En iyi Tüy Dökücü Kremler

Son Güncelleme 28 Ekim 2019

Tüy dökücü kremlerin genel olarak kullanımı, yaz aylarının gelmeye başlaması ile kolay ve pratik kullanımı nedeniyle tercih edilir. Yazın sıcak hava da ağda ile uğraşmaya gerek duymadan hızlı ve pratik kullanımı acı ağda gibi acı veren bir işlem olmadan istenmeyen tüylerden kolayca kurtulmayı sağlar. Tüy dökücü kremlerin bir diğer tercih nedeni ise kış aylarında genelde ayda bir kez yapılan ağda seansları yaz aylarında havuz, deniz , etek giyim gibi nedenlerden dolayı istenmeyen tüyler daha çabuk uzamakta ve bu sebepten ötürü daha sık tüy alımı ihtiyacı ortaya çıkar. Tüy dökücü krem kullanmak oldukça pratik ve zaman tasarrufu sağlar. Nitekim tüy dökücü krem kullanmadan önce alerjik reaksiyon durumu test edilmelidir. Kutu üzerinde ki kullanım talimatları dikkate alınarak kullanılmalıdır. Alerjik durum yaratmadığı durumda sir ve ağdanın yapış yapış hissinden ve jiletin kılları kalınlaştıran uygulamasından son derece kolay ve pratik olmasının yanında sadece genital bölgede uygulanmaz. Ancak bikini bölgesi olarak tabir edilen ve kasık bölgesi çevresinde ve hamilelikle kolayca uygulanabilir.

Tüy Dökücü Krem Çeşitleri Nelerdir?

Tüy dökücü kremlerin kullanım pratikliğinin yanında kullanma konusunda çekimser kalan kesim için özellikle belirtmek isterim ki jilet etkisi yaratmaz. Kulaktan dolma pek çok varsayım tüy dökücü krem kullanmak isteyen kişiler için büyük bir tabu yaratır. Tüy dökücü krem jilet gibi kılları kalınlaştırmaz ve bir haftaya kadar pürüzsüz bir cilt sağlar. Jiletin kullanıldığı ciltte kıl zaman içerisinde kalınlaşır. Ağda ve sir ise kış aylarında kullanılabilir iken yaz aylarının bunaltıcı sıcaklığından dolayı yapışkanlık ve terleme sorunu nedeni ile birlikte acı hissinden dolayı çileye dönüşebiliyor. Üstelik bu kremleri kullanmanın hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Piyasada da pek çok tüy dökücü krem ve çeşitleri mevcuttur. Her birinin içerisinde kullanım talimat bilgileri yer almaktadır ve kullanım süresi değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle kullanmadan önce kullanım talimatları muhakkak okunmalıdır.

Tüy Dökücü Krem Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

tuy-dokucu-krem-nasil-kullanilir

Piyasa da genel itibariyle pek çok tüy dökücü krem bulunmaktadır. Tüy dökücü krem satın almadan önce hangi cilt tipine sahip olduğunuzu bilmeniz gerekir. Cilt tipiniz hassas mı yoksa normal midir? Çok önemli bir unsurdur. Düşünün ki hassas cilt yapısına sahip birisiniz ve satın aldığınız ürün ise normal ciltlere uygun bir ürün kullandığınızı varsayalım. Kremi uygulamaya başladınız ve birkaç dk içinde deride kızarıklık vb yan etki oluşması muhtemeldir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda bir kullanıcı olarak hatalı olan kişi siz olacaksınız.
Tüy dökücü kremler pek çok dermotolojik test ve aşamadan geçip sağlık bakanlığından onay almadan tüketiciye sunulmamaktadır. İçerisinde bulunan etken maddeler, cilde uygunluğu ve cilt yapısına uygunluğu test edilmeden sağlığa zarar oluşturabilecek unsur varsa tespit edilmeden kullanıma sunulmamaktadır. Bu nedenle satın aldığınız ürünün içerisinde, içeriğinde yer alan maddeler ve kullanım talimatları cinsiyet faktörü gibi tüm unsurlar belirlenir ve belirlenmiş olan nitelikler dahilinde kullanılmaları gerekir.
Günümüzde tüy dökücü kremlerin kullanıcı genişlediğinden dolayı kadın ve erkek kullanıcılar için de ayrı kremler stantlarda yer almaktadır.

En İyi Tüy Dökücü Krem

Genel kullanıcı memnuniyeti, pratikliği, kolay bulunma ve pek çok çeşitlerinin bulunuyor olmasından dolayı en iyi tüy dökücü krem Veet’i önerebilirim.

VEET

VEET
  • Veet Tüy Dökücü Krem Sprey
  • Veet Tüy Dökücü Hassas Sprey
  • Veet Tüy Dökücü Normal Sprey
  • Veet In Shower Tüy Dökücü Krem Normal
  • Veet Naturals Tüy Dökücü Krem Doğal Shea Yağlı
    Veet , tüy dökücü krem olarak öncü bir firma olmakla beraber, sunmuş olduğu ürün çeşitliliği ve cilt tipi uygunluğu, en iyi fiyat ve performans olarak , erişim kolaylığı gibi unsurlardan dolayı her kesime hitap etmektedir. Hem uygun bir fiyata satın alabiliyor hem de müşteri memnuniyeti sağlayabilen bir marka olarak karşımıza çıkmaktadır. Ciltte kızarıklık ve tahrişe sebep olmadan prüzsüz teni sahip kılmaktadır. Sanılan aksine kıl köklerinde kalınlaşmaya veya sertleşmeye sebep olmaz.

LAPİDEN

LAPİDEN

En eski tüy dökücü krem markasıdır. Anti- alerjik olması sebebiyle alerjik bünyeye sahip kişiler için tercih edilmektedir. 5 dk içerisinde hızla sonuç vermektedir.

BİODER

BİODER

Tüy dökücü krem olmasının yanında tüy azaltıcı ekstreye sahip bir üründür. Hassas cilt yapısına uygundur ve erkek kullanıcılara özel olarak üretmiş olduğu tüy dökücü kremi de bulunmaktadır. Bunun yanı sıra bitkisel içeriklerden oluşmaktadır. Tahrişe, ciltte kuruluğa ve tahrişe sebep olmaz.

SESU

SESU

Sesu daha çok ağda üretici bir firma olarak bilinmektedir ancak tüy dökücü kremlerin yavaş yavaş genel kullanıma yayılmasıyla birlikte tüy dökücü krem de üretmeye başlamış bulunmaktadır. Fiyat açısından oldukça ucuzdur. Ancak Veet kadar kolay ulaşılamamaktadır.
İçeriği bebek yağı ile zenginleştirilmiş olaması, hassas cilt yapısına uygunluğu ve duşta da kullanılabiliyor olması nedeniyle de tercih edilmektedir. Bunun dışında genel olarak tüy dökücü kremlerin kullanım esnasında kötü bir kokuya sahiptir. Sesu , bu konuya bilhassa eğilip aleo veralı tüy dökücü krem çeşidi sunmaktadır.

DEPİTAK

DEPİTAK

Depitak’ın tek bir ürünü vardır. Her cilde uygundur ve erkekler için olanı da vardır.

Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

En iyi tüy dökücü kremi aldıktan sonra uygulamasında dikkat edilecek noktalar:
Ürünü satın aldığınızda pek çoğunun kutusunda küçük bir spatula yer almaktadır. Kullanığınız ürün tüy dökücü krem ise spatula yardımı ile bölgeye uygulanmalıdır ve kullanım talimatları belirtildiği süre kadar bekletilmelidir. Bekleme süresinin ardından su ve spatula yardımı ile temizlenmelidir.
Tüy dökücü spreylerin ise uygulanıcı tüy dökücü kremlere oranla daha kolaydır. Yalnızca ilgili bölgeyi spreylemek ve bekleme süresi kadar bekleyip kutu içerisinde bulunan sünger yardımı ile bölgeyi temizlemek yeterli olacaktır.

​SONUÇ

En iyi tüy dökücü kremleri sizlere tanıtıp, dikkat edilecek detaylar, avatajları ve kullanım bilgilerini sizlerle paylaştık.
Tüm bunlarla birlikte istenmeyen tüy problemi günümüzde kadınlar kadar erkekler içinde ciddi bir problem olmaya başladı. Bu nedenledir ki tüy dökücü krem üreten firmalar erkeklerin de bu ihtiyaçları için erkeklere özel ürünler üretmektedir. Ağda ve sir acılı ve meşakatli bir işlemdir. Bunun yanı sıra tüy dökücü krem acısız, pratik ve oldukça kısa sürede uygulanmaktadır. Bu sebepler bile başlıca tercih nedeni olmasında etkendir. Lazer epilasyon kadar pahalı olmamakla birlikle fiyat açından her kesime hitap etmektedir.

Aynı Kategoriden İlginizi Çekebilir

Yorum yapın