En İyi Toz Torbalı Süpürgeler

Son Güncelleme 28 Ekim 2019

Günümüzün teknolojisi geliştikçe hayatımızdaki pratiklik ve hız artmaktadır. Özellikle hayatımızı hızlandıran pratik ev aletleri hepimiz için önem kazanmaktadır. Fiyatı, ağırlığı, estetiği ne olursa olsun kullanımı hayatımıza kolaylık sağlayacaksa sahip olmak istiyoruz. Özellikle süpürgeler. Çeşidi ne olursa, nasıl olursa olsun, gerek toz torbalı, gerek sıvı hazneli, gerek şarjlı süpürgeler hayatımızda kolaylık hız kazandırmakta.

Toz torbalı süpürgeler; kablolu ya da kablosuz, tozu çekebilmek için toz haznesi olan, elektrik ile doğrudan kullanılan ya da şarjlı, büyük bir toz çekme haznesine sahiptirler. En iyi Toz Torbalı Süpürge için öncelikle avantajları ve dezavantajları aşağıda belirtilmiştir.

 • Cinsiyet ve yaş ayrımı olmaksızın kullanılabilir.
 • Doğrudan elektrik prizi ile kullanıldığı için çalışma süresi sınırsızdır.
 • Geniş haznesi nedeni ile motor gücü yüksektir.
 • Motor gücünün yüksek olması nedeni ile çekim gücü kuvvetlidir.
 • Toz torbası dolduğu zaman doğrudan çöpe atılıp yenisi takılabilir. Alternatif bir makine temizliğine gerek yoktur.
 • Farklı başlık türleri ile her bölgedeki temizlik kolaylıkla sağlanabilir.
 • Her yerin temizliğine uygundur.
 • Bel ağrısı yaşayanlar için çok fazla hareket gerektirmezler.
 • Fiyatları torbasız süpürgelere göre daha uygundur.
 • HEPA filtresi sayesinde hava temizleme sistemleri bulunmaktadır.

DEZAVANTAJLARI

 • Kablolu olduğu için hareketi kısıtlıdır.
 • Haznesi nedeni ile ağırdır.
 • Boyutu büyük olduğu için her yere sığmaz.
 • Parçalarını büyük olduğu için saklamak zordur.
 • Sıvı temizliği yapılmaz.
 • Ergonomik olmadığı için bel ağrısı yaşayanların kullanımı zordur.
 • Toz torbası yedeklerinin olması nedeni ile maliyeti fazladır.

Sizlere bu yazımızda toz torbalı süpürge alırken nelere dikkat etmeli ve şarjlı süpürgeleri karşılaştırarak en iyi tercihi yapmanızı sağlayacağız.

TOZ TORBALI SÜPÜRGE MODELLERİ

chair-655413_1920

Şarjlı Toz Torbalı El Süpürgeleri

Küçük elde taşınabilen modellerdir. Toz torbası olması nedeni ile kuru zeminde kullanılmaktadır. Tek sefer ile toz torbası çıkartılıp atılır ve yerine yeni toz torbası takılır. Böylelikle temizlik esnasında daha az toza maruz kalınır. Normal süpürgelere göre motorları daha küçük olduğundan emiş güçleri daha azdır. Boyutları yaklaşık olarak 40-60 cm arasında değişmektedir. Evlerde bulunan eşyalara uygun olmasını sağlamak için birçok rengi bulunmaktadır. Duvara monte edilebilecek ayrı bir platforma sahiptir. Bu platforma takılarak şark olması sağlanmaktadır.

Toz Torbalı Dikey El Süpürgeleri

Kişinin ayakta gezinerek kullandığı süpürgelerdir. El süpürgelerinden daha büyük olup, daha çok kablolu süpürgelere benzerler. Emiş güçleri şarjlı el süpürgelerine göre daha iyi fakat elektrikli süpürgelere göre daha düşüktür. Kullanım süresi şarjlı el süpürgelerine göre daha uzun sürmekte fakat elektrikli süpürgelere göre daha az sürmektedir.

Elektrikli Toz Torbalı Süpürgeler

Toz torbalı modeller arasında en çok tercih edilen modellerdir. Gücünü doğrudan elektrikten aldığı için kullanım süresi uzundur. Motor ve toz torbası haznesinden dolayı ağırlığı şarjlı modellere göre daha fazladır. Bu yüzden kullanımı kısıtlamaktadır. Bel ağrısı gibi fiziksel rahatsızlıkları olan kullanıcılar ergonomi düşüklüğü nedeni ile daha az tercih etmektedir. Çekim gücü çok yüksektir. Toz torbası sayesinde tozları torbaya doğrudan hapseder ve dışarı çıkmasını engeller. Bu nedenle özellikle astım, toz alerjisi gibi rahatsızlığı olan kullanıcılar daha fazla tercih etmektedir. Yeni nesil ürünlerde HEPA filtreye sahiptirler. Bu özellikleri sayesinde süpürgenin çalıştığı ortamı temizlerler.

TOZ TORBALI SÜPÜRGE ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ: SATIN ALMA REHBERİ 

Daha önceki yazılarımızdan da ayrıntılı olarak belirttiğimiz gibi toz torbalı süpürge alırken birçok alternatifimiz mevcuttur. Seçimlerimiz kendi ihtiyaçlarımız doğrultusunda şekil değiştirir. Genel olarak toz torbalı süpürge için alışveriş yaparken hep maddi, hem sağlık, hem ergonomiklik yönleri değerlendirilmelidir. Toza alerjisi olan kişiler için özellikle sağlıklarını tehdit etmeyecek ürünler seçmesi ve bu ürünleri kullanmadan önce dikkatlice incelemesi gerekmektedir.

Toz torbalı süpürgeler günümüzde daha az tercih edilse de bu ürünler tercih edilirken ve kullanılırken dikkat edilmesi gereken noktalar;

 • Tor torbasının kolaylıkla çıkartılıp takılması toza alerjisi olan kullanıcılar için oldukça önemlidir.
 • Çekim gücünün kuvvetli olması, temizliğin daha kaliteli olması ve tozu bünyesinde daha çok hapsetmesi açasından dikkate alınmalıdır.
 • Toz torbalı süpürgenin ağırlığı fiziksel rahatsızlığı olan kullanıcılar için zor olacağından hafif ürünler seçilmelidir.
 • Ev içerisinde çok kullanılan bir küçük ev aleti olduğu için herhangi bir bozulma, kırılma veya değiştirme halinde satış sonrası desteğinin iyi olması gerekmektedir.
 • Temizlenecek noktaların boyutlarının farklı olmasından toz torbalı süpürge uçlarının farklı şekilde olduğu ürünler tercih edilmelidir.
 • Eğer şarjlı toz torbalı süpürgeler tercih edilecekse; kullanım süresi yapacağınız temizliğin hızını ve süresini değiştirebileceğinden, kullanım süresi uzun olan şarjlı toz torbalı süpürgeler tercih edilmelidir.
 • Kullanılacak ortam sese hassas bir ortam ise(çocuk, bebek, hastanın bulunduğu ortam, kütüphane vs.), daha sessiz bir toz torbalı süpürge tercih edilmelidir.
 • Toz torbasının dolup dolmadığını anlamak için doluluk oranı gösteren torba dolum göstergeli ürünler tercih edilmelidir.
 • Hava temizlemesi gibi özellikler istiyorsanız HEPA filtre özellikli süpürgeler tercih edilmelidir.

EN İYİ ŞARJLI SÜPÜRGE TAVSİYELERİ VE İNCELEMELERİ

EN İYİ ŞARJLI SÜPÜRGE TAVSİYELERİ VE İNCELEMELERİ

Günümüz teknolojisi ve değişen piyasa şartları ve koşullarıyla birçok toz torbalı süpürge piyasada bulunmaktadır. Her bütçeye ve her koşula uygun bu süpürgeleri tercih ederken ihtiyaca yönelik tercih yapmak önemlidir. Rekabetçi firmalar arasında Fakir, Rowenta, Arçelik, Philips, Vestel, Arzum, Arnica gibi ünlü markalar bulunmaktadır. Bu çeşitlilik sayesinde kullanıcı ihtiyacına yönelik ürünü daha kolay sağlayabilmektedir. Aşağıda bu markaların en iyi ürünleri anlatılmaktadır.

Arnica Lotus En İyi Piyasa Fiyatı Altı Turbo Toz Torbalı Elektrik Süpürgesi 

Arnica Lotus

Piyasadaki en uygun fiyatlı toz torbalı elektrikli süpürgelerindendir. 4,5 Litrelik toz torbası kapasitesi ile diğer piyasa ürünleri ile aynı standarttadır. Enerji tüketimi A sınıfıdır. Böylelikle çok az enerji harcamaktadır. Yüksek verimli 3 kademeli filtre sistemi HE3LF ye sahiptir. Gürültü Seviyesi 74 dBA olduğu için oldukça sessiz olduğu söylenebilmektedir. Otomatik kablo sarma özelliği ile ergonomiktir. Bu yüzden sadece ev tipi değil aynı zamanda kalabalık ortamlarda (restoran, cafe, işyeri vs) kullanımlar için uygundur. Perde fırçası ve koltuk temizleme aparatı ile yerler dışındaki diğer alanlarda oldukça kolay temizlenebilmektedir. Motor gücü 750W’dur. Bu sayede güçlü bir çekim gücü vardır. Tüm dünyada geçerliliği olan S.M.S toz torbası yer almaktadır. Bu ürünün en önemli özelliği bu torbadır. % 99,9’luk toz tutma özelliğine sahiptir. Dış etkenlerden dolayı yırtılmaz. Nemden ve sudan etkilenmez. Kâğıt torbalara göre 2-3 kat daha dayanıklıdır. 5m kablo uzunluğu 8m kablo erişim alanı ile toplamda 13m kullanım alanına sahiptir. Bu özelliklere göre en iyi piyasa fiyatı ve kalitesine sahip toz torbalı elektrikli süpürgeler arasında yer almaktadır.

Fakir Combisauger 1107 En İyi Özellikli Toz Torbalı Dikey Kuru Vakum Süpürgesi

Fakir Combisauger 1107

Bu model piyasadaki en özellikli yeni nesil toz torbalı süpürge içerisindedir. Kullanıcının tüm ihtiyacının karşılanması hedeflenmiştir. 1100W motor gücü ile piyasanın en kuvvetli emiş gücüne sahip ürünlerinden biridir. Farklı başlık aparatları mevcuttur. Entegre elektronik vakum fırçası, 2 aşamalı vakum borusu ve ekstra uzun vakum hortumu, Mobilya aparatı ve Köşe aparatı ile her yerin temizliğinde destekçi olmaktadır. Otomatik kablo sarıcı ve aksesuar haznesi bulunmaktadır. Bu özelliği ile daha az yer kaplamaktadır. Hareket alanı 14 metredir. Bu yüzden tek seferde geniş bir alan temizlenmektedir. Ergonomiktir. Su haznesi bulunmamaktadır. HEPA filtreye sahiptir. Bu sayede hava temizliğini sağlayarak astım, toz alerjisi gibi rahatsızlıkların giderilmesinde yardımcı olur. Yapısı sayesinde havadaki toz zerrelerini 0.03 mikron ölçüde yakalayabilme özelliğine sahiptir. 4,5 L kâğıt torba kapasitesi mevcuttur. Toz torbası sayesinde toplanan tozların doğrudan torbaya dolmasını ve toza maruz kalmadan temizlenmesi sağlanmaktadır. Piyasada sadece siyah rengi mevcuttur. 10 kg ağırlığında 109 X 30 cm ebatlarındadır. Satış sonrası 2 yıl garanti süresi bulunmaktadır.  Ürün üzerindeki elektronik filtre değişim göstergesi ile filtre değişimi kolaylıkla sağlanmaktadır. Dikey olmasından dolayı temizlik yaparken hız sağlamaktadır. Satış sonrası hizmet birçok noktada bulunmaktadır. Maddi açıdan orta düzey bir fiyata sahiptir. Bu yüzden genellikle tercih edilen ilk ürün arasında yer almaktadır.

Fakir Prestige TS 2400 En İyi Air Wave Toz Torbalı Elektrikli Süpürge 

Fakir Prestige TS 2400

Bu model piyasadaki yeni nesil toz torbalı süpürge içerisindedir. Kullanıcının tüm ihtiyacının karşılanması hedeflenmiştir. 1100W motor gücü ile piyasanın en kuvvetli emiş gücüne sahip ürünlerinden biridir. Farklı başlık aparatları mevcuttur. Entegre elektronik vakum fırçası, 2 aşamalı vakum borusu ve ekstra uzun vakum hortumu, Mobilya aparatı ve Köşe aparatı ile her yerin temizliğinde destekçi olmaktadır. Otomatik kablo sarıcı ve aksesuar haznesi bulunmaktadır. Bu özelliği ile daha az yer kaplamaktadır. Hareket alanı 14 metredir. Bu yüzden tek seferde geniş bir alan temizlenmektedir. Ergonomiktir. Su haznesi bulunmamaktadır. HEPA filtreye sahiptir. Bu sayede hava temizliğini sağlayarak astım, toz alerjisi gibi rahatsızlıkların giderilmesinde yardımcı olur. Yapısı sayesinde havadaki toz zerrelerini 0.03 mikron ölçüde yakalayabilme özelliğine sahiptir. 4,5 L kâğıt torba kapasitesi mevcuttur. Toz torbası sayesinde toplanan tozların doğrudan torbaya dolmasını ve toza maruz kalmadan temizlenmesi sağlanmaktadır. Piyasada sadece siyah rengi mevcuttur. 10 kg ağırlığında 109 X 30 cm ebatlarındadır. Satış sonrası 2 yıl garanti süresi bulunmaktadır.  Ürün üzerindeki elektronik filtre değişim göstergesi ile filtre değişimi kolaylıkla sağlanmaktadır. Dikey olmasından dolayı temizlik yaparken hız sağlamaktadır. Satış sonrası hizmet birçok noktada bulunmaktadır. Maddi açıdan orta düzey bir fiyata sahiptir. Bu yüzden genellikle tercih edilen ilk ürün arasında yer almaktadır.

Rowenta AC134901 En İyi Bütçe Dostu Primo Şarjlı Toz Torbalı Süpürge

Rowenta AC134901

Bu model Rowenta’nın kullanıcılarına özel pratikliği ile ön planda tutulması sağlanmıştır. Bütçe dostu olarak toz torbalı şarjlı el süpürgesi birçok kullanıcı tarafından tercih edilme sebebi olmaktadır. Motor gücü 3,6 V’dur. Bu yüzden değer toz torbalı süpürgelere göre çekim gücü oldukça düşüktür. 16 saat şarj süresi bulunmaktadır. Şarj süresi azaldığında pil gösterge ışıkları yanmaktadır. Diğer süpürgelere göre daha portatif olduğu için alternatif aparatları daha azdır. Sadece kısa ve uzun süpürme başlıkları bulunmaktadır. Bu başlıklar sayesinde elle temizlenemeyen noktalara ulaşılabilmektedir. Tek tuşla toz torbasını ayırma özelliği mevcuttur. Bu şekilde kullanıcının toz ile teması oldukça az olması sağlanmıştır. Diğer şarjlı toz torbalı süpürgelere göre oldukça düşük fiyatlıdır.

SONUÇ

Günlük hayatımızda sağlığımızı ön planda tutmaktayız. Alerjilerden, astımdan ve bunun gibi hastalıklara neden olan diğer her şeyin önüne geçmek için süpürge seçimi oldukça önemlidir. Bu tarz hastalıklara sahipseniz öncelikli tercihiniz toz torbalı süpürgeler olmalıdır. Alışveriş yapmadan önce mutlaka bütçenize ve ihtiyacınıza göre süpürgeler araştırılmalı ve karar verilmelidir. Unutulmamalıdır ki sağlığımızın durumunu düzeltmek çevre etkenlerine oldukça bağlıdır.

Aynı Kategoriden İlginizi Çekebilir

“En İyi Toz Torbalı Süpürgeler” üzerine bir yorum

 1. Merhaba. Bu ürünlere dair kullanıcı bilgilerini nereden aldınız.? Ayrıca incelenen cihaz sayısı zaman içinde artacak mı? Teşekkür ederim..

  Cevapla

Yorum yapın