendilerine yer bulmuşladır. Bu markalar tarafsız gözle değerlendirilmiş ve sıraya konulmuştur. Sıralama, fiyat/performans açısından değerlendirilerek oluşturulmuştur. Bu arada tost makinesinin yanında şöyle taze sıkılmıs meyve suyu da ne iyi olur değil mi? Onları da en iyi katı meyve sıkacakları tavsiyeleri yazımızda bulabilirsiniz

En çok tavsiye edilen tost makinesi markaları King, Korkmaz, Arzum, Sinbo, Emsan, Delonghi, Efba, RusselHobs, Homend, Goldmaster, Schafer, CVS, Arçelik ve Philips gibi markalardır. Bu markalar daha önce de ifade ettiğimiz gibi en çok kullanılan ve tüm bütçelere hitap eden markalar olup, fiyat/kalite endeksinde önemli noktalarda olan tost makineleridir. Dilerseniz bu örneklere biraz daha detaylı bir göz atalım!

En İyi Tost Makineleri Tavsiyeleri ve İncelemeleri

Aşağıda ilk 12 sıradaki en iyi tost makinesi çeşitlerini göreceksiniz.Aynı zamanda fiyat aralıklarını da bulacaksınız. Umarım sizler için doğru seçim yapmanıza yarayacak noktalara değinmişizdir.

1. Delonghi CGH 1012D Multigrill 6 Pişirme Fonksiyonlu Dijital Izgara ve Tost - En İyi Tost Makinesi 

Fiyatı biraz yüksek olabilir. Ama tostu gerçek anlamda bir öğün yemeği olarak kabul eden ya da iş yeri sahipleri için gerçek anlamda kaliteli bir ürün olan Delonghi CGH1012D Multigrill 6 Pişirme Fonksiyonlu Dijital Izgara ve Tost Makinesi üstün teknoloji harikası İtalyan menşeli tost makinesidir. Izgara, balık, et yemekleri, dürüm ve hamburger gibi bir çok yemeği pişirmenize ve ısıtmanıza yardımcı olacaktır.

Delonghi CGH1012D Multigrill 6 Pişirme Fonksiyonlu Dijital Izgara ve Tost Makinesi, 6 farklı pişirme fonksiyonu ile mükemmel bir deneyim sunmaktadır. Ürün 2000 Watt’lık bir enerji tüketmektedir. Bu kadar yüksek fonksiyonlu ve kaliteli bir ürün için bu enerji de ideal gibi görünüyor.

Delonghi CGH1012D Multigrill 6 Pişirme Fonksiyonlu Dijital Izgara ve Tost Makinesi, LED ekranı ile dikkat çekmektedir. Ayrıca pişirme sıcaklığı tamamı ile kontrolünüz altında olacaktır. 6 farklı pişirme fonksiyonu ile bu alanda önemli bir marka olarak kabul edilen bu ürün ile birlikte; kontak ızgara ve panini, açık tam ızgara, ızgara, hamburger, dürüm ve lezzetli et, balık ve sebze pişirme gibi birçok fonksiyon özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Delonghi CGH1012D Multigrill 6 Pişirme Fonksiyonlu Dijital Izgara ve Tost Makinesi, kolay yıkanabilir ve kaldırılabilir plakaları ile size temizlik konusunda zorluk çıkarmaz. 700 TL ile 990 TL arasında bulabileceğiniz bu ürünün İstanbul başta olmak üzere Türkiye genelinde 12 farklı bölgede servisi vardır ve 3 yıl garanti kapsamındadır.

2. Schafer Turbo Koch Küçük Boy Lahmacun Makinesi – En İyi 2. Tost Makinesi

600 TL dolaylarında fiyatı ile harika bir pişirme ve ısıtma imkanı sunan Schafer Turbo Koch Küçük Boy Lahmacun Makinesi, tost ve diğer ızgara çeşitleri için ideal bir ısıtıcı olarak dikkat çekmektedir. Alman markası olan bu ürün ile 6 fonksiyon bir pişirme sağlayabilirsiniz. Bu fonksiyonların hepsi de aynı anda LED ekranda sizin komutunuzu bekliyor olacaktır.

Schafer Turbo Koch Küçük Boy Lahmacun Makinesi, 2000 Watt değerindeki enerjisi ile biraz fazla enerji tüketiyor gibi görünse de çok kısa sürede ısıtma süresi ile tükettiği enerjinin hakkını verir. Alt tabaka takviye yağ ünitesi, üst ve alt kaplama tepsi, çift yönlü saclar ve kontrol paneli ile gerçek anlamda harika bir seçenek sunmaktadır. Üründeki plakalar kolaylıkla yerinden sökülebilir ve tüm parçalar bulaşık makinesinde kolaylıkla temizlenebilir.

Ürün 540 TL ila 625 TL fiyat aralığında satışa sunulmaktadır. Türkiye geneli tüm noktalarda garanti ve servis imkanı sağlanmaktadır. Ürünün garanti süresi 4 yıl ama dilerseniz orijinal firmasından 2 yıl daha ekleterek toplamda 6 yıl garanti sağlayabilirsiniz.

3. Homend 1314 Grilliant Tost&Grill – En iyi Fiyat/Performans tost makinesi

Eğer hem uygun ücretli hem de performans açısından iyi bir seçenek arıyorsanız; Homend 1314 GrilliantTost&Grill kesinlikle tam size göre. 2000 Watt enerji ve bunun yanı sıra 3-19 dakika aralığı ısıtma ve pişirme süresi ile gerçek anlamda bir “Canavar” olan Homend 1314 GrilliantTost&Grill ile siz de mükemmel bir deneyim yaşayacaksınız!

Granit Plaka ve 4 Tost Kapasiteli yapısı ile tostlarınızı dilediğiniz gibi ve sadece 3 dakika içerisinde hazırlayabilirsiniz. İçerisinde ki tepsi ile balıklarınızı sadece 9 dakikada pişirebilecek ve sevdiklerinize servis edebileceksiniz. Granit malzemelerden yapılmış olması ve ayrıca kullanılan sacların kaliteli olmasından dolayı;antibakteriyel, yüksek ısıya karşı dayanıklı, çizilmelere karşı oldukça etkili ve darbelere karşı oldukça dayanıklı olması bu ürünün en büyük artılarındandır. Ayrıca ürün hiçbir yan etkiye ve besin değeri kaybına neden olmaz.

Homend 1314 GrilliantTost&Grill teknik destek hattı İstanbul’dadır. Ayrıca ülke genelinde Adana, Ankara, İstanbul, Antalya, Gaziantep, İzmir ve Trabzon’da servislerinden yararlanabilirsiniz. Kolay çıkarılan plakaları ve sadece birkaç dakikada temizlenebilen yapısı ile Homend 1314 GrilliantTost&Grilltost makinesinin satış fiyatı ortalama 300 TL civarlarındadır.

4. Philips HD 4467/90 Izgara Tost Makinesi - Ortalama Fiyat ve Genel Kullanım

Eğer standart bir tost makinesi arıyorsanız Philips HD 4467/90 Izgara Tost Makinesi kesinlikle ideal bir seçim olacaktır. Ürün daha çok tost yapımı için tercih edilmek üzere üretilmiş kaliteli bir üründür. Ama aynı zamanda ızgarada da yapabilirsiniz. 300 TL dolaylarında bir fiyatı olmasına rağmen daha yüksek ücretli tost makineleri ile aynı kaliteyi ve performansı gösterdiğini düşünebiliriz.

Philips HD 4467/90 Izgara Tost Makinesi ,2000 W enerji tüketen, oluklu plakaya sahip ve 3 ızgara konumu ile dikkat çeken yüksek sıcaklık sağlayan bir tost makinesidir. Balık ve ızgara için harika bir seçenek sunar.

Philips HD 4467/90 Izgara Tost Makinesi yüksek gücü sayesinde, ızgara plakası çok kısa sürede ısınarak, cihazın çalışma sıcaklığına çok çabuk ulaşmasını sağlar ve bu sayede vakit kaybının önüne geçer.  Bunun yanı sıra üzerine yiyecek yerleştirdiğinizde üst kısımda ki plakasının ısısını korunmasından dolayı yüksek güç doğru sıcaklığa ne kısa sürede ulaşmasını sağlar ve bu da hem enerji hem vakit tasarrufu sağlamasının yanında yemeğin tadını da olumlu anlamda etkiler.

 250 TL – 300 TL arasında satışa sunulan Philips HD 4467/90 Izgara Tost Makinesi için servis şubelerini dolaşmanıza gerek yoktur. Hemen hemen her ilçede en az 1 tane Philips yetkili servis bulabilirsiniz. Oldukça popüler bir marka olan Philips ile herhangi bir sıkıntı yaşadığınız ürünü anında değişim/iade ya da onarım imkanından yararlanabilirsiniz.

5. Schafer GrillHaus Tost Makinesi- En büyük, En iyi yüzeye sahip makine

Schafer’in bir diğer önemli tost makinelerinden olan GrillHaus Tost Makinesi gerçekten de büyük iç yüzeye sahip olan harika bir tost makinesidir. Oldukça büyük olan içhaznesi sayesinde diğer tost makinelerine nazaran daha fazla malzemeyi en kısa sürede pişirebilir yahut ısıtabilirsiniz.

SchaferGrillHaus Tost Makinesi, 180 Derece açılabilir gövdesi sayesinde arzu ettiğiniz kadar büyük cisimleri bu makineye almanızı sağlar. 6 Dilim tost kapasiteli yüzey sayesinde ise aynı anda birçok kişiye tost hazırlayabilecek ve hem zaman hem de enerji tasarrufu ile avantaj yakalamış olacaksınız. 5 Kademeli ısı ayarına sahip üstün Alman teknolojisi SchaferGrillHaus Tost Makinesi 500 TL dolaylarındaki fiyatları ile sizi bekliyor. Hem tost hem de ızgara pişirmenin keyfi için SchaferGrillHaus Tost Makinesi...

Schafer GrillHaus Tost Makinesinin satış fiyatı 420 TL – 500 TL arasındadır. Türkiye geneli tüm noktalarda garanti ve servis imkanı sağlanmaktadır. Ürünün garanti süresi 4 yıldır.Fakat üretici firma kullanıcının isteğine göre garanti süresini uzatabilmektedir.

6. Korkmaz A328-05 Tostkolik Inox/Siyah Granit Tost Makinesi - En Sağlıklı Tost Makinesi

Eğer sağlık her şeyden önce diyenlerden iseniz; Korkmaz A328-05 TostkolikInox/Siyah Granit Tost Makinesi tam size göre. Bu mükemmel ürün sayesinde daha fazla malzemeyi sadece birkaç dakika içerisinde ısıtabilir ve servis edebilirsiniz. 1800 Watt enerjisi ile tostunuzu 3-4 dakikada, balığınızı 5-9 dakikada, ızgaranızı 5-7 dakikada pişirebilir, yemeklerinizi 2-3 dakikada ısıtabilirsiniz. Ayrıca sebze yemeği yapmak için de sadece 20 dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır.

Dış Ölçüleri Genişlik 37 cm, Derinlik 30 cm ve Yükseklik 15 cm olan bu üründe Izgara alanı ise; 32x25 cm boyutlarındadır. Ürün tamamı ile %100 Alüminyum döküm ızgara olarak üretilmiştir. 6 adet tost ekmeği kapasitesine sahip olan bu ürün ile sağlıklı ve çok hızlı tost hazırlayabilirsiniz. Izgaraları kolayca sökülüp temizlenebilir olması sayesinde sağlığınız için risk oluşturacak tüm problemler ortadan kaldırılmış olacaktır.  Bunun yanı sıra yağ ve diğer sıvıların kolay akmasını sağlayan ızgaralar ile 2 adet yağdanlık sayesinde mükemmel pişirme keyfi yaşayacaksınız.

Korkmaz A328-05 TostkolikInox , otomatik ısı kontrolü ve değiştirilebilir döküm ızgarası avantajı ile sadece ısıtma zamanında gerekli olan enerjiyi kullanır ve bu enerjiyi uzun bir zamana kadar muhafaza eder. Korkmaz A328-05 TostkolikInox Çok amaçlı pişirme ve kızartma özelliği sayesinde sizin için en sağlıklı ortamı sağlar.

280 TL – 320 TL arasında satışa sunulan Korkmaz A328-05 TostkolikInox için Türkiye’nin tüm bölgelerinde servis imkanı vardır.

7. RussellHobbs 17888-56 Cook@Home 3-in-1 PaniniGrill&Griddle Izgara ve Tost Makinesi -En Kullanışlı Tost Makinesi

Eğer hem işimi görsün hem de kullanışlı olsun diye düşünüyorsanız size tavsiyemiz olan RussellHobbs 17888-56 Cook@Home 3-in-1 PaniniGrill&Griddle Izgara ve Tost Makinesini kullanabilirsiniz. Sizin ve sevdikleriniz için bu harika ürünü tavsiye ediyoruz. Çünkü bu tost makinesi fırçalanmış paslanmaz çelik yüzeyi sayesinde 2 ya da 3 dilim tost ekmeği ile bunun yanı sıra 5 porsiyon et ve sebze ızgara imkanı sunar.

Aynı zamanda açık ızgara konumu sağlamak üzere 180° açık pozisyon imkanı ile kolay kullanmanızı sağlar. Fazla suların akmasını sağlamak üzere entegre damlama tepsisi iç kısmına entegre edilmiştir. Yapışmaz ve kolay temizlenebilir plakalar sayesinde çok kolay bir şekilde ürünü temizleyebilir ve zararlı malzemelerden koruyabilirsiniz. 1800 Watt enerji ile beslenen bu üründe tüm yüzey aynı sıcaklık değeri ile ısınacağı için tüm yemeğiniz aynı sıcaklıkta ve ısıda olacaktır.

RussellHobbs 17888-56 Cook@Home 3-in-1 PaniniGrill&Griddle Izgara ve Tost Makinesini İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Gaziantep, Antalya, Trabzon, Diyarbakır ve Sivas’ta ki servislere göndererek onarım, iade ve değişim imkanından yararlanabilirsiniz. 300 TL ila 490 TL arasında bir fiyata bu ürünü satın alabilirsiniz.

8. Goldmaster GM-7449M GURMEX Tost Makinesi- 200 TL Altı En İyisi

200 TL altı ve kaliteli, kullanışlı bir tost makinesi için önerimiz kesinlikle Goldmaster GM-7449M GURMEX Tost Makinesi olacaktır. Sadece 3-4 dakikada yemek ısıtma, 4 dakikada tost hazırlama ve 10 dakikada yemek pişirme avantajı, 6 aynı anda tost ekmeği alma ve besin değerini saklı tutma gibi özelliği, bu ürünü en cazip kılan özelliklerinden sadece bir kısmı.

1750 Watt değeri ve 180 derece açılma, kapanma gövdesi sayesinde ideal bir tost makinesi olmayı hak etmektedir.  6 tost ekmeği alabilen geniş yüzey arayan ve Yapışmaz ve çıkarılabilir granit kaplama ile sağlıklı bir kullanım hayal eden herkes için ideal bir seçim olacaktır. Ve tabii ki 5 kademeli ısı ayar düğmesi  ile rahat kullanımı dik konumda muhafaza edilme özelliği bulabileceğiniz diğer özellikleridir. Granit plaka sayesinde bu ürün ısıya dayanıklıdır.

Goldmaster GM-7449M GURMEX Tost Makinesi için Türkiye genelinde servis imkanı sağlanmaktadır. 5 yıla kadar garanti kapsamında olan bu ürünü sadece 180 TL - 200 TL arasında bir fiyata satın alabilirsiniz.

9. Delonghi CGH910 Izgara Ve Tost Makinesi - En İyi Pişiren Tost Makinesi

https://www.trendyol.com/tum--urunler?q=Delonghi%20Cgh910&st=delonghi%20cg&qt=Delonghi%20Cgh910&ffts=true&qs=search

En iyi pişiren tost makinesi arıyorsanız Delonghi CGH910 Izgara Ve Tost Makinesi sizin için iyi bir seçim seçenek olacaktır. Fiyatı biraz yüksek gelebilir ama bu fiyata bu kalitede bir tost makinesi bulmak biraz zor olabilir. 6 Fonksiyona sahip bu tost makinesi pişirme, ısıtma, ızgara, ısı alma, yağ alma ve sıvı çekme gibi birçok özeliğe sahiptir.

Delonghi CGH910 Izgara Ve Tost Makinesi 2000 Watt enerjisi, aynı anda 4 tost ekmeği kapasitesi ve yüksek ısılara çıkabilme özelliği sayesinde hem oldukça kullanışlı hem de çok iyi pişirme sağlayan bir tost makinesidir.

600 TL ile 700 TL arasında bulabileceğiniz bu  3 yıl garantilidir ve Türkiye'nin 12 noktasından servis imkanı sağlanmaktadır.

​​​​10. Sinbo SSM-2513 Tost Makinesi- Ucuz ve Kullanışı Tost Makinesi

Ücreti çok düşük olan bu tost makinesini kaliteye takılma pahasına alabilirsiniz. Üstün kalite beklemeyen ve bir süreliğine de olsun işimi görsün diyenlerden iseniz bu ürünü siz de test edebilirsiniz. Sinbo’nun bu küçük ev eşyası ile tatlı tostlar yapabilecek ve küçük yaramazlara atıştırmalıklar hazırlayabilirsiniz.

750 Watt enerjisi ve sökülebilen 3 plakası ile dikkat çeken bu ürün kullanışlı ve şık bir tasarıma sahiptir.Sinbo SSM-2513Tost Makinesi  190 TL-  300 TL arasında fiyatlarla satılmaktadır. 5 yıl garantilidir ve tüm Türkiye’de servis imkanı mevcuttur.

11. Beko BKK 2118 Tost Makinesi- En İyi Türk Malı Tost Makinesi

Alman partnerleri ile yola çıktıklarında hiçbir teknolojik ilerleme beklenmeyen bir firma olan Beko, zamanla küçük ev aletleri ile de ön plana çıkmaya başladı. Günümüzde beyaz eşyadan, temizlik ürünlerine, teknolojik ürünlerden küçük ev eşyalarına değin 10.000 farklı kategoride ürün üreten Beko, en iyi tost makinesi üreten firmalardan biri olmayı da Beko BKK Grill 2118 Tost Makinesi ile başarmıştır.

Beko BKK Grill 2118 Tost Makinesi, 2400 Watt gücü ve 6 fonksiyonu ile dikkat çekiyor. Ürünün plakalarının kolaylıkla çıkması ve temizlenmesi en büyük artılarından birisidir.Sadece tost makinesi olarak değil aynı zamanda tüm ızgara yemekleri için de ideal bir seçim olan Beko BKK Grill 2118 Tost Makinesi, 350 ila 519 TL aralığında ki fiyatı ile de son derece caziptir. Garanti süresi 3 yıl olan bu tost makinesi için Türkiye’nin tüm bölgelerinde servis imkanı sağlanmaktadır.

12. Arçelik K 8382 TG in love -Türkiye’nin En Gelişmiş Servis Ağı

Türkiye’nin en gelişmiş servis ağına sahip olan Arçelik, hem beyaz eşyada hem de küçük ev aletlerinde sektörde öncüdür.  Ürettiği K 8382 TG in love tost makinesi ise en iyi tost makinesi modellerinden birisidir. K 8382 TG in love, 6 fonksiyonludur ve 1800 Watt gücündedir. Tost dışında farklı yiyecekleri de ısıtma, pişirme yapabileceğiniz bu tost makinesinin performans düzeyi en üst seviyededir.

Garanti süresi 5 yıl olan bu ürünlerin servis ağı son derece geniştir ve Türkiye’nin tüm illerinde servisi vardır.

Sonuç

En iyi tost makinelerinden ve ayrıca her bütçeye uygun kullanışlı olanlardan bahsetmeye çalıştık. Fiyatı ne olursa olsun tost makinelerini ömürlük kullanmamanızı ve hangi malzemelerden yapılmış olursa olsun zamanla kimyasal biriktirdiğini, dolayısıyla sağlık için zararlı olabileceğini unutmamalısınız. Bu nedenle zamanla yeni tost makinelerini alarak eskisini yenilemenizi (uzun bir süre geçmişse) tavsiye ederiz. En iyi Tost Makinesi Tavsiyesi hakkında görüşlerinizi yorumlar kısmına bekliyoruz. Elektrikli Ev aletleri kategorimizde daha farklı ürünlerin incelemelerini de bulabilirsiniz.

Aynı Kategoriden İlginizi Çekebilir

“En İyi Tost Makineleri ile Lezzeti Yakalayın!(2019 Güncel)” üzerine bir yorum

Yorum yapın