2018’in En İyi Kulak İçi Kulaklıkları

Kulaklıklar yaklaşık 100 yıldır hayatımızda. 1970’lerin başında büyük boy kulaklıklar neredeyse aksesuar kategorisine atlamış ve aktif yaşam içinde müziksiz kalamayanlar için kurtarıcı olmuştu. Yaşam hızımızın artması ile kullanışlılık ön plana geçmeye başladı ve kulak içi kulaklıklar hayatımıza girdi. Müzik profesyonellerince kayıt stüdyolarında tercih edilen kulak içi kulaklıklar; hafif, hesaplı ve daha uzun süreli dinleme avantajları ile ses kalitesini bir arada sunarak artık vazgeçilmez oldu. En iyi kulak içi kulaklık tavsiyesi sağlığımız ile ilgili olandır; kulak içi kulaklıklar sesi çok iyi izole ettiğinden, tavsiye edilen düşük ses limitleriyle bile kaliteli müzik dinleyebilirsiniz.  Kulak içi kulaklıklar uzun vadede kulak sağlığımızı korur.

Bugün çevrenize baktığınızda en çok gördüğünüz müzik dinleme alternatifi olarak kulağımıza dostça yerleşiveren kulak içi kulaklıkları, sadece müzik dinlemek için değil, sesli kitap okurken ya da video izlerken de kullanıyoruz. Telefon ile konuşurken ve sesli mesaj aldığımızda da kulak içi kulaklık işimizi görüyor. Hatta genel mekân ve kapalı alanlarda, sosyal medya uyarılarınızın duyulmasını istemeyebilir;  bir çift kulaklık ile sorunu rahatça çözebilirsiniz. Aynı odayı ya da evi paylaşan bireyler arasinda, ses karmaşasını önlemek için de kullanılabilir. Bilgisayar oyunları kulak içi kulaklıklarımız sayesinde bizi gerçeklikle hayal arasinda götürüp getiriyorlar. Günün dertlerini unutabilmek ne büyük lüks! Gürültülü komşularınız varsa sabrınız taştığında kulak içi kulaklıklarınız sizi bir süreliğine kurtaracaktır. Moda ve yaşam tarzınızı yansıtacak bir kulak içi kulaklık modeli mutlaka vardır ve ayrıca, Android ve Apple ailelerine uygun secenekler de elinizin altında. Spor yaparken ya da ulaşım araçlarında hatta günlük ev işleri veya dikkat gerektirmeyen basit koşuşturmalar esnasında, kulak içi kulaklık sayesinde zamanınızı eğlenme, öğrenme veya bilgilenme ile değerlendirmiş olursunuz.

KULAK İÇİ KULAKLIK ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

  • Kablolu Kulak İçi Kulaklıklar 

Ses kaynağına kablo ile bağlanırlar. En büyük avantajları pil gerektirmemeleridir. Bilgisayar oyunlarında tercih edilirler ki oyun ortasında pil bitmesi oldukça tatsız olacaktır.  Alışkanlıklarından vazgeçemeyenlere ve hesaplı bir alternatif arayanlara uygundur.

  • Yarı-Kablosuz Kulak İçi Kulaklıklar 

Sadece iki kulaklık arasında kablo olan modellerdir. İki kulaklığı birbirine bağlayan kablo ensenizde kalacak ve özel mandalı ile yakanıza tutunarak uzun süre rahatça kulanmanızı sağlayacaktır. Gözlük kullananlar ya da sürekli hareket halinde olacaklar için idealdir. Kendi kategorisinin fiyat listesinde ortalarda yer alır. Gerçek kablosuzlara oranla daha hesaplıdır. Kablosuz planlandığı için pil dayanma süreleri daha uzundur.

  • Kablosuz Kulak İçi Kulaklıklar

Artık ses kalitesinden ödün vermeden de kabloyu aradan çıkarabiliyoruz. Bluetooth teknolojisinin geldiği son noktada kulaklarınızın içine yerleştireceğiniz iki minik icat harikası ile istediğiniz ses kaynağını kullanarak telefon, Ipod, mp3- tam tamına dünyadan soyutlanmak mümkün. Lider akıllı telefon markaları artık kablo girişlerini iptal etmeye başladılar. Şimdi kablosuz kulak içi kulaklıklar bize her zamankinden daha çok lazım.  

  • Ses İptal Özelliği Olan Kulak İçi Kulaklıklar 

Kablolu ya da kablosuz, son zamanlarda kulak içi kulaklıklarda, dış sesi iptal özelliği önem kazandı. Açık alanlarda daha da çok tercih edilen ve kullanıcının çevresindeki sesleri büyük oranlarda iptal eden bu modeller, kulak içi kulaklık tercih listesinde başlarda geliyor. Kendisi zaten küçüçük bir aygıt olan kulak içi kulaklıkların içine bu oldukça pahalı teknolojiyi sığdırmayı gerektiren bu özellik, doğal olarak fiyata yansıyacaktır. Kendinizi müzikle başbaşa hissetmek ve çevrenizi tamamiyle unutmak isterseniz farkını da ödemeye hazır olmalısınız.

KULAK İÇİ KULAKLIK ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ? SATINALMA REHBERİ

Her alışverişte olduğu gibi ihtiyaçlarımızı doğru belirlemek ilk adım olmalıdır. Kulak içi kulaklıklarınızı nerede ve ne sıklıkla kullanacağınızı iyice değerlendirmelisiniz. Bütçenizin sınırlarını da belirledikten sonra, kullanışlılık ve kalite üzerinde yoğunlasmak en doğru stratejidir. Kulak içi kulaklık üreten firmalar arasında ekonomik ürünlerde en öne çıkanlar Philips ve Sony; üst kalite markalardan da rahat ulaşılabilen ve bilinenleri Bose and Sennheiser olarak listelenebilir.

Pek çok kulak içi kulaklık, değişik tip ve boyutlarda kulaklık uçları ile satilmaktadir.  Kulak içi kulaklık satın alırken, kulaklık uçlarının değişik boylarını ve kulağınıza oturma rahatlığını muhakkak gözden geçiriniz. Bas seslerini tam alabilmek için, kulak içi kulaklığınızın kulak kanalınıza tam oturmuş olması gereklidir. Kusurlu yerleşmiş kulak içi kulaklıkları bas seslerinin ince ve uzaktan gelir gibi bir etki ile duyulmasına sebep olacaktır. Ürün rehberi Bize Sor Al’a göre ideal kulaklıklar; frekans aralığı 15-22000 Hz arasında, ses hassasiyet seviyesi ise 103-104 dB arasında olan kulaklıklardır.


Philips 3015 Kulak İçi Kulaklık. Bütçe Dostu

Philips 3015 Kulak İçi Kulaklık

Marka güvencesi ile öne çıkan mikrofonlu Philips 3015, kulağa oturma rahatlığı ile göz alıcı renkler sunuyor. 14.88 mm’lik mini kolonları ve neodynium ses kabloları ile bas ve genel ses kalitesinde iddialı. Şeffaf ve lastiklenmiş yapısı ile kulak anatomisine uyumlu. Ana kablonun sürekli katlanması sebebiyle oluşabilecek kırılmalara karşı önlem olarak yumuşak ve esnek kaplama yapılmış. Fiyatı kaliteli hesaplılar kategorisinde olup, günlük kullanım icin ideal.

i7 Tekli Bluetooth Kulak İçi Kulaklık. En İyi Özellikli Kulak İçi Kulaklık

i7 Tekli Bluetooth Kulak İçi Kulaklık.

Kablosuz kulak içi kulaklık tercih edenler için hesaplı ve sıradışı kulak içi kulaklık i7... 5 metre bariyer kullanım mesafesi ve 60 dakika şarj süresi ile günlük yaşamda kolaylık sağlayacak bir ürün. 4-5 saat kesintisiz ses veya müzik dinlenebilir. Yüksek kaliteli stereo ses kapasitesi ve aktif gürültü kesme özelliği var. Android, Apple, Microsoft ve bluetooth telefonların %99’una uyumlu olduğundan pek çok farklı ses kaynağı ile kullanılabilir.

SONY MDR.XB70AP Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık. En İyi Fiyat-Performans 

SONY MDR.XB70AP Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık.

Hafif tasarımı, güçlü ve dengeli ses profili ile uzun vadeli kullanılabilecek bir ürün. Belli başlı tüm akıllı telefonlara uyumlu olması yanında, kablo üstü uzaktan kumanda ve mikrofon ile telefonunuza dokunmadan aramaları yanıtlayabilir, müzik değiştirebilirsiniz. 12mm’lik sürücü takımı artan ses seviyelerinde sesin dengesinin korunmasını sağlar. Pek az kulak içi kulaklık grubuna ait tatlı bir diğer kolaylık da, düğümlenmeye ve dolaşmaya karşı dirençli, tırtıklı kablo olarak karşımıza çıkıyor. İstenmeyen titreşimleri bastırmak üzere planlanmış alüminyum koruyucu hafif ama sağlam. Farklı ortamlarda rahatınız icin, 4 değişik kulaklık başlığı boyutu ile elinize ulaşır. Tüm özellikleri ele alındığında, paranızın karşılığını fazlasıyla veren bir ürün.

Sennheiser IE 800 S Kulak İçi High End Kulaklık. En İyi Kulak İçi Kulaklık

Sennheiser IE 800 S

İşte paranın satın alabileceği en kaliteli kulak içi kulaklıklardan bir tanesi. Zarif ve bütünsel, IE 800 S olması gereken yerde devleşen XWB özelliği ile katıksız ve net ses performansı sunuyor. Comply marka sünger kulaklık uçlarının kulağınızın şeklini alan kusursuz başarısı ile olağanüstü müzikal becerileri tamamlanmış. Havalı ve çekici çizimi bu elyapımı ses harikasını daha da değerli kılıyor.

Kulak içinde bir şaheser... IE 800 S, küçük gövdesinde önemli teknoloji ürünlerini taşıyor. 7mm’lik dönüştürücüleri ile kulaklarınıza inanılmaz ses kalitesi aktarmayı öneriyor.

Alman teknolojisinin en yeni ürünlerinden olan IE 800 S, ikili oda sistemi ile düşük şiddetteki seslerin yüksek şiddetteki sesler tarafından maskelenmesini engeller, istenmeyen çıkışları azaltır ve en ince detayı ile müzik kulaklarınıza dolar. 

1945’te kurulmuş Sennheiser, ses teknolojisi alanında yıllardır isim yapmış bir marka. Kulaklıkları dünya teknoloji basının sıralamalarında her zaman ilk 3’te yer alıyor. Uzun bir ürün listesi yerine, ses sektörünün ihtiyaçlarının en iyilerini yapmaya odaklanmış bu marka, özellikle kulak içi kulaklık çeşitleri ile tüketici yorumlarında hep iyi sonuçlar alıyor.

İlk bakışta en büyük dezavantajı fiyatı olacaktır ancak uzun yıllar kullanım garantisi firmanin ismiyle adeta eşleşmiştir. Uzmanlara danışıldığında önerileri Sennheiser IE 800 S olacaktır.

Bu ürün müzik sektörü çalışanları ile müzik bağımlılarının tercihidir.

Lg Tüm Modellere Uyumlu Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık. 50TL Altı En İyi Kulak İçi Kulaklık

Lg Tüm Modellere Uyumlu Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık

Kulaklık markası olarak isim yapmamış da olsa, LG ürettiği elektronik ekipmalara eşlik edecek kulak içi kulaklık üretiminde oldukça başarılı. İşte bu güvenilir markadan, günlük kullanıma uygun bir kulak içi kulaklık. Zevkli çizimi ve farklı görünüşü ile göz alıcı. Örgü kablosu uzun ömürlü ve hafif. Tüm ses kaynağı modellerine uyumlu olması büyük avantaj. Saklaması kolay ve bir kaç adet alınıp, farklı mekânlarda bulundurularak zamandan kazanma hedefine uygun.  

SONUÇ

Hayatın temposu her geçen gün artarken, küçük teknoloji harikası kulak içi kulaklıklar size çok farklı şekillerde hizmet edebilir. Sabahınıza müzik, öğlen molanıza sesli kitap ya da eve dönüşte yabancı dil ses kayıtları olarak hayatınıza renk ve değer katar. Kulak içi kulaklık çesitleri ve her birinin özellikleri öyle, başınızı döndürecek kadar karmaşık değil inanın. Doğru ve güvenilir kaynaklarda kısa bir araştırma yetecektir. En iyi kulak içi kulaklık tavsiyesi, kullananlara danışmak ve kendinizi ürün konusunda bilgilendirmektir, unutmayın.


Insert Image

Yorum yapın