En İyi Traş Makineleri -Kılı Kırk Yaran Ama Vakti Olmayanlar İçin

Son Güncelleme 28 Ekim 2019

Erkeklerin alışveriş konusunda çok da değerli bir hedef kitle oluşturmadığı ve tüm reklamların çoğunlukla kadınları hedeflediği o günler geride kaldı. Artık, reklam filmlerinin yarısı erkeklerin satın aldığı ürünleri hedefliyor.

Elektirikli tıraş makineleri de bu ürün listesinin başında bulunuyor. Herşeyde olduğu gibi, tıraş makinesi alırken de hedef kaliteyi ucuza almak olur. Tıraş makineleri, piyasada çok çeşitli olmaları nedeniyle ve fiyat farklılıkları gösterdiklerinden dolayı almadan önce gerçekten iyi inceleme gerektiren ürünlerdir.

Kadın ya da erkek olalım, bireysel bakım kendimizi her açıdan iyi hissetmemizin baş anahtarı. Erkeklerin en önemli görsel sınavı da sakalları olduğu için ve sürekli tıraş bıçağı almanın sıkıcı gelmesinden dolayı elektrikli tıraş makineleri çok tercih ediliyor. Zamanın giderek daha da değerli olduğu günümüzde, ihtiyaçlarınıza cevap verecek ve her sabah sizi yolda bırakmayacak kaliteli bir tıraş makinesi iyi bir yatırımdır. İşte size tıraş makinelerinin en iyilerine ait tavsiyelerimiz.

TIRAŞ MAKİNESİ ÇEŞİTLERİ NELERDİR

Elektrikli tıraş makineleri iki gruba ayrılır: Folyo kaplama tıraş makineleri ve döner başlıklı tıraş makineleri.

Folyo kaplama tıraş makineleri ileri geri giden bıçak sistemi ile çalışırlar. Dezavantajları yüzünüzün kıvrımlarında zorlanmaları olarak sayılabilir zira kafaları dikdörtgen olduğundan çok farklı pozisyon alamazlar. Folyo kaplama traş makinelerinde traş yönünüz yukarı-aşağı ve sağa sola şeklinde öğütlenir.

İlk defa Philips tarafından piyasaya sürülen döner başlıklı tıraş makineleri 1960’dan beri 3 disk ile çalışırlar. Bu üç disk içinde inanılmaz hızla dönerek çalışan jiletler bulunur. Döner başlıklı tıraş makinelerinin en büyük avantajı yüzünüzün kıvrımlarına kolaylıkla uyum sağlayabilmesidir. 360 derece eksen üzerinde dönme kabiliyeti ile döner başlıklı tıraş makineleri; burun, çene ve çene çizgisi alanlarında en iyi sonuçları alır. Folyo kaplama modellerinin tersine, döner başlıklı makineler saat yönünde yuvarlak hareketlerle yüze uygulanmalıdır.

Folyo kaplama tiplerinde cilde daha yakın ve kılları dipten yakalayan bir kesme olursa da, tüketicinin ihtiyaçları ve alışkanlıkları seçiminde önemli rol oynayacaktır.

TIRAŞ MAKİNESİ ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ: SATINALMA REHBERİ

  • BATARYA ÖMRÜ

Batarya ömrüne genellikle fazla bakmayız. Gelişen teknoloji tıraş makinelerinin niteliklerini de daha iyi bir hale getirmiştir. En önemli iyileştirme de bataryalarda olmuştur. Kısa bir şarj süresi ile uzun süre verim alabilirsiniz. Böylece günlük tıraşınız yarım kalmaz.

Malum güvenlik önlemi olarak, pek çok ürün şarj halinde kullanmanızı engelleyen bir özelliğe sahiptir, hatırlatırız. Ama yeni tıraş makinenizin ilk gün fişe takınca çalışmamasına telaş etmeyin. Günümüzün makinelerinde, tam şarj olduklarında ortalama 40-45 dakikalık tıraş süresi sağlanabilmektedir.

  • PRATİK KULLANIM

Bir diğer önemli özellik de seyahat kilidinin olmasıdır. Tam anladığınız gibi, bavulunuza koyduğunuz tıraş makinenizin siz yolda iken kendi kendine çalışıp vardığınizde sizi hayal kırıklığına uğratmaması için önemli bir özelliktir. 

Elektrikli tıraş makinelerinin çoğunun folyo başını ya da döner başını çıkarıp su altında temizlemek mümkün. Bazılarının kutusunda fırça da bulunduğunu biliyoruz, o da ulaşılması zor alanları temizlemeye yarar.

Ancak üstün kalite sınıfında gösterebileceğimiz bazı makineler,  “temizle&yenile” istasyonu ile satılırlar. Yapmanız gereken tek şey makinenizi bu istasyona takip bir ya da iki düğmeye basmak. Bu istasyon makinenizi alkol ile temizleyip, jiletleri yağlayıp, makineyi kurular ve hatta aynı anda şarj eder. Tabii böylesi bir kolaylık tıraş makinenize ilave maliyet getirecektir ve belirli aralıklarla alkol ve yağ içeren kartüş değiştirme gerekecektir. Her ne şekilde temizlenirse temizlensin, elektrikli tıraş makinenizin düzenli temizliğini ihmal etmemelisiniz. Temizlik ihmali, uzun vadede akneye sebep olabilir.

Kablolu ve kablosuz seçenekleri de değerlendirmelisiniz. (Duşta kullanabilmek için)

  • ISLAK VE KURU ÖZELLİK

Aşırı hassas ciltler için ideal olan ıslak elektrikli tıraş makinelerinin sadece duşta kullanma özelliği olduğunu düşünmeyin. Bu tıraş makineleri, yüzünüzü ıslatip köpükleyerek kullanabileceğiniz ürünler. Hassas cilterin bu tür makinalar ile tıraş olduklarında daha az irite oldukları ispatlanmış. Köpük kullanabilmenin bir diğer yararı da şu: köpük saç foliküllerine tutunarak onları genişletir ve böylece makinenin bu kılları yakalaması daha da kolay olur. Üstelik bu makineler klasik tıraşa en yakın tıraş hissini verirler.

En İyi Tıraş Makinesi İncelemeleri ve Tavsiyeleri

Braun Series 9290cc En İyi Tıraş Makinesi

Braun Series 9290cc

Braun, grubunun en iyi ıslak/kuru folyo tıraş makinesi. Braun folyo başlı makineler grubunun en iyilerini üretir. Series 9290cc dünyanın en güçlü Sonic teknolojisine sahip olmakla beraber, akıllı otomatik-duyulu motoru sayesinde bir vuruşta en fazla kıl çeken makinedir.  Titanyum kaplı şekil verici aparatı ile öne çıkar. Braun Series 9290cc’nin  %100 suya dayanıklı jileti 7 yıla kadar kullanım ömrüne sahiptir. Sert sakallı olanlar için ideal olmayabilir ve fiyatı sebebiyle yüklü bir yatırım gerektirir. Üzerine basılınca çıkan 5 uzmanlaşmış kesme başı ile çalışır. Dünyanın en etkili tıraş makinesi unvanını korumaktadır. Her gün tıraş olan ve hassas cildi sebebiyle ıslak/kuru özelliğine ihtiyaç duyanlar için ideal bir ürün Braun Series 9290cc.

Philips Norelco Series S9311 En iyi İkinci Tıraş Makinesi ve En İyi Döner Başlı Tıraş Makinesi 

Philips Norelco Series S9311

Philips, Hollanda’nın en önemli markalarından biri olarak, tıraş makinesi alanında da lider. Özellikle kablosuz ve şarj edilebilir kategorilerinde çok başarılı ürünleri var. Philips Norelco Series S9311 yumuşak ve yakın tıraşı garantileyen, elde rahat ve ilave temizlik aparatına ihtiyaç duymadan kolay temizlenen bir tıraş makinesi. Değişik tıraş hızları arasında seçim yapabilirsiniz. Çalışırken sessizdir. Deriyi irite etmeden narin ve kusursuz tıraş eder. Uzun ömürlü pilleri ile de ön plana geçen Philips Norelco Series S9311, çizim ve görünüşü ile dikkat çekiyor. Kullananların daha iyi olabilir diye listeledikleri bir kaç nokta da şöyle sıralanabilir:

  • Jiletleri tutan halkalar çok sabit değil, dikkatli kulanmakta yarar var.
  • Tıraş sonrası düzeltmeler için kullanılan aparatı ayrı planlanmış. Her seferinde takıp ve çıkarmak gerekiyor.

Philips Norelco Series S9311’i fiyatını göz ardı edecek kadar seveceklere tavsiye ediyoruz.

Panasonic ES-RW30-S En İyi Fiyat Performans Tıraş Bıçağı

Panasonic ES-RW30-S

Çift jiletli kesme sistemi ile temiz, yakın ve hızlı tıraş öneriyor size Panasonic EŞ-RW30. Mikroskopik incelikteki folyoları ile daha çok alanı kaplayabilmesi rahatlık sağlar. Yüzünüzün üzerinde, çene, çene çizgisi ve boyununuzda kolayca dönerek dolaşır. Islak ve kuru özelliği ile duşta da rahatça kullanabilirsiniz. Tamamiyle su geçirmez olduğundan hijyen ve bakım konusunda başınız ağrımaz, musluk altında bir iki saniye içinde iyice yıkayabilirsiniz. Basınca çıkan detay düzeltme aparatı ve şarj edilebilir olması ile rahatlığınızı yine ön plana çıkarıyor. Fiyatına oranla çok daha fazla veren ve çok yönlü bir tıraş makinesi. Rahatına düşkünler için önerilir. 

Remington F8 WETech™ Bütçe Dostu Elektikli Folyo Başlı Tıraş Makinesi  

Remington F8 WETech

Yüzde yüz su geçirmez Remington F8 WETech, ileri performans ile öne çıkar. Kuru, köpüklü ve hatta duşta bile son derece rahat bir tıraş tecrübesi yaşatır. Güçlü lityum pilleri sayesinde, tam şarj edildiğinde toplam 60 dakika kablosuz çalışma süresi sağlar ve acil durumlarda ise, 5 dakikalık şarj ile bir bütün tıraşı tamamlayabilir. Kesme açısından; uzun saçları ve kılları bir ön düzeltmeye tabi tutan gelişmiş düzeltme aparatı ile daha da rahattır.

Fakir Ultracare Pro En İyi Özellikli Tıraş Makinesi

Fakir Ultracare Pro

1933 yılında kurulmuş ve hep başarılı ürünlere imza atmış Alman markası Fakir’den paslanmaz çelik bıçakları ve yıkanabilir başlıkları ile en iyi özellikli tıraş makinesi olarak değerlendirdiğimiz Fakir Ultracare Pro özellikle iş hayatı aktif olanlar için üretilmiş. 3 saatlik şarj süresinin ardından 60 dakikalık kullanım oldukça tatmin edici olarak öne çıkıyor. Hem kablolu hem de kablosuz kullanabilen ve ayrıca saç inceltme foksiyonu ile berber ziyaretlerinizin sıklığını azaltacak Fakir Ultracare Pro ile kendi kendinize yetebilirsiniz. Şarj standı olmadığından fazla da yer kaplamaz. Bir bakım seti havasında hazırlanmış paketinden saç kesme tarağı, 6 farklı kesici başlık, tarak aparatları, temizleme fırçası ve yağı da çıkacaktır. Özellikle seyahat eden veya ofis dışında çok vakit geçiren tüketiciler için tavsiye ederiz.

Goldmaster GHT-7112 Elvis 150 lira Altı En İyi Tıraş Makinesi

Goldmaster GHT-7112

6 farklı fonksiyonu ve iki farklı başlık ile tıraş sorunuzu çözmeye aday bir üründür. Güçlü motoru ile iki farklı tip başlıkla çalışabilir. 1,5 saatlik hızlı şarj dolum süresi ve yıkanabilir başlıkları ile oldukça kullanışlı bir tıraş makinesidir. Şarj dolum gösterge lambası ile tereddütte kalmazsınız. EUP standartlarına uygun düşük enerji harcaması ile tercih edilen Goldmaster GHT-7112 Elvis, mağazalarda erkek bakım seti olarak satılmaktadır. Set, detay düzeltme başlığı, burun, kulak ve kaş düzeltme ucu ile saç, bıyık ve favori düzeltme başlığı içerir. Hesaplı ve çok fonksiyonlu bir tıraş makinesi arayanlar için idealdir.

SONUÇ

Elektrikli tıraş makinelerinin en öne geçen özelliği kolaylık sunmalarıdır. Hele eğer her gün tıraş olanlardansanız, bu özellik daha da önem kazanır. Pek çok erkek artık jilet, tıraş sabunu ve köpükle vakit harcamak istemiyorlar. İşte bu yüzden elektrikli tıraş makineleri için yoğun bir talep var. Belli başlı markalar ürün serilerine her geçen gün yenisini ekliyorlar. Günümüzün giderek yayılan sakal modası ile birlikte de talep artışı yaşanıyor.  Acele ile arabada ya da işe giderken duş da olsa, nerede tıraş olursanız olun, elektrikli tıraş makineleri işe yarıyor. En iyi tıraş makinesi tavsiyesi olarak sakal tipinize ve günlük zaman limitinize uygun olup kesenizi zorlamayacak bir ürün öneririz.

Aynı Kategoriden İlginizi Çekebilir

Yorum yapın